Bronies.cz
Tým na tvorbu pc her - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Tým na tvorbu pc her (/Vlakno-Tym-na-tvorbu-pc-her)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 30.05.2013

Zatím je to super Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - G-Phys - 30.05.2013

Vážně? Tak ok, já si ale pořád myslím že je to to nejhorší co jsem kdy udělal Rainbowlaugh, ale i tak potřebuju malí help se skriptem, který pohybuje s Derpy. Momentálně tam mám jeden provizorní, který je napsaný v C# a já bych ho potřeboval přepsat do JS (důvod: Scripty co tam zatím mám, jsou navzájem popropojované a to mi umožňuje ukládání nastavení mezi scénamy a vytvoření efektu větru, snížené gravitace, atd..), nebo si nejlíp napsat svůj. Ale zatím mám u svojeho scriptu problém Twilightblush, Derpy se pak chová, jako by byla na ledě a pořád padá na bok, když se rychle otočí a nebo mi odhopsá pryč Rainbowlaugh

Script pro pohyb zde: (C# - aktuálně použitý ve hře)
Kód:
using UnityEngine;
using System.Collections;

public class Player : MonoBehaviour {

    public int turnSpeed;
    public int moveSpeed;
    public int jumpForce;
    
    bool onGround;
    
    // Use this for initialization
    void Start () {
    
    }
    
    // Update is called once per frame
    void FixedUpdate () {
    
        float h = Input.GetAxis("Horizontal");
        float v = Input.GetAxis("Vertical");
        
        transform.Rotate( 0, h * turnSpeed * Time.deltaTime, 0 );
        Vector3 moveAmount = transform.forward * v * moveSpeed;
        rigidbody.MovePosition( transform.position + moveAmount * Time.deltaTime );
        rigidbody.velocity = moveAmount + Vector3.Scale(rigidbody.velocity, new Vector3(0,1,0));    
        
        if (onGround && Input.GetKey(KeyCode.Space))
        {
            rigidbody.AddForce( transform.up * jumpForce, ForceMode.Impulse );    
            onGround = false;
        }
    }
    
    void OnCollisionEnter() {
    
        onGround = true;
        
    }
    
}



RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 30.05.2013

Tak nějak zabraň naklánění na strany (neumím s Unity moc dobře, ale nějak to přece půjde).
A klouzání po ledě je asi tím, že pohyb se nezastaví hned ale až po několika updatech (postupně se snižuje rychlost). To budeš schopen fixnout na stejném místě jako padání na bok - zřejmě někde v definičních souborech projektu (pokud něco takového existuje)...


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 30.05.2013

Už pracuju na hudbě a zvucích zítra bude upload. Průběžně budu aktualizovat tento post co už mám.
MÁM: MENU SONG, ZVUK VĚTRU A DEŠTĚ, NĚCO JAKO ZVUKY DO EVERFREE FORESTU A SONG DO EVERFORESTU
PS: úspěšně jsem požádal Reflyho o přilepení tohoto topicu, díky!


RE: Tým na tvorbu pc her - G-Phys - 30.05.2013

Pohyb tvořím pomocí rigidbody.
Malá ukázka pohybu vpřed pomocí klávesy:

Kód:
var rychlost = 100;

function FixedUpdate () {
if (Input.GetKey ("up")) rigidbody.AddRelativeForce (Vector3.forward * rychlost);
}

Jinak, vlastnost, jestli bude objekt lepkavý, kluzký, atd.. se nastavují v jeho collideru, a uzamknutí naklánění zase ve scriptu s rigidbody, který už má unity3D v sobě.


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 30.05.2013

A je problém to upravit? Myslím, že by to mělo všechno jít. A derpy se doopravdy nepotřebuje při chůzi převracet, takže to můžeš vypnout Rainbowlaugh


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 30.05.2013

Asi tak no. Když ta hra bude náročná (složité, nebo zbytečné animace) tak ji nerozjede každý, obvzlášť já (1,2Ghz procesák - intel core2duo, grafika jakási od intelu 135Mb, ram 3gb je jediná polehčující okolnost a na tomhle běží win7 a ten křáp ne a ne rozjet starší os jak Vista Twilightoops vždycky se to při načítání xp cédéčka vypne, ach ta Toshiba R600, ach to Intel centrino 2 O.o) ano a to je důvod proč nechci special animace a super grafiku...


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 30.05.2013

Jen přidám nápad na projekt: ponifikovaný skype. Bude potřeba pár grafiků a jeden člověk, který to pak packne do skypu/udělá instalátor (já).

Všechny předlohy (originální skype grafiku) mám připravené Ajsmug

A jsem v náladě, ve které se mi to doopravdy chce dělat, tak prosím aby se mi někdo ozval, bude to rychlovka Rainbowwild


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 30.05.2013

Ok, so email me (vasaja00@gymcaslav.cz) potřeboval bych ten orig skype design. Aspoň si trochu odpočinu od hudby a zvuků (např zvuk větru poslouchat a upravovat, z toho celkem bolej uši Twilightoops ale dá se to Pinkiesmile

Ale nebude to hned, ale až se vrátim z bubnů a budu doma. Tak stačí ti to asi v 7? Spíše později, ale šance tam je.


RE: Tým na tvorbu pc her - martinpir - 31.05.2013

škoda že to není tk za 2-4 roky , půjdu totiž na informační technologie - programování ( možná pokud se to povede budu v Liberci )