Bronies.cz
Tým na tvorbu pc her - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Tým na tvorbu pc her (/Vlakno-Tym-na-tvorbu-pc-her)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 29.05.2013

Ok jak by měl asi vypadat gui design a jak se s tím pracuje? Moc s tím neumím, ale můžu se cokoli naučit Ajsmug mím snem bylo už dlouho stát se členem vývojářského týmu a jsem pro to schopný objetovat dost času. Dex máš Skype? Domluvili bychom se na tom gui. Mám čas od půl druhé do půl čtvrté, pak jdu na bubny. A potom už nebudu moct být na Skype. Ale tady na Bronies budu. Musíme se navzájem kontaktovat ať víme na čem jsme.
Ps: nechcete na to založit nové téma?

EDIT:
Já zapracuju na zvucích a hudbě. Jinak se mnou můžete počítat i na ten gui ale i must learn it!


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 29.05.2013

Atakke, GUI (Graphical User Interface) Design je prostě vzhled aplikace. Okno, tlačítka, kurzor atd...
Není to nic těžkého, stačí se přesně řídit pokyny (rozlišení, formát atd.)


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 29.05.2013

Jj díky. Zatím radši použiju nějaký gui builder pro nooby Ajsmug a uvidíme, co z toho vzejde. Našel jsem netbeans, prý je ze všech nejlepší. A je zdarma. Podle screenů by to nemuselo být tak těžký. Uvidíme.
Jo a na skype do zítřejšího večera nebudu, táta konfiguruje nový modem a domácí úložiště dat, takže to potrvá. Tady na bronies budu, od čeho je mobilní internet Pinkiesmile


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 29.05.2013

GUI Builder? GUI by se mělo dělat pečlivě a s láskou, protože dobré GUI = úspěšná aplikace (tedy jen pokud váš programátor není idiot) Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - Žvýkačka - 29.05.2013

Pokud ještě můžu a není plno a jestli ještě někoho chcou Rainbowlaugh tak bych se hlásil na výpomoc a později možná i Grafiku nebo Programování nevím co se učit Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 29.05.2013

Sry za ten gui builder, ale opravdu to ulehčuje práci a šetří čas a když já jsem nenašel žádný pořádný tut, který bych pochopil, protože se teprve učím (umím jen php základy a Yaml, což je hlavně pro různé configy, třeba na pluginy do bukkitu - minecraft server)


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 29.05.2013

Tak u GUI Designu není co se učit. Stačí znát základy photoshopu (nebo v nejhorším malování)...
Prostě jen uděláš okno určitých rozměrů a tři verze od každého tlačítka (verzi onmouseover, onmouseclick a normal) Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 30.05.2013

Já jsem myslel, že budeme gui i programovat, takhle mi je to jasný. Jo a nevadí, že pracuju v paint.net?


RE: Tým na tvorbu pc her - Discordian - 30.05.2013

Nevadí, v Paint.NET to taky dokážeš nakreslit. Ono fakt stačí i to malování Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - G-Phys - 30.05.2013

Když jsem psal že něco ukutím, tak se tak stalo, ale dělal jsem na tom neska během praxe (cca 4h). Není toho zrovna dost, ale něco by se z toho s trochou práce vytáhnout dalo.

Co je potřeba dořešit:
+ Ovládání postavy - mělo by reagovat na prostředí (např: vítr = zpomalení chůze)
+ Animace - nějakou animaci pohybu derpy
+ Nastavení - momentálně jde povolit nebo zakázat model s Derpy

Co se musí udělat:
+ Mapy
+ Modely
+ Textury
+ Zvuky
atd...

A konečně, co je hotove:
- skoro nic Rainbowlaugh, model Derpy se dá zapnout v nastavení (použil jsem jeden co jsem našel na DA, pokud se bude pokračovat, rád bych ho nahradil vlastním Pinkiesmile )

pokud se chcete přesvědčit sami a sepsat si list co je špatně a co se musí změnit tak tu je download:
Linux/Windows: ZDE (DropBox)

PS: pokud by někdo chtěl, klidně mu zašlu soubory projektu.