Bronies.cz
Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Lucidní snění aneb portál do Equestrie (/Vlakno-Lucidni-sneni-aneb-portal-do-Equestrie)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Fasty - 02.11.2012

Refly a jak jsi na tom ty ? Twilightsmile



RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Refly - 02.11.2012

Špatně, každý začínající s WILD má víc úspěchů než já... Rainbowlaugh

Ve zkratce řečeno - buď se na něco soustředím (dech, tikání budíku, ...) a prostě neusnu. Klidně tak ležím 2 hodiny a jsem pořád normálně vzhůru. Nebo se na to tolik nesoustředím a to pak prostě normálně usnu...


Metodu WILD už příliš mnoho nepokouším, zvláště začátečník jako já s tím může napáchat víc škody než užitku, takže se snažím o DILD.

Píšu si poctivě snový deník, snažím se o testy reality (sledování hodinek, textů, otázky zda sním, apod.), ale zatím nic. To je sice běh na dlouhou trať, ale zatím tedy nevidím žádné zlepšení - tedy kromě toho, že se mi zdají často sny (což dřív nebylo) - ale to je asi tak vše... Pinkiesmile


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Zmok - 02.11.2012

Já nikdy nepochopil tu fázi před usnutím, kdy se začnu propadat, ztuhnou končetiny a srdce se rozbuší jako blízen. Teda to ztuhnutí je celkem jasný, kdo by si chtěl omlátit ruce ve spánku, ale proč to srdce? Zato když jsem poprvé uslyšel sám sebe chrápat, přišlo mi to neskutečně vtipný :-)


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Autumnbreeze - 02.11.2012

Ještě zhruba před měsícem jsem si při usínání užíval hypnagogické jevy; různé obrazce před očima nebo pocit, že mám tělo připevněné ke stěně hlavou dolů nebo ojediněle pocit létání. Avšak od té noci, kdy jsem si začal v takovém stavu samovolně sedat, už toho nedokážu znovu dosáhnout. Důvodem je možná nedostatečné "vyčištění" hlavy nebo málo literatury o LD v průběhu dne. Tehdy jsem ji hltal hlava nehlava a mám podezření, že právě díky tomu se mi dařilo zacházet tak blízko. Ajsmug Teď když mě místo článků provází poníci, zdálo se mi sice jednou o Twilight Sparkle, ale bohužel bez uvědomnění. Pinkiesad2

Zmok: K tomu jsem našel třeba tento topic lucidních snílků. Netuším, co je na tom pravdy, ale zní mi to jako rozumné vysvětlení.
http://www.dreamviews.com/f12/extremely-fast-heartbeat-during-hypnagogic-hallucinations-82611/


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Frolda - 02.11.2012

Bam, jsem tu zas.

Dneska se mi podařil další pokrok, ale je opět vidět, že jsem nezkušený a v rané fázi.

Podruhé za mé měsíční pokusy s lucidním sněním jsem si během snu uvědomil, že je to jen sen.

Mohl jsem se tedy soustředit na pocity, které to ve vás evokuje.

Přišlo to naprosto náhodně, před tím jsem utíkal v jednom obchoďáku a byl jsem pronásledován ochrankou (neptejte se proč, ale já za to nemohl Rainbowlaugh) Pak jsem si uvědomil, že jsem ve snu. Prostě mě to napadlo. V ti chvíli vámi projede jakýsi impuls. Je to jak kdyby byly prolomeny neviditelné hranice a vy najednou místo tichého diváka, který tak nějak dává rozkazy jen náhodně a z podvědomí, máte kontrolu nad svým tělem.

Moc jsem toho nezjistil, poněvadž jsem byl chvíli potom probuzen.

Těsně před tím jsem ale dokázal trochu sen pozměnit. Měl jsem hlad, tak vedle mě vyrostl stánek s Kebabem. Pamatuju si i tu chuť, která byla jako ve skutečnosti. Nevím, co mě vedlo tohle vytvořit, ale je zajímavá náhoda, že těsně poté co jsem si uvědomil, že jsem ve snu a cítil jsem jak ovládám své ruce, jsem najednou ten sen v mžiku pozměnil.

Budu dále informovat.


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Damael - 02.11.2012

jo počkej až poznáš skutečnou bolest ve snu mě už se to stalo ale jsou mnohem hezčí věci které můžeš cítit stačí si jen ten sen k tomu uzpůsobit


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Zmok - 02.11.2012

(02.11.2012, 18:31)Autumnbreeze Napsal(a): Zmok: K tomu jsem našel třeba tento topic lucidních snílků. Netuším, co je na tom pravdy, ale zní mi to jako rozumné vysvětlení.
http://www.dreamviews.com/f12/extremely-fast-heartbeat-during-hypnagogic-hallucinations-82611/

Tohle vysvětlení jsem už slyšel, ale jednou jsem vstal a změřil si pulz, a můžu celkem jistě říct, že to nebyla jenom nějaká čakra. Jen ten pocit bude zesílenej, protože když vyběhnu kopec, tak mám rychlejší tep, ikdyž to tak necejtim.


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Frolda - 18.11.2012

Další tentokrát již třetí uvědomění si snu.

Měl jsem sen, kdy jsme trochu divně přehrávali jednu starou pohádku v divadle. Pak po jistých událostech, kdy jsem absolutně nevěděl, co mám říct, jsem odešel do šatny a tam mi došlo, že je to sen, protože už skoro deset měsíců divadlo nehraju Rainbowlaugh.

První věc co mě napadla (poněvadž vedle bylo několik zrcadel) bylo udělat si horu svalů. Bohužel se mi to moc nepodařilo a nyní se k vám obracím s radou.

Jak natrénovat změnu snu dle mých představ - jakože jak mám změnit sen a snovou realitu?

Podařilo se mi již potřetí uvědomit si sen, ale potřetí jsem nedokázal udělat nic moc extra, kromě několika drobných změn.


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Drakasin - 18.11.2012

(18.11.2012, 19:05)Frolda Napsal(a): Další tentokrát již třetí uvědomění si snu.

Měl jsem sen, kdy jsme trochu divně přehrávali jednu starou pohádku v divadle. Pak po jistých událostech, kdy jsem absolutně nevěděl, co mám říct, jsem odešel do šatny a tam mi došlo, že je to sen, protože už skoro deset měsíců divadlo nehraju Rainbowlaugh.

První věc co mě napadla (poněvadž vedle bylo několik zrcadel) bylo udělat si horu svalů. Bohužel se mi to moc nepodařilo a nyní se k vám obracím s radou.

Jak natrénovat změnu snu dle mých představ - jakože jak mám změnit sen a snovou realitu?

Podařilo se mi již potřetí uvědomit si sen, ale potřetí jsem nedokázal udělat nic moc extra, kromě několika drobných změn.
Všechno vyžaduje jistý druh cvičení:
http://www.dreamviews.com/f14/
Je tam toho kupa, co se můžeš ve snech naučit dělat...


RE: Lucidní snění aneb portál do Equestrie - Antarius - 20.11.2012

Mě se to dnes povedlo poprvý Pinkiesmile

Už jsem o tom mnohokrát četl (hlavně v Enigmě) a strašně se mi to líbí. Nemůžu se dočkat, až se mi povede astrální cestování...No, zatím se stalo tohle:

Kolem půlnoci jsem seděl před naším barákem na chodníku s duchnou (nevím, proč...byl to sen Ajsmug )
Najednou jsem si všiml dvou číhačů Rainbowlaugh (to jsou potvory z Gothic III) kteří šli tak nějak divně, lámaně, ale za mnou. Utek jsem za dveře baráku a přes sklo se jim posmíval. Až když si otevřeli (zvenku je kula a oni neměli klíče Rainbowhuh ) došlo mi, že to je blbost a jenom sen Rainbowlaugh

Bohužel jsem jim jen stihl poručit, aby zmizeli...sotva jsem si řek, že by to chtělo něco veselejšího...a AJ byla nasnadě, probudil jsem se.

Jednou to dotáhnu do takový profesionality, že jak usnu, budu žít druhý život Ajsmug