Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pragoffest 2013 a další cony
#81
Konference je za námi, zde je shrnutí toho co se dělo a na čem jsme se domluvili.

Účastníci:
  • Corwin
  • Elohir
  • Darm
  • Jamis
  • Broody
  • Wondebolt
  • Xeelee
  • Kiraa - skype
  • Tessik - skype
  • JanoS - skype
  • Al Shadowbolts - skype

Shrnutí:
  • Jednohlasná dohoda o způsobu postupu - půjdeme opatrnější pozvolnější cestou, postupně se naučíme dělat akce pod cony, poté eventuelně zorganizujeme vlastní velké akce - ponycon/gala.
  • Po diskusi jsme se domluvili na tomto modelu organice - jeden společný koordinátor (styčný důstojník) a spolu s ním několik lidí starajících se o jednotlivé cony/skupiny conů/akce.
  • Za styčného poníka jsem byl zvolen já, zároveň mám na starost pořádání PragoFFestu 2013, s výhledem na další praffdo-cony (FF, FC).
  • Kiraa se přihlásil na organizaci pony linií na AnimeShow a IstroConu
  • Tessík se přihlásila na organizaci Advík linie
  • Darm se přihlásil (navrhnut přítomnými) na organizaci srazů a akcí fóra.
  • Jednohlasně jsme se dohodli, že pozice styčného poníka bude volená, já jsem zvolen na rok 2013, poté se bude podobná konference opakovat. Zároveň se budou volit i organizátoři jednotlivých conových liní dle jejích výkonu.
  • Padlo několik velmi pěkných způsobů jak propagovat fórum a akce, viz níže.
  • Zároveň jsme se jednohlasně domluvili o distancování se fóra od všech pony akcí které nepořádá někdo z organizátorů. (Distancování se od odpovědnosti za takovéto akce)

Všeobecně se celá konference nesla ve velmi příjemném duchu, vše jsme v klidu vyřešili během hodiny a půl a takhle krásnou a hladkou domluvu 11 lidí s různými názory jsem ještě neviděl Pinkiesmile

Popis jednotlivých funkcí:
Styčný důstojník (poník) - je třeba vymyslet pěkné a pádné jméno Pinkiesmile
Přednostně se stará o nové aktivní členy - nové přednášející směřuje na správné osoby (příklad - dotyčný chce přednášet o bronies na FF, přesměruje jej na konkrétního organizátora). Zároveň domlouvá i zapojení se do nových conů. Hlavním účelem funkce je zjednodušení komunikace mezi bronies komunitou a dalšími fandomy - přes tohoto styčného důstojníka bude procházet všechna prvotní komunikace a on díky tomu bude mít přehled kdo co umí či zařizuje a bude moct jednoduše spojit správné lidi dohromady a doporučit vhodné kontakty. Díky tomu bude komunikace mezi bronies a zbytkem světa o dost jednoduší a přehlednější - bude snadné domluvit se s námi na akci a podpoře Pinkiesmile

Vedoucí linie na XXXXX conu - brony který má na starost organizaci konkrétních přednášek v rámci dané linie. Bylo by vhodné, aby byla tato funkce zastávána dlouhodobě jedním člověkem - každý con vyžaduje jiný přístup a trochu jiné know-how a neustále to předávat někomu jinému by nám moc nepomohlo. Přesto je tato funkce také volená a každý organizátor si jí bude muset obhájit svými úspěchy.

Obsazení jednotlivých pozic je uvedeno výše, za sebe dodám poznámku k mé osobě. Funkci styčného ponyho nebudu vykonávat příliš dlouho - rok, dva maximálně tři. Mám hodně dobré skilly v rozjíždění projektů a jejich nastartování, ovšem jakmile už něco běží v zajetých kolejích, tak s tím začnu mít problémy. Proto již teď počítám s předáním této funkce někomu dalšímu - ne teď, ale jakmile u sebe poznám že už je čas, tak dám určitě vědět.

Samozřejmě organizační tým je stále otevřený a velice rádi uvítáme další schopně a aktivní bronies Pinkiesmile

Na téma propagace fóra i pony linií padlo několik zajímavých návrhů. Celkem jednoduše jsme se shodli, že letáčky nejsou zrovna nejefektivnější způsob, ale samozřejmě je uděláme Pinkiesmile Dále nás napadlo:
  • Vytvořit propagační video o webu a pro jednotlivé cony
  • Požádat aktivní creative bronies o propagaci fóra u svých výtvorů - formou loga, odkazu, baneru, intra/outra u videí. K tomu je potřeba vytvořit příslušnou grafiku
  • Zároveň jsme se shodli na soutěžním způsobu tvorby propagačních materiálů - na fóru je velké množství creative bronies. Každý bude mít možnost přispět do soutěže a poté se o výsledku bude hlasovat Pinkiesmile Vítěz/ka bude navždy zapsán v síni propagační slávy Pinkiehappy
  • Na konkrétních akcích propagovat jednotlivé přednášky pomocí plakátů (na PGF běžná praxe) či jinak - dle druhu přednášky a obsahu. Rozhodně by se nemělo stát, že na conu bude X pony přednášek a člověk se o nich dozví jen a jen z programu. Na mnoho brony témat se dají vymyslet vtipně udělané/umístěné plakáty/letáky/komixy či stripy. Rozhodně bysme toho měli využít. (přehnané do extrému - strip s princeznou Molestií na záchodech s datem, časem a místem přednášky...)


Co je teď třeba vykonat:
Zorganizovat pragoffest a ukázat tam, že to umíme Pinkiesmile Na starost jej mám já, Elohir mi aktivně pomáhá. Kdokoliv kdo chcete přednášet/pomoct, pište mi do PM.
Na pgf domluvit další postup bronies na FF conech, ideálně získat prostor pro vlastní linii. Potenciál na to komunita určitě má a je třeba toho využít. A také ukázat organizátorům FF conů že nejsme linie pro malé děti, ale ohromná a aktivní komunita která je schopná vytvořit úžasné akce Pinkiehappy
Sehnat bronies se zájmem o přednášení o různých tématech - každý kdo mi napíše bude natrvalo zapsán a neustále spamován pojď přednášet sem a pojeď tamPinkiecrazy Trošku vážněji - potřebujeme aktivní přednášející s kvalitním programem, udělat X hodin promítání zvládne i jeden člověk, nyní jsou potřeba bronies kteří znají nějakou část fandomu lépe než ostatní a chtějí to všem ukázat Pinkiesmile

Poprosím všechny účastníky konference o doplnění tohoto shrnutí, aktuálně mám půl třetí ráno a doufám že jsem na nic nezapomněl Pinkiesmile Během dne zařídím přístup do skryté sekce fóra (případně Darme jestli se o to postaráš - kdo se dřív dostane k PC) a přesunu tam všechny informace které aktuálně mám.


Nakonec bych chtěl všem zapojeným poděkovat za účast a krásně hladkou domluvu Pinkiesmile Domlouval jsem již hodně věcí za všech možných okolností a takto plynulý chod konference jsem ještě neviděl Pinkiehappy Krásně mi to zvedlo náladu, rád budu dělat akce pro komunitu kde jsou takhle fajn lidi Twilightsmile
Hint #1: Pravidla jsou kámoš, ne žrádlo Ajsmug
Spoilers!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Pragoffest 2013 a další cony - od Corwin - 21.11.2012, 13:18
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 21.11.2012, 14:07
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 21.11.2012, 14:43
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 22.11.2012, 20:11
ADvík 2013 PonyCon - od Tessík - 22.11.2012, 19:54
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 22.11.2012, 20:55
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od kotja - 22.11.2012, 21:40
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 23.11.2012, 02:11
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 26.11.2012, 11:12
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Kiraa - 27.11.2012, 14:53
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Corwin - 28.11.2012, 03:33
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Pajzl - 05.01.2013, 09:21
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 06.01.2013, 14:40
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Pajzl - 06.01.2013, 11:28
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 07.01.2013, 16:19
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 08.01.2013, 18:43
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 11.01.2013, 12:47

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)