Bronies.cz
Eragon - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Eragon (/Vlakno-Eragon)

Stran: 1 2 3 4


RE: Eragon - Aidrien Assagir - 05.10.2014

Zdála se mi noční můra.
Jen 3 slova - desátý díl Eragona.


RE: Eragon - czAdamV - 06.10.2014

Jop, tohle téma je spíš do OT, v této sekci se probírá literatura nějak spojená s MLP:FiM. Zároveň jsem taky rozšířil působnout sekce Seriály a filmy i na knihy, takže to přesouvám tam Twilightsmile


RE: Eragon - DandaLord - 06.10.2014

(06.10.2014, 12:36)madA12345 Napsal(a): Jop, tohle téma je spíš do OT, v této sekci se probírá literatura nějak spojená s MLP:FiM. Zároveň jsem taky rozšířil působnout sekce Seriály a filmy i na knihy, takže to přesouvám tam Twilightsmile

DikyTwilightsmile


RE: Eragon - Ebženka - 06.10.2014

Velká škoda, že Paolinimu vydali hned první věc, kterou dal do kupy. Až mu bude padesát a nabere životní zkušenosti, ráda si od něj něco přečtu.
Dokázala jsem přečíst dva díly. U prvního mě těšilo, že tohle bych dokázala napsat taky, a nebyl úplně špatný, ale ten druhý mě natolik znechutil, že třetí už jsem nedokázala otevřít. Což je možná škoda, když je podle vás nejlepší.


velmi mírně spoileruju!


V druhém díle mě konkrétně otrávilo, že autor sám popřel věci, které dosud tvrdil - někdo někde tvrdí, že 'toto je ta nejvyšší a nejsilnější magie, větší na celém světě není, a teď jsi ji ovládl dokonale!' - což by znamenalo, že víc to nejde. Ještě bych pochopila, kdyby se potom dalo zlepšovat zkušenostmi a studiem vlastních možností, ale o tom tam nikdo nemluví. No a hlavní hrdina se stane vlastní idealistickou projekcí (už to je hloupé), jenže hele, nejmocnější a nejdrsnější záporák našel ještě lepší magii než byla ta nejlepší, byl vylepšen a je ještě mocnější a drsnější než... než nejmocnější a nejdrsnější? Si ze mě dělaj srandu? Nedokázala jsem trpělivě číst dál a čekat, jestli najdou ještě další lepší magii a další drsnější záporáky.


RE: Eragon - Elevea - 07.10.2014

Tak s tímhle jsem se vyrovnal docela rychle. Koneckonců bych se jinak nemohl dívat ani na SW. Temná strana dokáže metat blesky a světlá se umí jen bránit s tím, že je více morální? Ale kdeže! Stejně je to s Eragonem. Mě se tam spíš nelíbil ten tolkienovský bipolární pohled. Dobro, zlo a všichni víme, co máme dělat. Další instruktážní fantasy příručka, jak to na světě chodí. Fakt jediné, co tam stojí za to, je Safira a její přístup k životu.


RE: Eragon - DandaLord - 07.10.2014

(06.10.2014, 20:48)Ebženka Napsal(a): Velká škoda, že Paolinimu vydali hned první věc, kterou dal do kupy. Až mu bude padesát a nabere životní zkušenosti, ráda si od něj něco přečtu.
Dokázala jsem přečíst dva díly. U prvního mě těšilo, že tohle bych dokázala napsat taky, a nebyl úplně špatný, ale ten druhý mě natolik znechutil, že třetí už jsem nedokázala otevřít. Což je možná škoda, když je podle vás nejlepší.


velmi mírně spoileruju!


V druhém díle mě konkrétně otrávilo, že autor sám popřel věci, které dosud tvrdil - někdo někde tvrdí, že 'toto je ta nejvyšší a nejsilnější magie, větší na celém světě není, a teď jsi ji ovládl dokonale!' - což by znamenalo, že víc to nejde. Ještě bych pochopila, kdyby se potom dalo zlepšovat zkušenostmi a studiem vlastních možností, ale o tom tam nikdo nemluví. No a hlavní hrdina se stane vlastní idealistickou projekcí (už to je hloupé), jenže hele, nejmocnější a nejdrsnější záporák našel ještě lepší magii než byla ta nejlepší, byl vylepšen a je ještě mocnější a drsnější než... než nejmocnější a nejdrsnější? Si ze mě dělaj srandu? Nedokázala jsem trpělivě číst dál a čekat, jestli najdou ještě další lepší magii a další drsnější záporáky.

Škoda, že si dvojku nechala tak. Súhlasím, sú tam nejaké nepremyslené veci, ale Od pólky ďalej to podľa mňa stojí za to.


RE: Eragon - MidnightShadow - 07.10.2014

Aby nevydali, kdyz tatinek s mamickou vlastni nakladatelstvi Rainbowlaugh
Prvni knizka byla proste na zabiti casu. Druha za zabiti bratra. Treti jsem cetla jen v anglictine a v pulce ji s nechuti odlozila, protoze byla opravdu nudna.

Kdyby vypustil tu spoustu nesmyslu okolo a venoval se opravdovemu pribehu, mohla by byt kniha lepsi. Ale takto neni ani originalni, ani ctiva.
Docela lituju toho, ze jsem si kdy koupila prvni dil.


RE: Eragon - Baterka - 07.10.2014

lituju toho posledního dílu. Vyhozený prachy . Tak unylý a nudý konec sem nečekal a stálo mě hodně sil ji dočíst. Přirovnal bych to k unifikovanému fantasy blogísku nějaké 14ctky.


RE: Eragon - DandaLord - 08.10.2014

(07.10.2014, 22:08)Baterka Napsal(a): lituju toho posledního dílu. Vyhozený prachy . Tak unylý a nudý konec sem nečekal a stálo mě hodně sil ji dočíst. Přirovnal bych to k unifikovanému fantasy blogísku nějaké 14ctky.

Asi musím zvážiť kúpu štvorkyRainbowlaugh Radšej si ju teda požičiam


RE: Eragon - Baterka - 08.10.2014

ne raději si ji zapůjčit z knihovny. Nakonec dochází knize dech a je taková poslepovaná a to poznám i já ne nějaký literární znalec.