Bronies.cz

Úplná verze: Naše noviny
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
Procházel jsem nějaké starší pony/brony projekty a pustil jsem si pár dílů EQI (Equestria Inquirer). Šlo o fiktivní zpravodajství z Equestrie, které vtipně stavělo na odvysílaných episodách (a částečně na aplikací aktuálního dění nejen fandomu na pony prostředí) v průběhu druhé a třetí série, a měli jak psanou, tak hranou verzi. Došlo mi, jak moc mi něco takového teď chybí (částečně to suplovala TV H██████, ale ta byla zaměřená na CZ/SK fandom, ne až tak moc na seriál). Tak jsem příšel s myšlenkou začít něco podobného, pojmenoval jsem to Naše noviny, popadl několik nápadů a začal sepisovat články.

Tempest Shadow cestuje v zahraničí, rozšiřuje území Equestrie
V aktuální době přitahuje nemalou pozornost postava Tempest Shadow. Klisna, která vedla invazi v Canterlotu, a kterou nakonec sama pomohla odvrátit, na základě své pověsti také způsobila vznik značného počtu konspiračních teorií. Nejpopulárnější z nich je, že je to tajná agentka pro šíření harmonie neharmonickými způsoby. Teorie popisuje, jak se Tempest měla nechat naverbovat do armády Hromovládce, dobýt jeho jménem neponíkovská území, a pak vést invazi do Equestrie, kde se nechá porazit a dobytá území předá jako válečný reparát. Možnou platnost této teorie podporuje i nynější cestování Tempest do zemí původně pod nadvládou Hromovládce a její činnost.

Z rozhovorů uskutečněných na jednom z míst, kterým Tempest prošla, jsme sestavili typický průběh návštěvy. Nejprve svolá obyvatele území, aby si vyslechli její prohlášení. Následně popíše, že Hromovládce byl poražen, a dle dobyvatelských zákonů tak území připadá jeho přemožiteli, v tomto případě princezně přátelství Twilight Sparkle.

Reakce obyvatel nejsou nijak nadšené, ale vesměs ani neplánují žádné vzpoury.
„Hm. Dávám jí tak sezonu, maximálně dvě, než zmizí v propadlišti dějin za ostatními,“ svěřil se barman v hospodě Nad Kanálem.
„Víte, tady se vládci a dobyvatelé střídají častěji než zimní srst. Už jsme si zvykli. A navíc, zkoušeli jste někdy panovat kočkám?“ Okomentoval situaci jeden Abyssinian.
„Je pravda, že poníka jsme jako vládce ještě neměli. Tedy, technicky vzato, protože Hromovládce se nám vlastně nikdy neukázal a vše nám rozkazovala jeho velitelka. Ale nejsem druhista. Protestovat začnu až podle toho, jak se tato princezna postaví k možnosti pochlebování,“ prohlásil výše postavený obyvatel, který si přál zůstat v anonymitě.

Území, které takto princezně Twilight připadlo, zahrnuje většinu ostrovů a zemí na jih od Equestrie, s výjimkou hory Aris. Tu Hromovládce technicky nikdy nedobyl a pouze přeletěl jako neobydlený kus skály, proto zůstává ve vlastnictví hippogriffů.
Zašli jsme si pro komentář i k samotné princezně Twilight. Po popsání situace nás ani nenechala položit první otázku a s výkřikem „COŽE to dělá?!“ odletěla neznámo kam. Po půlhodině čekání, jestli se k rozhovoru nevrátí jsme byli z hradu vyprovozeni jejím asistentem.
- Silly Words

Další nečekané následky Sonic Rainboom
V předchozích měsících jste mohli zaznamenat zprávy, kdy okolní země i někteří obyvatelé Equestrie požadovali omezení pohybu Rainbow Dash kvůli jejímu ikonickému manévru, tzv. „Sonic Rainboom“, při kterém překročí rychlost magie, a který doprovází rázová vlna éterické energie. Tento jev byl po mnoha jednáních zařazen mezi zbraně hromadného ničení a Rainbow Dash proto bylo zakázáno létat rychleji než 0,75 C (1 C, neboli Clover, je rychlost magie při daných atmosférických podmínkách). Po jejím vstupu do letecké jednotky Wonderbolts se na ní ale začaly vztahovat místo civilních předpisy vojenské, které tento zákaz anulovaly.

V souvislosti s tímto jevem se nyní objevily nové souvislosti. Podle pamětí elementů harmonie v knize „Deníky přátelství“ byly cutie marky jednotlivých nositelek elementů, se kterými se Rainbow Dash kamarádí, přímo ovlivněny prvním předvedením jevu. Po rozšíření tohoto příběhu se k Rainbow Dash začala hlásit hříbata, která dostala cutie mark při nějakém z pozdějších Rainboomů, například při talentových zkouškách v Cloudsdale před třemi lety nebo po slavné svatbě Princezny Mi Amore Cadenzy a Shining Armoura. Většinou se dožadují společného dobrodružství, na které mají prý dle osudu právo, nebo obecného a blíže nespecifikovaného „Rainbow time“.

Samotnou Rainbow Dash tato pozornost neznepokojuje, ale staví se k ní způsobem, které mnohé poníky, kteří ji znají, velmi překvapil. „Každému budu moct věnovat kus svého času. Ano, zpočátku mě to vyvedlo z míry a chtěla jsem uletět, ale mé kamarádky mi pomohly. Twilight pomohla sestavit plán, kdy bude kdo na řadě se svým přáním. Hodně těch, co na mě spěchali, pomohlo uklidnit to, že se svými kamarádkami jsem se setkávala až postupně od Rainboomu. Zbytek pomohlo uklidnit přijetí do mého fanklubu.“
- Silly Words

Pokus o nabourání systému Našich novin
Hned při začátku své existence se Naše noviny staly cílem dezinformačního útoku.

Obsluha tiskového stroje v panice musela tisk zastavit, když po prvních otisknutých stranách začaly z tiskárny vypadávat místo novin changelingové stále oddaní královně Chrysalis. Přivolané stráže si s nimi brzy poradily, jelikož changelingové nebyli ve stavu vhodném pro fyzickou potyčku. Vyšetřování odhalilo, že se do tiskárny propašovali jako litery, a po vysázení, kontrole a přípravě se transformovali, aby úplně změnili obsah novin na falešné zprávy, které měly v Equestrii královně Chrysalis připravit prostředí pro novou invazi. Nedokázali však vydržet opakované nárazy tiskařského lisu, kvůli kterým začali padat do bezvědomí, v ojedinělých případech došlo i na otřesy mozku.

Za základě těchto zjištění nainstalovali naši správci tzv. firewall – stěnu plamenů, skrz kterou se nechají litery projít před vysázením. Předpokládají, že tímto opatřením bude zneškodněno až 99% changelingů, kteří by tuto metodu útoku chtěli použít znovu.

První vydání novin se kvůli této události o den zpozdilo, za což se aktuálním předplatitelům omlouváme a pro příští měsíc nabízíme slevu 5%.
- Silly Words

[ Inzerce ]
Kupujte jahody! Jsou lepší než jabka!
- Sponzorováno Strawberry Sunrise


Napadlo mne z toho udělat i širší projekt - přispět může každý. Určitě bych rád udělal ještě i anglickou verzi.

Co v na to? Je to něco, co byste četli? Co byste sami rádi pomáhali rozvíjet? Nebo to raději nahlásíte a necháte mě zabanovat za šíření fake news? Twilightblush
hele tak to je fakt dobrý  Rainbowlaugh rozhodně pobavilo a jestli vydáš další, tak si to ráda přečtu  Pinkiehappy

a nejvíc mě dostalo „COŽE to dělá?!“ a inzerce  Rainbowlaugh
Velmi zajímavé a zábavné. Jsem zvědav na další zprávy.
Bronoviny (Bronews).... Twilightsmile
Můžu vyrobit článek o přezbrojování Roayl-guards?  Rainbowlaugh
Jo to zni dobre a zabavne, takovy vtipny mensi clanek o cele epizode pojaty ze stran pozorovatelu a obyvatel te dane lokace, kde se to odehralo =)
Nápad je to určitě hezký a kéž bys měl lepší štěstí na zájem spoluautorů, než Rwakk, který přišel se stejným projektem někdy před rokem či dokonce dvěmi, ale žel my brony-tvůrci jsme mnozí mistři v neaktivitě, takže noviny tenkrát nevznikly Twilightblush
Díky za ohlasy. Uvidím, kam to dojde nebo nedojde. Zatím budu jednou za čas přidávat články sem, nějakou zásobu témat na psaní bych měl.
Ale kdo se s něčím chce přidat tak prosím - tedy zajísté, Wrenchi, sem s tím.
Přiložím i obrázek, jen to chvíli potrvá s mojí náladou je to teď dost zvláštně a tvorba šla kvůli tomu do kytek  Twilightoops
(24.09.2018, 12:25)Wrench Napsal(a): [ -> ]Můžu vyrobit článek o přezbrojování Roayl-guards?  Rainbowlaugh

Hej, můžu s tebou? Pinkiecrazy
Ne fakt, asi jsme jediný dva případy na celým CZ/SK bronies, kdo se zajímají o takové téma Rainbowlaugh
Stran: 1 2 3 4 5