Bronies.cz

Úplná verze: Dotaz na tvorbu jmen u nových postav
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Zdravím přátelé, potřeboval bych poradit s tvorbou jmen u nových postav. Když jsem vytvářel první postavu tak jsem použil jméno ze seznamu anglických jmen a u další postav jsem zas použil generátor náhodných jmen MPL vím že to není ideální nástroj k tvorbě jmen a proto by mě zajímalo jak při tvorbě jmen u nových postav postupujete vy případně jak správně se má postupovat?
ahoj, no vetsinou ho vymyslim podle druhu ponika a charakteru postavy pripadne vzhledu
Popravdě jsem nad tím nikdy nějak nepřemýslela... U poníků někdy zapojím jejich CM do jména nebo jejich vlastnost, ale někdy jméno příjde náhodně... Záleží i na povaze a jaký poník je... Jestli má nějakou národnost a tak podobně Pinkiesmile
Takhle to někdy dělám i u normálních postav. Avšak někdy stačí jenom postavu vidět a hnedka mě napadne to jméno pro ni dokonalé Pinkiesmile
Výběr jméně může být jakkýkoliv. Klidně si pohrávat s písmenky a něco náhodně složiv ^^
Našla jsem jedno starší zdejší téma, které ti může předat pár myšlenek navíc Twilightsmile 
Jména poníků v seriálu
Hehe, tohle je téma pro mě  Pinkiehappy
Pojmenovala jsem až moc oc 
Jména skládám podle tohohle:
  • Jakou srst poník má (Green Tea, Lemon Macaroon, Minty King), vzorkování na srsti/kopýtek ( White Hoof, Lighting Strike, Strawberry Shortcake) či barvě hřívy (Sunrise Hope, Smoky Velvet, Sea Foam, Rainbow Armor)
  • Jakou má rasu. Zemní jsou spíš pojmenovaní po ovoci/zeleniny/rostlinách (Hazelnut Sweets, Zap Apple, Twinkle Clover), pegasové pak podle rychlosti/počasí (Autumn Wind, Steel Storm, Dream Ace), jednorožci zas podle vesmírných těles/magie/"třpytu" (Sunrise, Moon Shine, Starry Night), bat pony zas mají spojitost s nocí/temnem/ovocem (Stella Tenebris, Midnight Charm, Sugar Moon)
  • Jak se chová (Sour Apple, Sapphire Justice, Platinum Hero)
  • Jaké má povolání (Lemon Macaroon je cukrářka, Topaz Shield je strážce, Caramel Frappucino je barista, Quick Hoof je zlodějka)
  • Potom mám speciální jména jako Bass Drop (DJka, "bass drop" známé hlavně z dubstepu), Gentile (pianista, znamená "jemně" v hudbě), Charles Ross (farmář jablek, charles ross je odrůda jablek)
Upřímně se jmény poníků se dá děsně moc vyhrát Rainbowlaugh