Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pragoffest 2013 a další cony
#92
Elohir, asi mě přece jen neznáš tak dobře. Ani já tebe neznám, evidentně. Protože bych do tebe neřekl, že budeš a) zveřejňovat soukromou komunikaci, b) vytvářet vášně, když jsou úplně zbytečné. Právě taková tvrzení a vkládání zlých úmyslů, jako píšeš ty, ze mě dělají obludu; ne to, co já reálně dělám. No, teď už tě holt budu znát lépe :-(.

Ten příspěvek, kde zmiňuji nadšené MLP fany a MC fany, jsem psal pro hráče RPG, abych je probudil k činnosti. Tím, že je trochu pošťouchnu, že jim ukážu, že a) pořád existují nadšené skupiny a oni to už nejsou, b) ty nadšené skupiny mají zájmy odlišné od původního zaměření conů. A že je škoda se jen tak vzdát, aniž by se pokusili rozšířit obzory nově nastupujících fanoušků. Protože sorry, já obdivuji váš zápal (ovšem už zároveň vidím chyby, se kterými ke conům přistupujete), ale MLP není sci-fi ani fantasy. A RPG hráči by se měli snažit se na to prostě jen nevykašlat, ale pokusit se infikovat nastupující generace a komunity svými zájmy. Vy si snad nechcete zahrát RPG či larp ze světa MLP? Je to stejné, jako se vy snažíte vysvětlit ostatním, že MLP je super. Protože čím širší zájmy, tím lepší a zajímavější budoucnost komunit, conů, našeho občanského sdružení, které pořádá festivaly, a tedy i moje.
Jasně, těm, co jsou jen bronies, nepřijde divná představa, že na PGF nebude RPG linie, fantasy linie, SF linie atd., ale jsem si jistý, že to přijde divné těm bronies, kteří mají mnohem širší zájmy. No a hlavně to bude znamenat, že přijde podstatně méně lidí. Přičemž malý počet účastníků je i proti vašim zájmům.

Dál bych podotknul, že InfantilCon není pro děti, to se někteří z vás ani nepokusili zjistit a tvrdí nesmysly. Naopak, je to přesně totéž, co MLP fanouškovství - původně dětské seriály pro dospělé. Děti tam nechodí, pořady nejsou pro děti. Spojení s InfantilConem (reálně jde jen o cca deset pořadů) je zároveň šance, jak na něco navázat a přilákat i nebronies (což je i váš cíl), jak si protáhnout vlastní program programem velmi podobným a přitom si v něm vytvořit pauzy na něco jiného, než MLP. Tedy i na pokec, filmy, jídlo, hry a jiné zájmy a zábavu. Protože myslet si, že MLP program od rána do večera na deseti conech ročně je to nejlepší pro budoucnost bronies a jejich účasti na conech, je velká chyba, za kterou už mnoho fanouškovských komunit zaplatilo existencí nebo přinejmenším vyhořením a ukončením aktivit.

Také jsem v životě neslyšel o Kidsconu, dokud s tím nepřišel brácha Elohir, a jemu jsem to hned dementoval. Opět mi někdo něco podsouvá, je to nesmysl. A těch nesmyslů je víc, například jsem vás nechtěl cpát do SeriesConu, naopak, z něj jsem vás chtěl dát pryč (a nejen já). Když něco chcete vědět, zeptejte se mě přímo, vím to většinou o něco lépe, než vykladači mých činů a překladatelé mých úmyslů Twilightsmile

No a ještě k tomu, jak vám nerozumím, že nevím kdo jste atd. Raritywink Vím o co jde, já jsem si své domácí úkoly udělal, včetně zkoumání webů MLP conů. Také jsem viděl pár epizod se svými dcerami, doma máme sbírku originál i neoriginál poníků a ty hlavní znám jmény Raritywink. Ne, nemyslím si, že jde o program pro děti a ani to nikde netvrdím. Ale pokud program nebudete dělat i pro děti, za 3-5 let dopadnete jako jiné skupiny, které neomlazovaly a soustředily se jen na sebe. Vemte si příklad z kostýmových organizací Star Wars. Baví jiné, baví děti, dělají charitu a tím baví i sebe v době, kdy je samotné už běžné fanouškovství a účast na conech nebavily.
Já jsem vedoucí PGF linií žádal, aby se pokusili část programu přichystat i pro mladší účastníky, kolem 8-12 let. Protože těch bude na cony chodit čím dál víc (kvůli hrám) a přitom pro ně program v podstatě moc není, přednášky jsou moc dlouhé, moc informační a nezábavné, mluvený projev přednášejících je příliš nesrozumitelný, témata jsou příliš dospělá, chybí hry a hříčky a soutěže a dílničky. Fanouškovství se za těch 20 let posunulo od vysokoškoláků přes SŠ až na základky. Takže ano, rád bych, aby program MLP byl i pro děti. To ale neznamená, že by měl být jen pro ně nebo že nevím, o co jde Raritywink.

A ještě chci poděkovat za nadšení a aktivitu a přípravu programu pro PragoFFest a FF, přeji, ať vám odhodlání a pomoc co nejvíce fanoušků vydrží co nejdéle. Díky.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Pragoffest 2013 a další cony - od Corwin - 21.11.2012, 13:18
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 21.11.2012, 14:07
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 21.11.2012, 14:43
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 22.11.2012, 20:11
ADvík 2013 PonyCon - od Tessík - 22.11.2012, 19:54
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 22.11.2012, 20:55
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od kotja - 22.11.2012, 21:40
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 23.11.2012, 02:11
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 26.11.2012, 11:12
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Kiraa - 27.11.2012, 14:53
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Organizator - 27.12.2012, 15:19
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Pajzl - 05.01.2013, 09:21
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 06.01.2013, 14:40
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Pajzl - 06.01.2013, 11:28
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 07.01.2013, 16:19
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od JanoS - 08.01.2013, 18:43
RE: Pragoffest 2013 a další cony - od Jamis - 11.01.2013, 12:47

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)