Hodnocení tématu:
 • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Jak na pořádání srazu/promítání/čehokoliv - návod pro začátek
#1
(Nenechte se odradit délkou příspěvku... jsem jenom povídavý typ, takže popisuju i jednoduché věci)

Vzhledem k neustále se množícím dotazům na srazy/promítání a připomínky typu "Organizaci srazu nezvládám" bych tu rád nastínil jednoduchý návod, jak začít (pokud nevíte). budu rád, když přispějete svými postřehy.
Mějte však prosím na paměti, že se jedná o návod pro ty, kteří neví, jak začít (např. svolávají sraz poprvé ve vměstě, kde se srazy dosud nekonají), takže žádné složitosti (to přijde časem). Takže jak na to, pěkně od začátku...
1. Příprava

Dejme tomu, že už máte dost samotářství a chtěli byste se v okolí svého bydliště či školy střetnout s dalšími bronies - třeba jen na posezení a pokec. Nenechte se odradit faktem, že v okolí zatím o nikom nevíte - tohle fórum má přes 1000 aktivních členů a mnoho z nich prostě jen nemělo příležitost na sraz dorazit.


Projděte si Kalendář akcí (zatím ve výstavbě) a sekci Srazy v ČR/SR, zda se ve stejnou dobu už něco kolem vás nekoná. Třeba už na nějaký existující sraz okolo narazíte.

Předpokládejme, že kolem zatím nic, takže se zařídíte sami - žádný problém, to zvládnete! Pro začátek stačí tři věci: místo, čas a poznávací znamení.


Místo - obvykle to znamená podnik s občerstvením (nebo spojený s tím, co chcete dělat - např. Lasergame aréna), jako například restaurace či čajovna. Mělo by být veřejně přístupné a bez pochybné pověsti - bronies jsou stvoření často plachá (zvlášť pokud se jedná o první sraz), takže na sraz do nádražního pajzlu 27. cenové skupiny se bude chtít málokomu. Sejít se dá samozřejmě kdekoliv - místo je jen potřeba popsat tak, aby každý věděl, kam dorazit.
Podnik s občerstvením má několik výhod: máte po ruce něco k pití, dá se pohodlně sedět a jste chráněni před nepřízní počasí. Hodí se zvolit místo, které už znáte, takže nebudete překvapeni, když tam bude našlapáno, až se rozhodnete dorazit. Čímž se dostáváme k dalšímu bodu, kterým je:

Čas - když se rozhodnete svolat sraz, navrhněte termín, případně jeden náhradní, kdy se můžete osobně zúčastnit. Obvykle se ostatní ozvou, jestli můžou přijít a kdy. Může se stát, že v danou dobu někdo či nikdo nebude moct - v pořádku, to se prostě stává. Žádný velký problém. V tom případě vyberte termín, kdy to vyhovuje vám a pokud možno nebudete na srazu sami Twilightsmile
Nedělejte si těžkou hlavu z toho, že někdo nemůže dorazit - není možné pokaždé vyhovět všem, tak prostě dorazí příště. Však se nescházíte naposledy, ne?

Poznávací znamení - něco, podle čeho vás ostatní poznají. V případě srazu v čajovně/restauraci stačí libovolná viditelná MLP věc: třeba blindbag figurka na stole - není třeba nic velkého, ale je třeba, aby ostatní poznali, ke komu se mají hlásit. Je to snadné, ale ne automatické, takže tenhle poslední bod rozhodně nepodceňujte. Protože:
Ušetříte si tak případné poněkud trapné momenty jako jistí nejmenovaní výtečníci, kteří pozvali na sraz Andreu Libman (jež byla právě v Praze). Na sraz sice dorazila, ale nepoznala je (protože neměla jak odlišit přítomné bronies od ostatních hostů), tak prostě odešla Rainbowlaugh Facehoof ... Facehoof přehlédnout Fluttershy a Pinkie Pie v jednom je sice mistrovský kousek, opakovat jej ale není potřeba, ani v menším měřítku Ajsmug

[Obrázek: BRoCK4GCYAIOASf.png:large]

2. Pozvánka a sraz samotný

Takže, máte místo, termín a něco, podle čeho vás ostatní poznají. Teď jen dát vědět ostatním... Založte nové téma v sekci Srazy v ČR/SR. Aby se zpráva dostala snadno ke všem potenciálním příjemcům, dodržujte následující pravidla:
 • Předmět tématu napište tak, aby případní zájemci na první pohled zjistili, že se jedná o sraz poblíž tzn. ideálně dejte název města/obce kde se sraz koná, na první či druhé místo např. "Karlovy Vary - sraz a pokec" nebo "Příbramský srazík".
 • Do příspěvku napište ony potřebné údaje v přehledné formě - použijte třeba následující jednoduchou šablonu. Prostě jen zkopírujte následující text a přepište údaje na vlastní:
Citace:Když tak koukám po všech těch srazech okolo, zajímalo by mě, zda jsou v Příbrami nějací další bronies. Doufám, že tu nejsem sám, takže bych všechny místní rád pozval na první sraz v Příbrami (přespolní samozřejmě také vítání). Na programu je posezení, pokec a samozřejmě MLP Pinkiesmile

Kdy: 11.12.2014 od 19:00
Kde: Čajovna "Zlatá palma" na náměstí T.G.M. v Příbrami
Jak nás najít: Poníky na stole určitě poznáte

Těším se na vás!

Víc skutečně není potřeba... pak už jen čekat na odpovědi, v daný čas dorazit na smluvené místo a užít si MLP společně Twilightsmile

Po skončení srazu se tady na fóru nezapomeňte pochlubit Pinkiesmile je jedno, jestli jste se sešli třeba jen dva - ukázka toho, že se sraz uskutečnil, může povzbudit další k účasti, byť to nemusí být ihned.... jak srazy vylepšit

Pár tipů k začínajícím srazům:
 • Když se nemůžete dohodnout na termínu, prostě jeden určete - občas to prostě všem vyjít nemůže. Nic nebrání sraz zopakovat třeba za týden či 14 dní. Pro vybrání termínu lze použít anketu ve vlákně, ale pro pár lidí si vystačíte s odpověďmi přímo do vlákna.

 • Označte místo co nejpřesněji - ideálně zjistěte adresu, najděte ji na http://mapy.cz/ a k popisu místa v pozvánce na sraz přidejte odkaz na mapu (získáte jej kliknutím na odkaz "Sdílet" vpravo dole na Mapy.cz) - např. http://mapy.cz/s/dn28 .

 • Podnikat společně se dá skoro všechno - vyrazit na zajímavé místo v okolí, nebo si jít něco společně zahrát. Záleží jen na vaší fantazii. A srazy jsou ideální místo na to dohodnout se, co a kde příště. Inspiraci též můžete nalézt zde: LINK

 • Populární je společné sledování epizod (nejen nových), či čehokoliv spojeného s MLP (nedávno vyšly Rainbow Rocks - skvělá příležitost, nemyslíte?). Napoprvé nepotřebujete ani plátno ani projektor - stačí monitor počítače (třeba notebooku).

 • Začátek se může zdát pomalý (sejdete se třeba jen dva nebo tři), ale to se časem změní - když se zeptáte těch, kteří srazy navštěvují, tak se obvykle na srazy velmi rádi vrací. Krom toho jsou mezi námi takoví, kteří klidně vyrazí na sraz přes (jeden a) půl republiky AjsmugHodně štěstí při pořádání! Pokud máte nějaký dotaz či připomínku, klidně se ptejte zde ve vlákně Pinkiesmile
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#2
Skvělý návod! Dodal bych však nově založenou Meetup skupinu, sloužící jako skvělé místo pro uspořádání infa a přihlašování se k účasti!


Love and Tolerate není hloupost.

723462958
Odpovědět
#3
Tak tohle je luxusní Pinkiesmile myslím, že tohle dost pomohlo i mě :3 sice tak s části vím co a jak, ale tohle je mega :3
Coolphoto ŽÍT SVŮJ SEN A NEZAPOMÍNAT NA VÍRU JE DŮLEŽITÉ PRO MÉ SRDCE, ALE NESMÍM ZAPOMÍNAT NA POVINNOSTI A TO, ŽE NIKDY NESMÍM PŘEHÁNĚT. djpon3

Pokud ti je život milý, nekoukej na mou MLP sbírku ---> Moje poníkovská kolekce s informacemi o produktech na FB, dávám i rady nebo také pomáhám --->
Odpovědět
#4
Bump! Hodne lidi uz se inspirovalo ohledne srazu, tak proc nepomoci pomocnou ruku, ac to je jen zakladni obecna guideline Twilightsmile
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2017: MCM London Comic Con, Festival Fantazie, Czequestria!
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s. web: czskbronies.cz
Odpovědět
#5
No dobre, tak niečo sem hodím aj ja. Nebude to priamy návod, skôr inšpirácia k naladeniu myslenia pri plánovaní zrazu. Konkrétne chcem adresovať problém, ktorí väčšina z nás má pri pomyslení na organizáciu zrazu, a to je ako sa k tomu postavia ostatní, či to nebude fail, a čo všetko možné aj nemožné sa môže pokaziť.
Moja skúsenosť zo zrazov totiž jednoznačne hovorí, že bronies sa chcú stretávať. Ak nadhodíte možnosť zrazu akéhokoľvek druhu, môžete počítať s nadšením zo strany ostatných. Predstavte si samého seba v pozícii človeka, ktorý dúfa, že nejaký zraz bude a čaká na iniciatívu niekoho iného. Myslím, že každý brony sa rád stretne s iným bronym, aspoň na zdieľanie nadšenia pre poníkov (a ono sa to potom stupňuje, jeden zraz, druhý zraz, a máte hneď skupinu ako bič).

Týmto chcem podporiť ľudí, ktorí majú obavu niečo otvoriť, prípadne sa podieľať na organizácii. Stačí vyjadriť snahu niečo dať dokopy, ani netreba mať všetko potrebné. Bez obáv navrhnite zraz ako sa vám páči, a nechajte ostatných, aby sa zapojili vlastnými silami. Spoločne zostrojený zraz, kde má každý svoj prínos je zraz zrazov pre všetkých účastníkov Twilightsmile
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
#6
Na druhou stranu nejde něco navrhnout a pak čekat na vyjádření ostatních, zda s tím souhlasí, tak dlouho, až se nic nestane.
Je třeba, aby organizátor sám rozhodl náležitosti srazu a ostatní bral jako poradní orgán. Když se někdo vyjádří, dobře, když ne, tak to udělám dle svého.
Lidé často neví co chtějí a srazy vždycky dopadnou dobře.
Až na případy, kdy se objeví někdo, kdo opravdu nesedne a nikdo nemá odvahu mu to říct.
Ale to se nikdy předem nedá vědět, takže na to taky netřeba při organizaci brát ohledy.


Love and Tolerate není hloupost.

723462958
Odpovědět
#7
Chcela by som vedieť kde ten sraz mam vytvoriť kedže mi v kalendari vytvoriť nejde a neviem ako ho mam vytvoriť
♥Deshie LOVER♥ Rainbowkiss
Mia Arts ♥
Odpovědět
#8
Do kalendáře se uz nikdo nediva spíše založ téma. Ajsmug
Odpovědět
#9
tema mi založit nejde protože nevím najiť "vytvorit nove tema"
♥Deshie LOVER♥ Rainbowkiss
Mia Arts ♥
Odpovědět
#10
nejdřív musíš mít dostatek příspěvků ve "smysluplných vláknech" https://bronies.cz/Novinka-Vseobecna-pra...usergroups
Hudba co poslouchám | Anime na které koukám | Hry které hraji

This is the worst crazy sect I've ever been in.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)