Bronies.cz

Úplná verze: Sborník 2015 - 2016 - RELEASE
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Digitální verze Sborníku 2015 - 2016 je venku. Bohužel, vzhledem k velkému množství obrázku je PDF soubor natolik velký, že jej nelze zobrazit jako náhled v Google disku. Neděste se tedy vyskatovacího okénka! Stačí, když kliknete na tlačítko stáhnout a Sborník se vám uloží na vaše zařízení, kde si jej můžete v klidu prohlédnout Twilightsmile

Přeji všem pěkné počtení a potěchu z dobrovodných ilustrací Pinkiesmile

Sborník je přístupný na adrese níže:
Sborník 2015 - 2016 (je třeba kliknout na tlačítko stáhnout)

Své připomínky a komentáře ke Sborníku můžete napsat do tohoto vlákna Twilightsmile

Odkaz na fotky ze křtu, který proběhl na CZQ 2017 nalézt v tomto příspěvku.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Níže je ponechán původní příspěvek pro zachování informací, které se mohou využít v budoucí organizaci Sborníků. Není zapotřebí se čtením textu níže zabývat - Pozn. z 13.8.2017)


Zdravím všechny,

otevíráme další ročník Sborníku (lépe řečeno dvojročník) pro rok 2015-2016. Pro ty z vás, kteří tenhle projekt neznají, udělám v krátkosti informační výtah:

Sborník se pokouší spojit pony tvorbu literární a výtvarné sekce. Lidé z fóra do něj přispívají svými povídkami z daného časového období, z nichž se následně udělá výběr, a tyto povídky jsou následně doplněny o ilustrace. Vše se spojí dohromady, provede se knižní design a pro zájemce se nechá udělat skutečná fyzická podoba, kterou si mohou přidat do své knihovničky.

Poznámka:
Tento příspěvek se bude v průběhu roku updatovat. Jednotlivé updaty se budou zveřejňovat vždy za hlavní zprávou (od nejstaršího po nejnovější). Datum posledního updatu bude vždy zmíněno v názvu vlákna.

Zpět k letošnímu ročníku. Jádro Sborníku zůstane stejné, změny budou hlavně v organizaci a struktuře. Ovšem mám tu taky pár pro začátek důležitých záležitostí:
 1. Přidat se do Sborníku ať už v jakémkoliv rámci (výpomoc, literát, ilustrátor) je závazek na celý ročník! Samozřejmě, že náročnost závisí role od role, ale nechoďte do toho s přesvědčením, že jenom pošlete své věci na začátku a tím vše končí.
 2. Budeme klást důraz na komunikaci! Nebudeme chtít, abyste byli 24-hodin k dispozici každý den, ale když se bude řešit něco důležitého, tak bude zapotřebí si udělat více času a neodepisovat jenom jednou za dva týdny.
 3. Letos se nebude klást důraz na množství lidí, kteří budou ve Sborníku. Knižní vazba dovoluje zaplnit 250 A5 stránek, nesejde, jestli se to povede s 8-mi lidmi nebo s 15-ti. Dále kvůli časové náročnosti nebudeme čekat s výběrem až do konce deadline (která pro tento ročník bude do konce listopadu, nikoliv roku), pokud se najde dostatek dobrých kousků už v průběhu. Obecně bude tedy výhodnější zasílat své povídky s předstihem, páč jak půjde čas, nemusí být už ve Sborníku místo.
 4. Tento ročník Sborníku (za mě) bude poslední. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, že byste do Sborníku přispěli, máte letos poslední možnost. Je tu stále možnost, že Sborník jako převezme někdo další. Pokud tedy máte v hlavě nějaký námět, který byste rádi poslali, máte letos poslední příležitost.

Co se týče pravidel pro ročník 2015-2016, letos se budou do Sborníku hlásit jak literáti, tak ilustrátoři (předešlé ročníky se hlásili pouze literáti). Konkrétní pravidla pro jednotlivé skupiny upřesním v průběhu tohoto týdne. Pravidla také plánujeme udělat o něco svobodnější, abychom dali možnost přispět do Sborníku co nejvíce lidem (když bude ten poslední ročník). Nicméně pro obě skupiny bude platit na 100%:
 1. Dílo vzniklo v rozmezí let 2015-2016.
 2. Dílo musí mít pony tématiku.
 3. Dílo nesmí být v rozporu s pravidly fóra či zákony české republiky.
To je zatím vše. Další informace budeme přidávat. Pokud však už máte nějaké dotazy, pak jen do toho a ptejte se.


Váš Sborník tým
Rwakk, Tuxik, Vlče
Katrinka

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Update 16.7.2016

Přidávám pravidla pro literáty, ilustrátory a vyhlašuji soutěž pro korektory. Plánuje se také vyhlášení soutěže o ilustrátora obálky pro Sborník, počáteční zájemci už mohou dopředu zvažovat. Pokud máte dotazy, ptejte se.

Pravidla literáti
Pokud máte zájem připojit se do Sborníku jako literární autor, přečtěte si následující pravidla sepsaná Rwakkem kterého dozajista budete už znát, jakožto povídkáře, autora série Draci míří ke hvězdám a moderátora literární sekce.

Nicméně ještě předtím, než se budete hlásit, nastíním vám, co se kromě zaslání děl bude od vás čekat:
 • Dostanete k vyplnění krátký seznam otázek o vaší osobě a tvorbě, které pomohou čtenářům vás a vaši tvorbu lépe poznat.
 • Až bude provedena korektura vašeho díla, zpětně se vyjádříte k provedeným změnám.
 • Budete komunikovat jak s vedením Sborníku, tak se svým ilustrátorem!
 • V průběhu konstrukce Sborníku můžete dostat úkol napsat krátký příběh/popis (max. 3 normostrany) na konkrétí zadání.

Pro zájemce je níže odkaz na pravidla:
Pravidla

Pravidla ilustrátoři
Pokud máte zájem připojit se do Sborníku jako ilustrátor, přečtěte si následující pravidla sepsaná Vlčetem, s jejíž přenádhernou tvorbou jste se dozajista setkali.

Nicméně ještě předtím, než se budete hlásit, nastíním vám, co se kromě zaslání děl bude od vás čekat:
 • Dostanete k vyplnění krátký seznam otázek o vaší osobě a tvorbě, které pomohou čtenářům vás a vaši tvorbu lépe poznat.
 • Minimální požadavek budou 2 obrázky k dílu literáta + ilustrace ponyson vás obou.
 • Budete komunikovat jak s vedením Sborníku, tak se svým literátem!

Pro zájemce je níže odkaz na pravidla:
Pravidla

Soutěž korektoři
Korektoři jsou důležití členové týmu, kteří pomáhají Sborníku minimalizovat množství gramatický chyb. Budeme velice vděční za každého zájemce, který se o post korektora přihlásí. Hlásit se může kdokoliv, vaše schopnosti si otestujeme opravou velice krátkých textů, alespoň si i sami předem vyzkoušíte, jaké to vlastně je být korektor. Korektorem může být i člověk, který již má nějakou úlohu tzn. přihlásil se jakožto ilustrátor nebo literát. Ve Sborníku pak dostanete poděkování za náš vedoucí tým.

Pro ilustraci jaká bude vaše pracovní náplň:
 • Dostanete jednotlivé texty od literátů, v první fázi najdete chybné pasáže a okomentujete.
 • Okomentovanou verzi dostane zpětně autor a vyjádří se k navrhovaným změnám.
 • Autorem schávelené změny následně přímo upravíte v dokumentu.
 • Pomůžete s hledáním chyb v dodatečných textech - zde už bude možné dělat opravy přímo.

Pokud máte zájem, pošlete e-mail na bronies.sbornik@gmail.com s předmětem “2015/16 KOREKTOR + [vaše přezdívka na fóru]”.

Jako korektor se taktéž lze hlásit do 30.11.2016, ovšem i zde jsou kapacity omezeny.
Jak se budou literáti a ilustrátoři přiřazovat k sobě? Mám už se začít ptát, kdo by mi ilustroval nebo proběhne nějaký jiný proces?
Literát se hlásí!

Můj příspěvek zde - https://bronies.cz/Vlakno-Froldova-kouze...#pid544758 psán v rozmezí let 2014-2016, publikován letos Pinkiesmile

Uvidím, jestli se mi na ilustrátora povede opět přemluvit Cally, zatím to je otevřené.

Prosím, úpravy na textu pouze vizuálního typu, do textu tedy nezasahovat bez konzultace (vím, že to není váš styl, ale pro jistotu)
Iluzon:
Pokud s někým spolupracuješ, tak se oba přihlásíte a řeknete, že chcete být ve dvojici. Zbytečně nehodláme trhat partu dvou lidí. Pokud nikoho nemáš, tak se dostaneš na jeden seznam a dostaneš volného člověka z druhé strany.

Frolda:
Super, díky za zájem a iniciativu Rainbowlaugh Potom až vypíšeme pravidla i s instrukcemi, zařiď se jimi - vlastně totéž, co jsi dal tady, zašleš na náš e-mail, zní to sice trochu jako buzerace, ale přehled musí být Twilightsmile
Cally potvrdila, takže do toho jdeme spolu
Sice se na 80% nezapojím, ale mám dotaz. Co znamená to, že to nesmí být v rozporu se zákony České republiky? Vždyť literatura je tu vv Česku svobodná ne?

Medvídě

Myslím že se nesmí vyskytovat rasismus a antisemitismus.
Musí jít o povídky, nebo je to jen obecná definice obsahu sborníku?
Jelikož jsem byl příliš líný zformátovat a poslat své básničky do minulého ročníku, moc rád bych svoji chybu letos napravil.
Birdyy: můžeš nám poslat i báseň Pinkiesmile Rozhodně je to příjemné zpestření mít i lyrické texty ve Sborníku (podle mě Pinkiesmile )
Xenomorf:
Jak řeklo Medvídě - žádná rasová a náboženská nesnášenlivost Pinkiesmile

Birdyy - až vyhlásíme pravidla, zašli klidně básničky. Pokud někdo napíše divadelní hru, může poslat i ji. Sice v kontextu Sborníku mluvíme o povídkách, ale to z toho důvodu, že povídky jsou přeci jen nejrozšířenější a pokud bychom mělli pokaždé vypisovat jednotlivé útvary, tak se z toho zcvoknem  Pinkiecrazy

Pokud se najde vyloženě hardcore team, který udělá komix (s příběhem a vším) - dáme tam klidně i komix Rainbowlaugh
Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25