Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies.cz mají 10 let! Pojďme si společně připomenout, jak to začalo.
#1
Deset let zpátky vznikl web Bronies.cz. Vím to, protože to je tak nějak moje práce Twilightsmile

Jak jsem se k tomu dostal? Kdo mě zná déle, tak ví, že už jsem v roce 2005 založil web Draci.info, kde se začala sdružovat dračí komunita. Když jsem se o pár let později přichomýtl k Facebookové skupině CZ/SK Bronies, bylo pro mě tak nějak přirozené pokusit se k ní udělat plnohodnotný web s fórem. Koupil jsem doménu Bronies.cz (přesně 12.10.2011), která byla kupodivu ještě stále volná a nahodil tam MyBB (protože phpBB mi přišlo až moc profláknuté). Pak už jen nahodit základní strukturu kategorií fóra, vytvořit pravidla a je to. Komunita se přesunula z velké většiny na fórum.

Jak na to vzpomínám? Jak bylo super být u zrodu dračí komunity, Bronies to ještě překonali. Nadšení pro MLP se šířilo rychleji než Australské požáry a  bylo skvělé poznávat nové kamarády, přesně ve stylu MLP. I když jsem se až tak moc nezapojoval do dění v komunitě (spíše jsem se staral o technickou stránku fóra), tak jsem nesmírně vděčný za všechna ta nová přátelství a společné zážitky.

Dokonce jsem vyhrabal fotku z prvního srazu v Praze  Rainbowlaugh
   

V současnosti už nemám tolik času věnovat se fóru, takže jsem rád, že péči o jeho technický stav převzali jiní (Aldar a Dex, díky!). Co jsem si ještě nechal je starost o (ne)pravidelnou výměnu obrázku v záhlaví Bronies.cz, to je pro mě taková srdcová záležitost.

Co do budoucna? Ač aktivita v MLP komunitě spíše stagnuje, přátelství zde vytvořená jistě přetrvají. Tak na dalších 10 let! /)*(\

A co vy, jak vzpomínáte na své začátky u MLP fandomu a na Bronies.cz?
Odpovědět
#2
Divoké začátky, počáteční opatrnost, neznámí lidé a první srazy v Tečce, které se po 11. hodine velmi intenzivně zvrhávali po četné konzumaci Shreka do brzkých raních hodin (pač se spíš čekalo na první vlaky než přespávalo, jako později). Hromadné skládání peněz, aby se zaplatila barmanka aby tam s náma zůstala ještě o pár hodin déle a my nemuseli mrznou venku Rainbowlaugh

Vysolit 120.000 za skupinové letenky a ubytko pro groupu na Crystal Fair, BUCK či Bronydays taky bylo docela znervózňující, ale žádnej provar nakonec nebyl, roky zkušeností z cestování do Anglie a po Evropě se holt hodili. První GalaBus, kterej se 2 tejdny před odjezdem proměnil na shitstorm ale zachránilo se to. Zakládání spolku pač sleva na pronájem pro první mega akci ne-conu, to byl solidní rachot na otočku z Hradce do Prahy podepsat nějaké neznáme dokumenty s neznámými lidmi. První Czequestrie která se 14 dní před conem taky proměnila na solidní shitstorm ale conguidy přisli asi 20 hodin před začátkem a nakonec v pohodě Rainbowlaugh Za mne se tyhle počátky projevili těžkým crisis a & time managementem. A to samé na fóru, fighty, shitstormy, bany a další byly na denním pořádku, jsem rád, že v dnešní době si tohle může užívat jiné party na různých komunitních Discordech Rainbowlaugh

Roky uplynuly a jsme tady a teď, ač osobně již taky mám jiné zájmy a zejména díky Covidu se hromadné setkávání rozdělilo na vlastní skupinky, které jsou spojeny svémi zájmy a je to celkově chudší na akce a nevím, zda se lidi zase dokážou dostat ze své ulity a vpustit do svých kroužků nové lidi. Čas ukáže a s G5, která má našlápnuto na decentní nástup bez konání většího provaru, tak tu nějaká úrodná půda je na dalších 10 let.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#3
Kdysi v roce 2012 jsem narazil na tenhle art na DeviantArtu, nějakou dobu jsem ho měl na ploše. Našel jsem ho kvůli tomu popisu protože do té doby jsem si dával na plochu různé obrázky draků. Jen ze zvědavosti jsem se podíval na kus té epizody která je zmíněná v popisku (MLP:FIM S02E21 Dragon Quest), meh přece se nebudu koukat na poníky Ajbemused . Pak jsem pozadí zase změnil za jiné a na celou věc jsem zapomněl. Zhruba někdy na podzim mi Stormangels zmínil MLP:FIM a řekl mi ať se podívám na pár epizod no a pak už se to spustilo. Bylo to někdy v roce 2013 když jsem končil na vysoké škole, kdy mi poníci poskytli úkryt před vším tím zkouškovým stresem. Velmi dlouhou dobu jsem všechno držel v tajnosti před veškerým okolím, stále dokola (asi tak 10x) jsem koukal na všechny epizody Rainbowwild . Zhruba někdy během jara 2013 se Storm zmínil že se koná FFko a že tam budou i poníci, vůbec jsem netušil jestli jet nebo ne ale nakonec zvítězila zvědavost. V září jsem pak začal chodit na hospodské srazy ve Skanzenu, 4. Velký Pražský sraz byl no-brainer byť se velmi dobře vzpomnám jak jsem byl nervózní když jsem jel v metru a pak když jsem jel po schodech na Karlově náměstí na začátek "LARPu".

Tak si pamatuju jak jsem byl fascinován přednáškou o zahraničních conech na Zimním Karaoke, v minulosti jsem za hranice cestoval tak že to pro mě nebyla taková překážka jako pro jiné. Co jsem tou dobou netušil že o rok později se poprvé v životě podívám do USA Pinkiecrazy no ale to už je zase jiný příběh.
Czequestria 2019 stream. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět
#4
Smile 
Já jsem na MLP: FiM narazil úplnou náhodou díky mému bratrovi CzechTom (v létě roku 2017) Začal jsem sledovat seriál a už před tím jsem věděl, že nějaká komunita kolem poníku existuje. Díky Pipově YT kanálu. 
 Hned druhý den poté co jsem začal sledovat seriál jsem se přidal na FB skupinu pro bronies. Tam jsem chvíli byl. Potom mě jeden brony přidal do Skype skupiny. Začal jsem se s lidmi v té skupině bavit a hráli jsme společně hry. 
 Díky fóru jsem věděl, že se konají srazy. Ale v té době jsem se bál cestovat mimo své rodné město. To se nakonec změnilo díky skupině ústeckých bronies (pořadatelé akce North Brony Reunion), kteří pořádali srazy v Ústí nad Labem. Jelikož jsem se chtěl s někým, kdo má rád MLP naživo, tak jsem se rozhodl překonat svůj strach a toho srazu se zúčastnit. 
 Na srazu jsem se objevil a bylo to úžasné. Seznámil jsem se s pár dalšími bronies a pegasisters. Od mého prvního srazu jsem začal jezdit na akce po celé ČR a seznámil jsem se s mnohem vícero lidmi.
 Můj život se změnil k lepšímu. Díky celému fandomu.  Twilightsmile Pinkiehappy Flutterryay  Heart
 


 
Odpovědět
#5
Kdoví, co by bylo, kdyby mne to tady nepoznamenalo.
K poňům jsem se dostal přes fanarty v galeriích oblíbených kreslířů. O půl roku později jsem se při lurkování na fóru furries dozvěděl o založení tohoto, tak jsem se připojil a trochu zapojil. Načasováno to bylo akorát do jakéhosi vzniklého vakua po konci školy a při začátku pracovního poměru, spolu s trvajícím zápalem pro seriál, který tenkrát čerstvě pouštěl druhou sérii. Proto jsem se tu asi tak chytil. Proto jsem byl zvědavý i na setkávání všech, které jsem poznával tady virtuálně, a všímal jsem si, jak jednoduché bylo cestování, které se mi dříve takové nezdálo. A díky větším conům jsem tak našel i záminky podívat se do zahraničí. Na celé období rád vzpomínám. A mnoho lidí, které jsem takto potkal, rád potkávám znovu, i když to teď přešlo na vyšší úroveň obtížnosti.
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#6
Dodneška si pamatuju, když jsem na forum ve čtrnácti narazila. O bronies jsem tehdy věděla jenom tak povrchově (myslím, že jsem snad zahládla pár videí na Youtubu zmiňujících se, nebo to možná bylo přes google). Každopádně, s poníky jsem měla zkušenosti už od dětství, vyrostla jsem jak s první generací, kterou pouštěli na minimaxu, tak se třetí generací, od kterých jsem měla hračky. FiM začali dávat na Barandově, seriál se mi zalíbil a nakonec jsem skončila tady.
Myslím, že moje minulá přezdívka bude trochu lépe poznatelná, a to Bellasara. Pokud by někdo zavítal do vlákna Komixy CZ, našel by tam tunu mých starých prací, které jsou dost hrozné kvality. XD Ale každý se nějak učí, no ne?   Twilightblush  Překlady komixů jsou do dneška mou velkou vášní a pochybuji, že bych k tomu jinak přišla.

Taky tu byla Rp sekce, která mi pravděpodobně změnila život nejvíc. Právě tam jsem potkala lidi, které do dneška nazývám přátele, pomohlo mi to dost najít se, a taky jsem se skrze to seznámila s mou drahou polovičkou. Díky mým přátelům sem objevila nové zájmy jako kreslení, či psaní vlastních příběhů, oboje čemu se věnuji do dneška.

Fórum bylo místo, které jsem v mých teenage letech navštěvovala denně a vím, že na něj budu mít v budoucnu dobré vzpomínky.
Pochybuju, že by byl můj život stejný. Děkuji a hádám, že je na místě říci i nashle.  Twilightsmile  Pinkiehappy
Odpovědět
#7
Chapter I -What?
Pre mňa to všetko začalo koncom roku 2011. Plánoval som si nový playthrough Fallout 3 a hľadal som mody, ktorými by som si to trochu vylepšil. Natrafil som na mod s tématikou F: EQ. V popise bolo uvedené, že je založený na fanficu, ktorý v sebe spojuje univerzá Falloutu a MLP.

Môj prvý dojem bol  Pinkiecrazy

Chapter II - Binge
Vzhľadom na to, že som o MLP nič nevedel, hodil som teda do YT pár výrazov, a jedna z prvých vecí, na ktoré som narazil bola "PONIES: The Anthology".

"Ok... seriál vypadá zábavne. Skúsim pozrieť prvé 2-3 časti."

*a few hours later*

"Damn... prvá séria je super. I need more"  Rainbowlaugh
Potom som rozčítal už spomínaný fanfic, a behom 6 dní som si celý príbeh zamiloval.

*fast forward to 16.03.2021 AnimeSHOW 2012 - Bratislava*

Chapter III - MLP Fan(?)
Na cone som si všimol stánok "Yakuza", kde okrem štandardných vecí bol aj MLP plyšák, a na monitore feed z bronies.cz. Dal som sa teda do reči s osadenstvom stánku, a ako neskôr vysvitlo, bol to práve niekdajší mod Kiraaa. On mi ukázal, že vlastne nejaký lokálny fandom existuje, a odvtedy som na fóre.

*fast forward to 2021*

Chapter IV - Spambot killer / Wasteland Wailer
Po 10 rokoch môžem konštatovať, že som si touto cestou vytvoril kopu kamarátstiev (mnoho z ních považujem za lifelong), zažil divoké veci (Czequestria late night defence squad  Twilightblush  ), a celkovo trávil čas v dobrej spoločnosti.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)