Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 14: Fame and Misfortune
#11
Fun1k: to s tím manifestem byla první věc, co mi padla na mysl. Rainbowlaugh Rainbowlaugh
Vraždím poezii. Trollestia

Avatar je od elzielai.
Odpovědět
#12
Epka už je na Yay Ponies. Raritywink
„Nikdo nepočítá s Brnem.“ – D'Artagnan
⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯⎯
Olomócky sčoche
Odpovědět
#13
Nádherná parodie na fandom.


Cosplayeři, lidi co hejtují poníky protože nepochopili jejich charaktery, "Já se naučil víc jak ona!" "Ona se učí pořád jedno a to samé dokola!", a VŮBEC nechápou podstatu seriálu!

Chudinka moje Rarity, miluju ji z hlavní skupinky snad nejvíc! Raritycry Raritydespair ( Úžasná scéna mimochodem:
RD: Rarity? Co to máš na sobě...?
R: Moje emoce!!! (další důvod proč ji miluji))

Písnička je skvělá, asi spolu s Like a Catchy song a I'm just a pony má nejoblíbenější. Skvělý rytmus (hodil by se i na párty)!


Být Starlight, tak bych snad i cestovala zpátky do minulosti a změnila to. Rainbowlaugh

Je moc hezké, že na konci se našly alespoň dvě klisničky, co se nenechaly zblbnout a vážně si z té knihy něco vzaly... Pinkiesmile

Jsem zvědavá, jestli to bude pokračovat i v dalších epizodách.


♡I am just a pony.♡
♡I make mistakes from time to time,♡
♡but now I know the real me,♡
♡and put my heart out on the line.♡
Odpovědět
#14
Teď jsem zvědavý, jak pokrytecky vyzní můj názor níže  Rainbowlaugh

Tvůrci se naplno pustili do metahumoru. By mě zajímalo, jestli to byla nějakým způsobem katarze.
Spektrum osobností je tak rozmanité a tak přesně kopírující skutečné reakce, až to není legrační. Stačí mi je sledovat v reálu, nemusím je mít ještě odražené i v seriálu. (A jestli si vůbec něco z tohohle zrcadlení odnesou je na jinou diskusi).
Doporučil bych hrdinkám najít více takových, kterým to něco přineslo. Ti budou všichni schovaní a nebudou mít potřebu se vtírat a hádat  Twilightsmile

Ale pár časovaných momentek ještě přihodím.
0:36 Čistící kouzlo! Aneb jak jinak, se všemi svými dobrodružstvími, zůstávají poníci neumazaní od bahna a prachu že? Rainbowlaugh

1:06 "What is that?" "It's a book!" "No, really?"

1:27 Kvalita papíru se mi zdá... pochybná.

9:42 Hmm... Nechtěla Daring třeba zůstat v utajení? Oops! Rainbowderp
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#15
Jedno velké "Brony fandom bullshit - this goes directly to your face" od tvůrců. Well, mají pravdu Twilightsmile Imho docela cool způsob od nich jak vzkázat mnohým bronies "Řešíte kraviny, to podstatné vám uniká". Za mě mohou jenom souhlasit.

... žádný div, že se několik tvůrců vyjádřilo, že tohle je jejich nejoblíbenější epizoda ever.

A jistého důvodu, který tu nemá smysl vypisovat (kdo mě zná, tak patrně beztak tuší) i pro mě jedna z top 10 Flutterryay
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#16
Výborná epizoda, ale obávám se, že lidi, kteří by se nad ní potřebovali nejvíc zamyslet, ji stejně nepochopili. Teď mám na mysli všechny ty, co se na twitteru, na FB, na jiných fórech rozčilují, jak si tvůrci dovolují takové chování k fanouškům. Přesně se ukazuje to, na co naráželi - vzít si z epizody jenom to, co se jich přímo dotýká, zbytek zahodit jako odpad.

Že tvůrci použili nadsázku, ještě přece neznamená, že tu epizodu mysleli jako "kašlem na fandom, jsou to pitomci."
Tenhle díl není v první řadě o všech těch davech. Pořád je o Mane Six (promiň, Starlight, ale tentokrát to nebylo až tak moc ani o tobě), a proto si troufám říct, že - nejde až tak o fandom, tohle je epizoda o tvůrcích seriálu. S poměrně jednoznačným, jednoduše pochopitelným poselstvím.

Všechny, co na seriálu pracují, určitě těší zájem, který se o něj rozpoutal, u publika, na které by původně nikdo ani nepomyslel. A tak pokračují. S vědomím, že odvádějí dobrou práci a dávají do toho maximum. Ale nikdy nikdo z týmu neprohlásil, že jsou dokonalí, nebo že by se to nedalo udělat jinak.

Je strašně motivující setkat se s někým, kdo pochopí, co jste chtěli říct, a kdo vám poděkuje za to, co jim dáváte. Ale bohužel na tyhle lidi připadá ohromná spousta těch, kteří mají dojem, že autoři jsou tu pro ně, že jim něco dluží. Na jedné straně kritici, kteří přesně vědí, co se v dané situaci mělo udát, a oni by to samozřejmě vyřešili stokrát líp a musejí se o tuhle zásadní informaci s tvůrcem podělit. A pak zase obdivovatelé naprosto nekritičtí, kteří nedokážou pochopit, proč by se autor měl věnovat dalším projektům nebo svému soukromému životu, když tohle mu přineslo oddané fanoušky a měl by proto v první řadě uspokojit především je.

Jasně, že tvůrci seriálu dál tvoří pro všechny. Tohle je jenom vzkaz pro fanoušky, že navzdory svojí slávě a popularitě jsou autoři taky jenom lidi, lidi s city a potřebami, s nedokonalostmi. Že seriál dělají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a nikdy jím neuspokojí všechny, protože to prostě nejde. Ale i přesto to má smysl.
Kreslím pro Czequestrii, pípám za Libuši, a ještě radši pípám sama za sebe. Birb.

Fanfic

Odpovědět
#17
Zdravím dvě hvězdičky večera dnešního dílu (no trvalo sice déle, než jsem čekal, ale způsob uvedení jsem trefil docela dobře).


Ah, tento díl zase budu těžko vstřebávat, protože z výše uvedeného dělám všechno, ale v takové míře, že vlastně nedělám nic.


Snažil jsem se přistoupit na informaci, že je to tvůrčí kritika extrémních bronies, resp. fanoušků, ale mám poslední dobou chorobnou snahu hledat "vinu" ze všech stran a musel jsem tu fandovskou část prostě.. nechat plavat..


Mám proto spíš pohled i z druhé strany. Pokud napíšete knihu nebo uděláte díl seriálu, který lidi nepochopí nebo se začnou hrabat v něčem úplně jiném, jsou v zásadě dvě možnosti: buď je něco špatně s lidma a nebo něco s tím dílem. Pokud jste nedokázali oslovit populaci, je sice hezké si pak stěžovat, ale v prvé řadě jste měli lépe zpracovat tématiku. Plus, těžko oslovíte všechny lidi stejně, je-li to vůbec možné.

Příčina a následek. Jak řekla Twilight, kdyby neexistovalo FIM, lidi by se kvůli němu nehádali, takže to je vaše vi.. přínos.

A pokud jde o Mane6, tak snad kromě Rarity, která v tom má prachy, narážím na problém, že slova mohou sice bolet víc než nůž, ale v obou případech se nejprve sami musíte nechat zranit Ajsmug

Jo, s tím už je třeba počítat. Nikdo není perfektní, natož pak svět, který se snažíte oslovit. Nikdy se nemůžete zavděčit všem, tak proč se stresovat z těch pár jedinců, u kterých se to nepovedlo. Leda byste je vzali jako výzvu se.. "zlepšit"?


Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, že Twilight Ajsmug A že demokraticky něco odsouhlasit ještě neznamená, že jsme našli nejlepší řešení. Minulost nezměníš a nemá cenu se jí užírat (pokud nejste Starlight, ovšem). Ne všechno dopadne podle našich plánů.. to všechno mi lezlo na mysl. Jen ten fandom ne a ne.


Nemyslím si, Twilight, že by se lidé poučili v přátelství "kopírováním" chování jiných. Stejně jako zlepšení se v tolerování jiných to musí v prvé řadě vycházet z nás samotných, a každý jsme jiný. Tzn. i jiné přístupy. Zrovna Twilight mi připadá, že bere své poselství moc vážně. Nabyla dojmu, že zná něco, s čím se musí nutně podělit s ostatními, a pak se diví, že to nenachází úrodnou půdu.

Rád bych se s ní v tomto ztotožnil, jenže tyto fáze objevovatel-zvěstovatel-frustrován-flegmatik mám už nějaký ten pátek za sebou. Zbývá tedy Starlight, která se tam IMHO jako jediná chová naprosto normálně. Vlastně, v tomto případě ne zrovna normálně, protože je se jako jedna z mála nechová jako šílenec Pinkiesmile

A jestli se někdo "nic" nenaučil, tak Rarity Pinkiesmile Měla by trávit víc času spolu s Maud, aby se naučila zvládat ty své výlevy. (ironické dloubnutí)


Plus, doufám, že nikdy nebudu populární Pinkiesmile


Popravdě, když jsem si identifikoval všechny ty typy fanoušků, tak mi nějak vyšlo, že kritik chybiček v dílech nadělá asi tak nejméně škody, a to i v případech, že si lekce přátelství často vyloží po svém. Konec konců, subjektivní kritika v tomto případě je stále jen o fiktivních postavách, sorry jako. Těch "pár" fanoušků, co sezobli Newtonův mozek a naváží se nejen do seriálových postav a fyziky, ale hlavně i do samotných tvůrců, tvoří přitom tak malé % fandomu, že by bylo divné, kdyby zrovna kvůli nim vznikl celý díl. Takže v tom bude asi něco, co mi uniká..

"Twilight byla lepší bez křídel" je jen a pouze ukázka svobodného myšlení, byť ne nutně racionálního, ale dle mého názoru nejen že tento jev není společensky škodlivý, ba jeho odstraněním bychom byli ochuzeny o sledování někdy velmi vtipných hádek o nesmrtelnosti chrousta a studium lidského myšlení.


Skoro mě až napadá hříšná myšlenka, když jsem viděl ten rozdíl v příjmutí lekcí (osobně od Twilight vs. ty tištěné z knihy), že jistý pan AH měl zřejmě pravdu v tom, že předávat myšlenky přes psané slovo není dost dobře možné oproti mluvenému projevu.Jak dopadl ten žurnál vedle Twilight, tak jsem se nemohl než smát Pinkiesmile Asociace zapracovala https://youtu.be/WeJJ9_GtIqg?t=8


A když pominu Poney Pokey, tak toto je za dlouho dobu existence FIM jediná další písnička, která mi svým refrénem připomněla jinou ( https://youtu.be/3U3qDj2mVFI?t=29 ), což je vzhledem k omezenému množství kombinací dost obdivuhodný Danielův výkon - je to jen malá část, co se shoduje, ale buď jsem dostatečně neznalý hudební scény, abych poznal jiné shody, a nebo je to prostě borec.

(přitom kdo znáte Friendship is Musical a jeho porovnávací vložky https://youtu.be/JZuaMlc-C-s?t=97 tak třeba základní melodie MLP je dost často omílaná i tam, kde by to člověk nečekal).


Tématicky jsem písničku ale ne 100% vstřebal. Neměl jsem pocit, že by Mane6 někdo kritizoval kvůli tomu, že by nebyly dokonalé. Spíš, že nebyly podle něčích představ. Pokud ovšem teda nemyslíme, že pro někoho je "dokonalá" postava s tunou vad.

Problém bude nejspíš jen v tom, že epizoda neměla čas zajít až do detailů, kterých bych se mohl chytit.

Prostě, charakter či člověk nikdy nebude úplně dokonalý, stejně jako nejspíš nikdy žádné dílo neosloví všechny lidi na světě stejně, tedy ani zde dokonalost neexistuje, ale poukazování na zjevné chyby není požadavek o úplnou dokonalost Ajsmug (samy o sobě jsou někdy žádoucí - třeba u ruční animace přesahy).

Ale to, co následovalo po písničce, sedělo na realitu velmi dobře. Hádám, že část z těch poní se po této výchovné lekci začala hádat, jak moc velké chyby by charaktery měly tím pádem mít, aby byly "dokonalé" v jejich očích Rainbowlaugh


Takže zatímco na jedné straně díl působí jako sebereflexe fanoušků, co mohou způsobit, nemohu si pomoci, abych tam neviděl také poučení pro druhou stranu a ne zrovna jedno.

A morální lekce na závěr.. sakra, asi fakt bude nějaká chyba v Matrixu. Už asi podruhé jsem pochopil, co tvůrci chtěli říct. A Fluttershy! Jako bychom si kradli slova z huby..

Morální lekce ve FIM týkající se možná fandomu, ještě k tomu od podnětů poníků ze starších generací a nikdo zatím na netu nevytahuje plamenomety? Jo, svět se fakt řítí po pekel Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#18
We'll plan a party with Pinkie Pie, then watch her balloons lift her up to the sky, Scootaloo will show us games to play and Toola Roola will be painting away. Rainbow Dash always dresses in style, Sweetie Belle's magic brings a great big smile, I hope we hear a story from Cheerilee and a beautiful Starsong melody.

Promiňte, ale G3.5 intro mám popravdě rád, krásná písnička. Takže upřímně, Toola Roola v epizodě mě potěšila Pinkiesmile

Ano, tahle epizoda byla poměrně jasně mířená na fandom, a proto jsem se upřímně výborně bavil Rainbowlaugh Já to pochopil jako pošťouchnutí, ale vím, že něktěří to pochopili spíš jako útok. Nevim upřímně, jestli to byl úplně geniální tah od tvůrců, ale nevadí, podle mě to byla zábava.  Rainbowlaugh ((Ještě mě napadá - jednu skupinu fanoušků vynechali... a asi věděli proč  Twilightblush Pinkiecrazy ))
My friends laugh with me, not at me.

Moje růžová armáda Pinkiecrazy (aktuální k 20.2.2017)

Pinkie L♥vers
Odpovědět
#19
Já si právě nejsem ale zase moc jistý, jestli poučení od Fluttershy, Pinkie Pie a možná i Rainbow Dash bylo mířené do řad fanoušků... i když, taky by se to dalo aplikovat.. vlastně na všechny citlivky Pinkiesmile

Buď tam vidím poučení, která tam nejsou, a nebo si každý vzal z epizody jen to, co se mu hodilo. A upřímně, je to normální chování. Pro stromy nevidíme les, ale na druhou stranu - proč by měl někdo buď celé dílo akceptovat a nebo jako celek odsoudit? Ajsmug Takže proč by to mělo být až tak moc ke škodě, že si někdo vybere jen část. Odkaz na chování fandomu tam tutově je. Ale někteří si vzali jako morální lekci celé epizody jen "facka pro dotěrné fanoušky" aneb "ha, tady to máte, vy kritici, co nežerete seriál a musíte se v něm vrtat" Pinkiesmile .. trochu škoda.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)