Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SVN - návod
#6
To nejdůležitější, co si z celého vzít není to, že je to super věc na ukládání souborů a jejich úpravu, ale především že je to super věc na hromadnou správu dokumentů -- např. pokud několik lidí překládá jedny titulky, tak mohou pracovat současně na jednom souboru, slučovat svoje verze, dělat vývojové větve a tak podobně.

Jinak malá připomínka -- spíše doporučení, v SVN pokud píšete do logu, tak vždy bez diakritiky. -- ne, že by mohla přímo vadit, ale už jen rozdílnost systémů, na které SVN může běžet může způsobit, že jedni vidí komentář a další rozsypaný čaje Twilightsmile

Dále -- commit pouze s věcmi, které významově souvisí; to je v pořádku, ale pokud chci komitovat víc věcí, které spolu konkrétně třeba nesouvisí, pak je dobré udělat různé větve pro každou věc zvlášť a pak to zase spojit, až ta daná věc bude hotová. Především dobré je to pokud se upravuje jedna věc více lidmi. U titulků nebo nějakých drobností to nemá skoro smysl řešit, ale pokud je to velký projekt, tak aby kvli vašim commitům zbytek firmy seděl a updatoval vaše změny... Takže udělat si svoji vývojovou větev a až to bude hotové, sloučit to do hlavní větve (trošku sem tahám GIT, ale některé věci má GIT prostě lepší, ale SVN má zase spoustu výhod -- např. jednoduchou centralizaci atd atd., ale to už zacházím fakt nad rámec) Ajsmug

Každopádně resumé -- jsem rád, že se i na MLP používají vlastně profesionální nástroje, pamatuji si, že jsem kdysi něco dělal jedné ekonomické fakultě a když jsem po nich chtěl zdroje, dostal jsem email na seznamu a heslo a tam měli složky a všichni pracovali s jedním seznamem. Pod pojmem všichni myslím 5 ročníků fakulty, tzn. nějakých 800 lidí... Naštěstí pak je donutili používat portal a STAG, ale prostě před tím to byla hrůza... Takže jsem rád, že se to tady bere alespoň krapet vážně Ajsmug
Eeeyup!
www.klusik.cz
Odpovědět


Příspěvků v tématu
SVN - návod - od Refly - 12.06.2012, 14:00
RE: SVN - návod - od Kiraa - 12.06.2012, 14:47
RE: SVN - návod - od CrystalShine - 12.06.2012, 15:11
RE: SVN - návod - od Refly - 12.06.2012, 14:53
RE: SVN - návod - od Drakasin - 12.06.2012, 15:56
RE: SVN - návod - od klusik - 02.09.2012, 02:44
RE: SVN - návod - od Refly - 02.09.2012, 11:07
RE: SVN - návod - od klusik - 02.09.2012, 13:01
RE: SVN - návod - od Refly - 02.09.2012, 13:53
RE: SVN - návod - od klusik - 02.09.2012, 14:06

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)