Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Angels with Scaly Wings
#1
OK...

Nějak jsem neměl do čeho píchnout a tak jsem se podíval do Steamu do Storu.
Občas takhle brouzdám tou hlavní tabulkou kde jsou slevy a tipy a narazil jsem na něco co mě na první pohled zaujalo.

Část z vás asi ví že jsem býval Furry, nebo spíš Scalie a že jsem měl draka jako sonu.

Zaujal mě titulní obrázek s dračí hlavou, celkem jednoduchého ale pěkného stylu a název Angels with Scaly Wings.

Ačkoliv tenhle typ her nehraju, tak co je Vizuální Novela vím tak jsem si přečetl popisek.

Hra se prezentuje jako Vizuální Novela s prvky detektivky a "dating sim"

No jako Scalie, kdo by nechtěl randit s pěknou dračicí... nebo drakem?  ...že ano?Pinkiehappy

Nakonec jsem hru koupil... řekl jsem si 10€ není zas až tak moc, stačí vzít do úvahy páteční pražské srazy a určitě tam člověk utratí víc a za pár hodin zábavy to stojí.

No musím přiznat že mám poněkud zmatené pocity, ale přikláním se k pozitivnímu náhledu.

Kvalita psaní je víc než ucházející, ačkoliv místy trochu kolísá a co je hlavní (a možná pár lidí přesvědčí a část odradí je) že vám hra neustále necpe pod nos sexuální motivy. Ačkoliv je tam sem tam innuendo, nenarazil jsem na žádný NSFW obsah.

Bohužel prvky dating sim a romance je omezená a místy trochu cringy. Jako by autor chtěl pokačovat preprným obsahem, ale nakonec se vyděsil, zastyděl, a nechal to být. Trochu mě to nutilo přemýšlet co by se všechno dalo udělat s romantickými scénami  a mrzela mě promarněná šance, i za předpokladu že bychom zůstali v SFW teritoriu. Applejackunsure No stále můžeme doufat v update od tvůrců, jelikož se rozhodně nejedná o AAA vydavatele.

Zároveň vaše postava se v příběhu nikdy sama neobjeví vizuálně, nevybíráte si pohlaví, ani vizáž, takže je v zásadě jedno jestli randíte s male či female postavou. (Asi prostě řekneme že draci sou bisexuální)

Faktem ale je že hru dopředu posouvá detektivní příběh který vám prostě nedá možnost rozvinout vztah svým tempem a v zásadě se jedná o šest či sedm možných schůzek, přičemž čtyři kladné se stejnou postavou jsou potřeba pro každý vztah.

Na druhou stranu  mě pozitivně zaujal nápad kdy část rozdílných konců je v uvozovkách "zlá" či nešťastná ale zároveň se na konci asi pětihodinového příběhu dostáváte do časové smyčky která vás ne přímo nutí ale tlačí k opakovanému hraní kdy se snažítě dosáhnout lepšího konce tím že něco uděláte jinak.
Co je ale důležitější je že hra s tímhle fakticky počítá a vy využíváte nejen znalosti ale občas i předměty které jste našli v předchozím playtrough a to doslova, jelikož při opakovaném hraní můžete občas využít znalosti které má vaše postava z předchozí hry abyste ovlivnili děj současný, i když se k této informaci postava nedostala v současné časové ose. (trochu jako Groundhog's Day, nebo ta epizoda Stargate kde T'ealc a O'Neill uvízli v časové smyčce.) Rainbowlaugh ten díl miluju...

Nejen že se tím prodlužuje hratelnost protože dating část příběhu bude jiná s jinou postavu ale zároveň hra obashuje chytrou skip funkci.
Při opakovaném hraní pokud se dostanete do části kde jsou jen nedůležitá rozhodnutí a zároveň se jedná o část kterou už jste udělali předím hra vám nabídne možnost přeskočit úsek stejnými volbami jako předtím. Zároveň vám ale dá možnost celou sekci zopakovat manuálně, nebo udělat jiné volby pro případ že byste chtěli  prozkoumat možnosti nebo máte pocit že vám minule něco uniklo.

V konečném důsledku, pokud dáváte pozor všimnete si že další hra se v detailech liší, některé postavy reagují jinak nebo i něco naznačí váš Avatar.

Například  [spoiler: v příběhu je  jedna postava s maskou o které nic nevíte, ale nakonci příběhu zjistíte že šlo o ženu. Při opakovaném hraní když jsem postavu potkal v půlce se o ni společníkům moje postava zmínila jako o "she" ačkoliv si to sama nevybavovala. Na druhou stranu jsou tam i sem tam chyby jelikož při mém druhém hraní můj Avatar nazval na konci maskovanou postavu "Izumi" ačkoliv si nevybavuju že by se s tímto jménem předtím jakkoliv seznámila - a že jsem dával bedlivý pozor na příběh]

při druhém hraní jsem měl úplně jiný konec než při prvním ačkoliv jsem měl vztah se stejnou postavou.

Kolem a kolem hra by měla obsahovat 13 rozdílných konců (které vám mimochodem odemknou i sem tam nějaký artwork v menu) a čtrnáctý tajný

Ve hře je variabilita postav se kterými je možné "randit" ale pět z nich je hlavních.
Každá z těchto pěti má "špatný" a "dobrý" konec. přičemž kterákoliv z nich může v průběhu hraní zemřít jako oběť vraždy.
Pokud se vám ale podaří s danou postavou dosáhnout "dobrého" konce postava před koncem příběhu už v následujících playtrough nikdy neumře a místo ní zemře některá z minoritních postav"

kromě těchto deseti konců je tam

neutrální konec,
zlý konec  - pokud se chováte jako kretén Ajsmug 

a pak finální pravý konec, který by se vám měl zpřístupnit pokud dosáhnete dobrého konce se všemi 5 postavami a tím pádem zamezíte tomu aby kterákoliv z nich v průběhu hraní zemřela

čtrnáctý "tajný" konec [spoiler: by měla být rozšířená verze  pravého zakončení, ale nějak jsem to nepochopil.
Podle netu získáte přístup k nějakému počítači, tam vyhrajete minihru, zadáte heslo a dostanete se k nějakým systémovým souborům které změníte (není mi ale jasné jestli se má jednat o ingame featurku na onom počítači, nebo jestli skutečně meníte nějaké data v adresáři hry samotné, protože popisek onoho souboru je tak komplikovaný že nechápu jak by ho měl člověk uhodnout náhodou, nebo ho získat ingame. Možná název skutečně je někde ve hře a dává smysl nekomu kdo se vyzná v programování? Rainbowderp
]

No nakonec jsem hrál hru zatím dvakrát se vztahem se stejnou postavou, a můžu říct že jsem nepřeskakoval text a i tak měl pocit že se jednalo o dost rozdílné příběhy.

samozřejmě opakované hraní vás asi dostane do situace kdy budete z toho nebo onoho důvodu opakovat některou konkrétní sekvenci vícekrát stejně, ale od toho je zde ta "smart skip" funce

celkem jsem ve hře strávil asi 10 hodin a udělal pouze dva konce a i tak mám chuť pokračovat abych se dostal k dalším vztahům a pravému endingu, což za cca 250 korun není zas tak špatné Twilightsmile 

pokud máte rádi vizální novely, dating sim, scallies nebo draky - vyzkoušejte Raritystarry
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět


Příspěvků v tématu
Angels with Scaly Wings - od Inlustris - 02.12.2018, 22:24

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)