Bronies.cz
Eragon - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Eragon (/Vlakno-Eragon)

Stran: 1 2 3 4


RE: Eragon - Rwakk - 26.09.2014

Dle mého je nejlepší díl třetí. Našel jsem v něm zalíbení právě pro politikaření, které se tam nacházelo.
Eragon mě prováděl stejně jako Harry potter mládím ač pozdějším. Zamiloval jsem si ho a osobně musím říct, že pro mě to skončilo třetím dílem, tedy otevřeně.
Poslední díl jsem "nečetl" a "neexistuje"[spoiler: (ironie je doufám jasná) ]
Byl prostě katastrofa. Vzalo se to hodně hopem a vařilo se z vody.



RE: Eragon - DandaLord - 26.09.2014

(26.09.2014, 16:19)Rwakk Napsal(a):
Dle mého je nejlepší díl třetí. Našel jsem v něm zalíbení právě pro politikaření, které se tam nacházelo.
Eragon mě prováděl stejně jako Harry potter mládím ač pozdějším. Zamiloval jsem si ho a osobně musím říct, že pro mě to skončilo třetím dílem, tedy otevřeně.
Poslední díl jsem "nečetl" a "neexistuje"[spoiler: (ironie je doufám jasná) ]
Byl prostě katastrofa. Vzalo se to hodně hopem a vařilo se z vody.

Hmm... Dám na teba, a posledný diel si nekúpim, ale požičiamRainbowlaugh
Btw... stojí Brisingr za tie peniaze?


RE: Eragon - Aidrien Assagir - 26.09.2014

Je nesmysl srovnávat takhle mladé dílo s klasiky fantasy literatury, navíc s klasiky, kteří píší pro jiné věkové skupiny a v podstatě i jiný žánr. Rovněž se to liší kvalitativně.
Letopisy Narnie jsou v první řadě psány pro děti. Knihy obsahují množství narážek na křesťanské myšlenky, které jsou snadno dostupné pro mladší čtenáře. Knihy však nejsou nijak hutné a je možné číst je jen pro jejich dobrodružnost, barevnost a bohatství myšlenek.
V tomhle jsou si Odkaz Dračích jezdců (ODJ) a Letopisy Narnie (LN) podobné, ovšem ODJ jsou z mého pohledu určeny spíše dospívajícím. Dítě nemusí Eragona a spol. náležitě ocenit.
Zeměplocha je rovněž něco diametrálně odlišného. Je to hlavně primárně humorná fantasy parodující všechno možné i nemožné. ODJ se tváří jako seriózní dílo, ovšem myšlenkově nepřinášející nic nového a převratného.
Prosím, nesrovnávejte to s nesrovnatelným.



RE: Eragon - Elchar - 26.09.2014

Musím přiznat, že Odkaz dračích jezdců mám dost rád, ale je pravda, že není nijak závratně originální. Přesto si myslím, že Paolini je rozhodně velmi nadaný spisovatel a mohl by před sebou mít skvělou budoucnost. Nejvíc se mi asi líbil vztah Eragona a Safiry, je opravdu hodně dobře propracovaný.


RE: Eragon - Rini - 26.09.2014

Eragona jsem četla (alespoň první díl) a naprosto mě uchvátil.Twilightsmile A má nejoblíbenější postava je Murtagh. Rainbowkiss


RE: Eragon - Greytail - 26.09.2014

Pro mě osobně bylo setkání s Odkazem zklamáním. Když jsem všude narážel na zkazky o tom, jak je to super a z Paoliniho se dělal skoro druhý Tolkien, tak jsem se těšil. Koupil jsem si první tři knížky... a zjistil jsem, že ten příběh je průměrná fantasy, kterou člověk odhadne dopředu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem přečetl dvě knížky (kvůli Safiře - tu jsem si zamiloval, to přiznávám) a skončil jsem s tím.
Pokud už nějakou knihu s draky, tak určitě cyklus Temeraire od Naomi Novikové, ze kterého jsem naprosto nadšený a který se mi četl úplně sám, zatímco do Eragona jsem se musel chvílema hodně nutit.


RE: Eragon - Aidrien Assagir - 26.09.2014

Ano, nuda/utrpení byly chvílemi takové, že jsem přeskakovala celé! kapitoly, jen aby to bylo rychle za mnou.


RE: Eragon - Azuliana - 26.09.2014

(26.09.2014, 23:18)Greytail Napsal(a): Pro mě osobně bylo setkání s Odkazem zklamáním. Když jsem všude narážel na zkazky o tom, jak je to super a z Paoliniho se dělal skoro druhý Tolkien, tak jsem se těšil. Koupil jsem si první tři knížky... a zjistil jsem, že ten příběh je průměrná fantasy, kterou člověk odhadne dopředu.

To byl jeden z důvodů, proč jsem po prvním dílu nesáhla po dalším. Prostě to bylo strašně předvídatelné a takové "blbě-fanficové".
Eddings (třeba Belgariad) je taky předvídatelný, ale čtivě a vtipně napsaný. Tohle byla nuda.

Navíc jsem nějak nemohla zahlušit ten vnitřní hlas, který mi stále našeptával "tohle opsal odtud, tohle opsal odtud, tohle opsal z tohodle")


RE: Eragon - DandaLord - 28.09.2014

Pretože mám tu knihu rád, nemôžem sa pripojiť k vašej konverzácií o tom, že to bolo zlé, ale niečo pridám. V jednotke ma štvalo, že keď boli s Bromom na cestách nejakú tú dobu, hrozne často kapitoli končili: A potom som dostal ranu do hlavy a omdlel, alebo a potom som od námahi upadol do spánku. Človeka by zabilo, keby každý druhý večer schytal kijakom po hlaveRainbowlaugh
Na gramatiku nepozerajte...


RE: Eragon - Aurora Porpra - 05.10.2014

Četla jsem celou sérii a mám pocit, že je trochu zanedbaný konec. To poražení Galbatorixe je takové... No... Asi takové--------> Rainbowhuh