Bronies.cz

Úplná verze: GalaCon 2024 - společná doprava a diskuze
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
[Obrázek: OLB47ezNoGcstERQD_X7zop4LBVjQDcc6qqzcwU8...aN4jO_Nqcw]

Nejdéle běžící a zároveň největší evropské setkání všech fanoušků MLP:FiM se rychlým cvalem blíží a CZ/SK bronies samozřejmě nebudou chybět - ostatně jako ve všech předchozích letech.

Web: https://www.galacon.eu/
Datum: 27. – 28. 07. 2024
Místo: Waiblingen, Německo (kulturní centrum Bürgerzentrum Waiblingen)
Ceny lístků:  Basic 80€ /  PLUS 165€ /  BIZAAM 350€
Detaily k akci se postupně objevují, nicméně důvod proč Gala řešit už teď je:

SPOLEČNÁ DOPRAVA

Waiblingen se (podobně jako Ludwigsburg) nachází zhruba 450 km od Prahy na jihozápad, což obnáší 5-6 hodin jízdy, podle typu dopravního prostředku a aktuální situace.

Společnou dopravu budeme organizovat stejně jako v předchozích letech, byť bude díky situaci kolem ubytování možná složitější, ale zase nám může posloužit lépe než veřejná doprava - bude záležet na více věcech. Odjezd tam v pátek dopoledne z Prahy (den před akcí) a návrat v pondělí odpoledne (den po akci).

Společná doprava se uskuteční pouze pokud se nás sejde dostatečný počet! Pokud tedy máte zájem, zapište se do následující nezávazné přihlášky, ať víme, v jakém rozsahu se do společné dopravy pouštět!

Kdo má ještě zájem, prosím přihlaste se nejpozději do konce června, abychom věděli, jak velkou přepravu máme zajistit!

Seznam aktuálně přihlášených - 14 lidí:

TakeruDavis
Jamis
hanesgaz (pouze cesta zpět)
Quint t. W.
pipa
Fang
Blossom
Anemonis
AlkelU3
Light
Gholík
Cwossie
Wrench
Shine (pouze cesta zpět)
Do odjezdu zbývají necelé tři týdny! Od většiny z vás mám rezervaci potvrzenou, což nám proteď ponechává lehké dilema: počet cestujících je hraniční pro minibus bez extra řidiče (s vyšším řidičským oprávněním než B) plus jedno auto.

Doprava bude tak jako tak - teď je jen otázka, jak pojedeme, aby to nestálo zbytečně moc (varianta většího busu s placeným řidičem vč. jeho ubytování během GalaConu) a nebyl to tak velký opruz (minimalizace nákladů, ale taky komfortu na naší straně).
Za mě tak jako tak jo. Teďka na kolik by každá verze vyšla
Nakonec jsme se rozhodli pro variantu "dva minibusy", abychom nemuseli platit extra řidiče, což by nás vyšlo dráž.
Je na minibus potřeba nějaký speciální řidičák?  Trollestia
Na minibus asi řidičák D1 (vozidla do 8 metrů délky, do 16 míst k sezení + řidič). Kdyby se to vešlo do řidičáku B (vozidla do max povolené hmotnosti 3500 kg, do 8 míst k sezení + řidič), byl by to spíš mikrobus.
(16.07.2024, 17:26)Wrench Napsal(a): [ -> ]Je na minibus potřeba nějaký speciální řidičák?  Trollestia

Se smajlíkem "trollestia" si informace snadno dohledáš sám, ale budiž Ajsmug

Citace:Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel včetně jízdní soupravy do celkové hmotnosti 3,5 tuny a max. počtu 8 pasažérů plus řidič.

Jelikož nechceme platit za autobus s řidičem, pronajali jsme dvě přibližovadla (větší a menší), takže zpáteční cesta nás při tomhle počtu vyjde na cca 2000 Kč na člověka (kauce za obě auta jde z mojí kapsy).

(btw. i když bys měl řidičák na autobus, tak půjčit si samotný autobus není zas tak jednoduché - poznatek od řidiče bez vlastního autobusu)
(16.07.2024, 18:29)Anemonis Napsal(a): [ -> ]Na minibus asi řidičák D1 (vozidla do 8 metrů délky, do 16 míst k sezení + řidič). Kdyby se to vešlo do řidičáku B (vozidla do max povolené hmotnosti 3500 kg, do 8 míst k sezení + řidič), byl by to spíš mikrobus.

Jo, jak říkáš, ten větší vůz je mikrobus (v podstatě dodávka se sedadly), tak jako loni a na prvním Gala. Ale mě taky ten pojem mikrobus nějak nejde přes pusu, já o tom zas vždycky mluvim jak o minivanu... *shrugs*

Popravdě jsem už i zvažoval si udělat D1 řidičák, ale když jsem viděl tu cenu, tak mě přešla chuť Twilightblush