Bronies.cz

Úplná verze: Pomozte Calpainovi
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj,

omlouvám se, pokud to sem moc nepatří, ale cítím povinnost s vámi tuto informaci sdílet. Pokud chodíte na Equestria Daily, možná je vám povědomé jméno Calpain. Jeden z adminů stránek a v podstatě druhá nejvyšší osoba EQD teď žádá pomoc lidí z fandomu. Jde o přispění na operaci jeho psa, kterému před časem našli nádor a lékařská procedura, která by mu mohla dát šanci na život (i když ne moc velkou) je poměrně nákladná. Více informací se můžete dozvědět a v případě zájmu i přispět ZDE.

V jakékoliv jiné komunitě bych to nejspíš ignoroval, ale u Bronies ne, protože vím, jak se lidi v ní dokáží semknout a vzájemně se podržet. Takže díky všem, kteří budou ochotní přispět nebo informaci šířit dál. djpon3
O téhle akci vím, chvíli jsem sledoval i charity art stream na picartu, snad se ty peníze nakonec nasbíraj.

Kdyby se odsud někdo odhodlal přispět, můžu mu "za odměnu" nakreslit obrázek dle jeho přání (3-4 hodiny práce, podle částky příspěvku).
Budu upřímný, připadá mi, že Calpain značně využívá své pozice jako admina EQD, aby to dostal. Kdyby to bylo pro nějakou organizaci či dítě neřeknu nic. Ale celý post jen kvůli tomuto mi připadá jako overkill a nefér vůči ostatním co se pokusily získat peníze přes EQD a dostaly se maximálně do nightly round up.

Tím neříkám, že by se nemělo přispět, jen by bylo vhodné se zamyslet, zda tohle značné zneužití pozice ve fandomu je správné.
Já si naopak myslím, že za práci s články a všeobecným během EQD si tuhle "propagaci" plně zaslouží, ale ty to zřejmě vidíš jinak.
Podle mě je to v tomhle případě, kdy jde i o život pochopitelné. A je jedno zda se jedná "jen" o zvíře. Být na jeho místě, tak téhle propagace využiji taky. Člověka do ničeho nenutí, kdo chce, může přispět. Kdo ne, tak ať ne. 
A přesně jak Eug psal, svým způsobem to je i zasloužené. Neřekla bych, kdyby to byla propagace na binární věci...
Nevím jaké máte kdo zkušenosti s Calpainem, ale ty moje jsou jen dobré. Velmi ochotně nám pomohl propagovat náš projekt a i posléze se z vlastní iniciativy zajímal o jeho vývoj. Já osobně jsem pár dolary přispěl, protože to je to nejmenší, co můžu udělat (pravda, jsem pracující - nebo to občas aspoň předstírám) a obecně si myslím, že pokud jde o život člena rodiny (kterým pes bezpochyby je), tak není co řešit.
Kdyby tam tak přidali fotku nějakého účtu z veteriny, to by bylo supr.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk
Fotka účtu tam je, akorát se mi tam nepodařilo dohledat cenu.
Docela to chápu. Nám před 14 dny přejelo pejska auto a musel na operaci s nožičkou. Stálo nás to 30,000 .... Snad bude jeho pejsek v pořádku.