Bronies.cz

Úplná verze: Připomínky a návrhy k obsahu Bronies.cz
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
99% autorů nejsou právníci a byrokrati, takže ti většinou řeknou, že je úplně v pohodě použití jejich tvorby (pokud ji nebudeš vydávat za vlastní) a maximálně po tobě budou chtít abys někam uvedl jejich jméno nebo odkaz na originál.

Ti autoři jsou rádi, že se ti jejich obrázek líbí a ve většině případů jim nevadí takovéto použití.

Pokud to chceš nějak řešit, tak nejjednodušší by bylo prostě někam uvádět jména originálních autorů nebo ty odkazy...
X pošle logo flaimingovi.
Flaiming ho buď schválí a hodí do fronty nebo se zeptá zdali má X svolení od tvůrce.
"Ano, tady... screencap/copypasta/email"

this.

Navíc, rozhodně na našem foru je takový mezinárodní provoz že se sem podívá XY autorů obrázků aby hledali kde se jejich obrázky repostují. Fcuk logic.
Mno a nemělo by pak taky vadit, že je fórum plný obrázků od Hasbra?
Flaiming napsal pravidla pro postování a myslím že jedinej důvod, proč loga pouští je ten, že nemá čas na to, aby si tyhle věci sám ověřoval. Napíšu mu jak to vidí. Tohle logo jeho pravidla porušuje.

Citace:Logo nesmí obsahovat tvorbu, která není vaše a nebo nemáte souhlas od autora tuto tvorbu použít.
U vektorů to není tak žhavé, ty si většinou může každý vystřihnout ze seriálu, nicméně ostatní tvorba jen se souhlasem autora.

Zmok, tom8811: Ne, to nevadí. Kdyby to Hasbru vadilo, tak je nenechá volně šířit po internetu. Klidně by mohlo dát odstranit veškerou fanouškovskou tvorbu, na kterou narazí. Vlastníci práv nejsou tak hloupí, aby bojovali proti fanouškům. Teda až na komerční a pár dalších projektů. Navíc tohle spadá pod fair use.
Souhlasím, bez fanoušků by nic nefungovalo. Sláva nám! Twilightsmile
(03.09.2013, 20:08)Xeelee Napsal(a): [ -> ]Tohle logo jeho pravidla porušuje.

Já se nikde nebránim jeho smazání, na tohle logo prostě souhlas nemám a to jsem přiznal.
Hasbru jako velké společnosti nevadí to že všichni využívají jejich patentované poníky a klidně nás nechají postovat a vytvářet věci odvození od MLP. Oni jsou přece hodní a to je tak moc zřejmé, že se jich ani nemusíme ptát na svolení.

Ale pak jsou tu ti malí zlí umělci, kteří nenávidí ostatní a nikdo se nesmí jejich obrázků ani dotknout. Musíme jim bez výjimek psát o svolení, protože kdo nebude mít v ruce notářsky ověřený dokument o svolení k užívání a upravování jejich obrázku, tak bude zažalován.


(zahraju si na právníka)
A co se týče pouze tohoto loga od Niemanda.
V době kdy ho o to Refy žádal, tak byl ještě admin. A admin je nad pravidly, protože má právo je utvářet a libovolně měnit.


PS: Ideální způsob je přestat používat logické myšlení a začít se bezvýhradně řídit všemi nařízeními a omezeními. To že je pak všechno o 100% méně efektivní nevadí. Hlavně že to budeme mít právně ošetřené.
nebo taky signovat logo (vložit do rohu jméno autora ) To by bylo podle mne ideální .
niemand: Vím. Já se to snažím vysvětlit ostatním. Z morálního i autorskoprávního hlediska to není v pořádku a byl bych nerad, kdyby se tu takový věci v rozporu s pravidly děly. Přeci jen to je oficiální stránka naší komunity a za její obsah odpovídá Flaiming (vlastník domény).

Foxtrot: Říká ti něco slušnost, autorský právo, licence, fair use...? Je minimálně slušnost autora požádat, jestli jeho dílo můžeš použít.

Refly už admin není a nenese právní odpovědnost za obsah na fóru. O tomhle by měl jako zodpovědná osoba rozhodovat Flaiming. To co si napsal je z autorskoprávního hlediska blábol od začátku do konce. Hasbru šíření obrázků nevadí a autorům z komunity tím upíráš práva na jejich autorskou tvorbu. Když se komukoliv nebude líbit nějaký použití jeho tvorby, tak může požádat o stažení díla nebo to řešit právní cestou bez ohledu na to jak starý to dílo je. Převádíš diskuzi do emotivní roviny a odvádíš pozornost od relevantních argumentů.
Já se spíš snažím přesunout diskuzi do logické roviny.