Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
(17.04.2013, 14:12)Corwin Napsal(a): [ -> ]Nápad - co na fórum nahodit funkci kontroly překlepů? Vím že to dělá hodně prohlížečů, ovšem spousta lidí to má očividně vypnuté a některé příspěvky se díky tomu doslova nedají číst. Nevím zda je pro MyBB k dispozici plugin kontrolující češtinu, ale kdyby byl a nebylo by těžké jej nasadit, tak bych byl velmi vděčný - následně bych již dotyčné "čechy" naučit jak psát - a to celkem jednoduše.

Našel jsem zatím akorát toto:
http://mods.mybb.com/view/spell-check

Je to 2 roky staré, takže mam jisté pochybnosti a navíc podle screenu to vypadá, že je to pouze "Check na přání" (tlačítko), takže to asi stejně nikdo používat nebude... Nevím no, teoreticky to můžeme zkusit (pokud bys o to opravdu hodně stál), ale podle mě přínos 0... Applejackunsure Taky nevím, jak se to bude tvářit na češtinu.
Rád bych řekl něco k resize obrázků. Je pochopitelné že jsou zmenšovány na velikost okna aby nedocházelo k rozhození layoutu stránky (a případné nutnosti scrollovat), ale pro některé věci, třeba komixy a kvalitnější artwork je to zcela nevhodné.

Samozřejmě je možné obrázek otevřít v novém okně, popřípadě pro vkladatele obsahu rovnou dávat obrázek jako odkaz na originál, ale první řešení je nepohodlné a druhé (pro některé možná i první) pro méně technicky zdatné neschůdné.

Eurobronies.org jedou také na MyBB a jejich systém zmenšování obrázku udělá toto:

[Obrázek: bvn8yBj.png]

Což je mnohem hezčí řešení.
Nevím o jaký plugin se jedná, ale snad jich nebude tolik Twilightsmile

Že by tohle? http://mods.mybb.com/view/ncode-image-resizer
Jasně, jsem pro, protože někdy se některé velké obrázky načítají neskutečně dlouho.
(17.04.2013, 14:12)Corwin Napsal(a): [ -> ]Nápad - co na fórum nahodit funkci kontroly překlepů? Vím že to dělá hodně prohlížečů, ovšem spousta lidí to má očividně vypnuté a některé příspěvky se díky tomu doslova nedají číst. Nevím zda je pro MyBB k dispozici plugin kontrolující češtinu, ale kdyby byl a nebylo by těžké jej nasadit, tak bych byl velmi vděčný - následně bych již dotyčné "čechy" naučit jak psát - a to celkem jednoduše.

Vyzkoušeno, bohužel nefunguje.


(17.04.2013, 15:22)Darm Napsal(a): [ -> ]Že by tohle? http://mods.mybb.com/view/ncode-image-resizer

Plugin nahrán + jsem ho i přeložil... Ajsmug

Nějaké technické info:
Předtím byla velikost obrázku řešena pomocí CSS (maximální šířka 800px).
To jsem dal pryč a nechal jsem to jen na pluginu. Jenže tím pádem se nahrávaly obrázky v původní velikosti a teprve pak (onLoad) je plugin zmenšil.
To mělo 2 vedlejší efekty:
1. Obrázky se nahrávaly nejdřív velké (a "vytékaly" z příspěvku)
2. Pak obrázek teprve zmenšil plugin a pokud jich bylo víc (což je často) na jedné stránce, tak stránka pořád "poskakovala", jak se obrázky "dotahovaly" a zmenšovaly.

Takže jsem nakonec nechal CSS vlastnost nastavenou a k tomu i plugin
To má ale 1 vedlejší efekt:
Plugin měří velikost původního obrázku a zobrazoval ji jako originální velikost - jenže zobrazoval nesmysly, protože to již bylo zmenšené pomocí CSS.

Takže závěr je ten, že je tu CSS vlastnost, plugin (de facto jen kvůli tomu klikacímu info pruhu) a má umazanou tu větu o originální velikosti, protože v ní byly nesprávné údaje. Pinkiesmile
Takže v podstatě je teď rozdíl akorát v té nové liště?
Je to nějak špatně nastavený. Některý obrázky jsou i po zmenšení moc široký a roztáhnou příspěvek do šířky. Nejspíš když je obrázek ve spoiler tlačítku.
madA12345: Eyyup... Twilightsmile

Zmok: Ano, to dělá Spoiler tlačítko (style="margin:20px; margin-top:5px), s tím toho moc neudělám.
Hmm, nešel by podstyl, kterej to ještě trochu zmenší?
Hmm, podle mě by bylo lepší, že by se zmenšené obrázky vložily do stránky jako odkaz. Ti, co by chtěli obrázek vidět v plné velikosti by si na něj klikli a ostatní by to nerušilo. Mě to přijde trošku divné, když je v příspěvku několik obrázků a najednou se nad nějakým objeví tohle Twilightsmile
Zmok: Nejsem si jistý, zda to dokážu dobře a zároveň stručně popsat, ale zkusím to, viz Spoiler:
Paradoxně by se to dalo, kdyby tu nebyl ten plugin. Pinkiehappy
Dříve to bylo jen v CSS - max. šířka 800px. Takže by se dala dát (teoreticky) divu se Spoiler tlačítkem nějaká třída a IMG tagu v té třídě dát max. šířku 780px. To by snad mohlo fungovat.
Jenže teď je tu ten plugin: Ten má nastavenou maximální šířku 800px... Co je větší to zmenší + tam dá "info pruh".
Když bych to ve Spoiler tlačítku (nějak) zmenšil pomocí CSS na 780px, tak by si plugin "myslel", že je to menší, než 800px a info pruh by nebyl... Takže jsme zase na začátku.
Popř. můžu nastavit pluginu kvůli Spoileru max. šířku na 780px... Tím nebude zlobit Spoiler, ale zase to bude všude zbytečně menší.
Všechno je to o kompromisu - např. pokud bude mít někdo delší nick/titul, tak se to tam zase nevejde a vyteče to, atd.
Shrnul bych to s tím, že dokud ty obrázky nebudou mít nějakých (třeba) max. 500px, tak se s tím budeme potýkat pořád.
Vzhledem k tomu, že je tu těch 800px již několik měsíců a ničemu to nevadí, tak bych to dále neřešil. Prakticky jediná změna je ten info pruh navíc. Ajsmug

madA12345: Nerozumím? To jako nevkládat obrázky, ale jen odkazy na ně? Takže místo toho abych otevřel vlákno, prohlédnul si obrázky a v případě zájmu si kliknul na plnou velikost, tak uvidím jen odkazy a budu na ně muset po jednom klikat, abych viděl co je to vlastně za obrázek? Abych nakonec zjistil, že se mi žádný nelíbí? Pokud to myslíš takto, tak to určitě dělat nebudu, to je absolutně nepraktické. Ajsmug