Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 24.09.2012

Hmm, teď si mě rozzvědavěl. Co si vaše interní skupina předtaví pod g4 Rainbowlaugh



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 25.09.2012

G1 - Firefly's Adventure, Escape from Catrina, MLP and Friends
G1.5 - MLP Tales
G2 - X
G3 - Very Minty XMas, Princess Promenade, Runaway Rainbow, Very Pony Place
G3.0 - Charming Birthday, A Friend is Never Far Away, atd.
G4 - Twinkle Wish Adventure (Chibi styl)
G5 - FIM

z NewBorn Cuties jsme měli takový šok, že jsme je zatím nestihli ještě zařadit, ale vzhledem k tomu, že postavy jsou sdílené mezi FIM a G4, a je to Flash, nejspíš by to bylo G4.5

Spousta lidí háže Twinkle Wish pod G3.. ale to jako proč? Je snad stejné město? Je snad stejná doba? Jsou tam snad stejné postavy? Jsou snad stejně namluvené? Jsou stejně staré? Způsob, jakým se rodí jednorožci.. Jaká je návaznost na G3, když zmizely téměř všechny pegasky a jednorožky a objevili se kluci? Nula..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 01.10.2012

Aktuální dílo, na kterém jsem si cvičil fuzzy styl a trávu.. mraky byly trivialita na 1 minutu..

[Obrázek: little_ponies_are_plotting_something__by...5gjq15.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 01.10.2012

Opět jeden pokus o automatickou výšivku.. Tentokrát jde o Sfumato modul ze software Embird (a použitý stroj je Tajima NEO).

[Obrázek: princess_luna_embroidery_sfumato_by_elfm...5gk063.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 01.10.2012

Jsem tak projížděl svůj YT účet, co jsem tam kdysi nahrál a našel jsem toto.. je to úplný OFFTOPIC, žádní poníci, a s odstupem času to není tak vtipné, jak jsem si myslel.. zkrátka, nápad je ucházející, provedení mizerné Twilightoops

Mé první a poslední hudební video (pokud to tak lze nazvat) - to by ale člověk nesměl být "levej":




RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 01.10.2012

Ano, ukuli kikle na ODSTRANĚNÍ PRE-G4 Z POJMU MLP mwuhahaha ... né vážně. Necháme jim nějakou rezervaci.

Luna je boží.

A vzpomínka na chudáka Timura jak nechtěl stavit chodbičky ... ach, ty vzpomínky, musim zas někdy pustit tuhle klasiku Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 02.10.2012

Popravdě celý ten obrázek stojí a padá na dvojsmyslnosti nejotřepanějšího slova ve FIM universe Pinkiesmile da plot..

Tak kdybych si Lunu zdigitizoval sám, tak by byla ještě víc BOŽÍ, ale to bych nesměl být tak línej Pinkiesmile

Tak Timon by třeba chtěl, ale jaksi se mu to nevedlo Pinkiesmile Střešní okno, hej? Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 05.10.2012

Twilightangry2 Psala jsem se s komentářem asi půl hodiny a potom mi na intru vypadl internet... takže jsem to celé ztratila... takže tady je zkrácená verze toho, co jsem chtělo říct...Applejackconfused

Tak jako u každého jsem se podívalo na vše, co si sem dal a můj celkový názor je takový: Hrozně lpíš na detailech a proto ti uniká celek. Když si vezmu například tvůj avatar, křídla mají snad nakreslené každičké peříčko, ale tělo je tak nějak pošmouhovaně "vystínované" ... a není to pouze u tohoto obrázku.
Tvé grafické výtvory mi přijdou o dost horší než to, co vytvoříš rukou. Nejvíce je mi nesympatické to, jak je vše zároveň rozmazané a zároveň to má ostré linie. Vedle sebe tyhle dvě věci prostě nevypadají dobře. Také často používáš až moc různých barev na jednom plátně a moc se nezabýváš kontrastem. Potom... i když stínuješ, tak věci vypadají stále placatě.
Také jsem si všimlo, že se snažíš o to studovat anatomii koňského těla a podobně. Rozhodně je to správné rozhodnutí, ale poněkud nešťastné provedení bohužel. Naučit se kreslit koně/poníka trvá roky a roky studování většinou podle skutečného modelu, ale k tomu nemá každý příležitost. Proto bych ti chtělo doporučit spíše než třeba obrázky z internetu knížky s fotografiemi, nebo dokonce specializovanou encyklopedii. (Omluvte mě pokud jsem moc zastaralé, ale knihy mi pro tohle přijdou zkrátka lepší/pohodlnější) Také je třeba na to jít postupně. Nejprve se zaměřit na hlavu, potom odděleně na každou důležitou část těla, potom na celek a nakonec se snažit o pohyb a perspektivní zkratky.

Ale abych neříkalo jen negativní věci, tovje kresby tužkou jsou většinou povedené (Speciálně ta hlava lišky na jednom z těch hromadných výkresů byla skvělá) a je z nich vidět snaha o zlepšení Twilightsmile
Také tvoje komentáře k jiným autorům bývají většinou velmi chytré a řeklo bych, že ostatním dost pomáhají. Doufám, že tobě ta má také pomůže a nebudeš mě za to nesnášet Fluttershyouch



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2012

Odpovím s dovolením trochu později, pokud nevadí, ano? Ajsmug

Pro svou poslední patlanici jsem si vytvořil jednoduchou více vrstvou šablonu, díky které si mohu vytvořit předlohu pro více méně každý výraz, který budu chtít použít.. (dá se na to vzít kterýkoliv grafický program.. původně měl pouze k tomuto účelu sloužit Drawing by Bones program, než se z něj stal současný grafický moloch Pinkiesmile ). Třeba by to ale některé začínající kreslíře mohlo nakopnout (samotného mne to napadlo až po 2 letech obnoveného kreslení).. Pak tu máme work in progress (je to jen vytvoření stínované šablony.. cca. 15 minut).. A ne, není to žádný kyborg, ale jen "léčba" zranění (ale to Vám moc neřekne, protože neznáte backstory s G1 poníky s diamantovýma očkama, jako byla Fizzy a spol.). Stejnou metodou jsem si dělal i svůj autoportét (finální a rozpracovaný). Třetí okénko používat nebudu, ale jen to jen ukázka, že by se to defakto dalo považovat za hotový obrázek prostým rozostřením (a popř. dotvořením odlesku do očí, atd.).. Ne, opravdu nejde o provokaci začátečníků, co se s obdobným výsledkem moří hodiny Ajsmug Poslední fáze je po jedné hodině.. zatím bez cíle..

[Obrázek: random_pony_model_by_elfman83ml-d5h9aw9.gif]
[Obrázek: random_pony___work_in_progress_by_elfman...5h9bct.png]

A zde finální obrázek po dalších asi 2 hodinách.. za a) to vůbec není to, co jsem chtěl udělat, b) vůbec nevím, co jsem chtěl udělat, za c) už nevím, ale prostě to je blbě Pinkiesmile, d) stínování je příliš tmavé, pusa a nos moc lidské, plameny se neodrážejí na kůži (lenost), oči mají divný tvar, stínování brady je inverzní, hříva vyrůstá za levým uchem a ne na čele (jo, u některých lidí to tak je, ale to je chabá výmluva), pravé ucho je menší než levé (myšleno u napojení na hlavu, ale budiž řekněme, že je to výsledek "nehody" (jo, kreslíř se seknul!)), a řasy vypadají blbě (a bez nich je to ještě blbější - příště je asi udělám jen jako černou čáru). A co je nejhorší! Víčko na pravém oku je totální nesmysl.. vzhledem k tvaru oka se nedá jeho ukotvení ukecat, ani kdyby byla postava po plastické operaci! Vynechal jsem snad něco? Rainbowlaugh Celou tuhle anatomii spláchnout... Ještě, že jsem nekreslil i tělo, bych se upsal Rainbowlaugh

[Obrázek: random_pony___shading_test_by_elfman83ml-d5h9bfz.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2012

Tak jsem se konečně dostal k tomu ti řádně odpovědět.. teda, na to, že je ti 17, píšeš nějak nezvykle na výši.. Ajsmug

Škoda, že to není kompletní.. Twilightoops Já raději delší odpovědi píši bokem v Poznámkovém bloku a drtím CTRL+S jak o život Pinkiesmile


Co mohu říct na svou obranu?

- myslím si o sobě, že mám na víc, a očividně to není pravda, protože se u každého pokusu vždycky zaseknu někde v půli toho, čeho jsem chtěl dosáhnout

- nemůžu čekat zlepšení, když se kreslení věnuji jednou měsíčně 4 hodiny Twilightoops

- jsem trochu líný (a to je bohužel holý fakt) Pinkiesmile

A teď k věci:


Problém s detaily je, že poslední dobou kreslím spíš z hecu.. něco na způsob "támhle jsem viděl borce, co má super obrázek.. dokážu to taky stylem jako on?".. To že zatím nekreslím obrázky jako celek, je bohužel pravda.

Mno, co se týče avatara, možná nemám ten správný způsob uměleckého vnímání, ale přišel mi celkem OK.. styl stínování je poplatný znalostem doby, kdy jsem avatara kreslil.. většinou to obrázek, to originál změna stylu.. (peříčka jsem opravdu nekreslil).

Problém bude mezi židlí a počítačem.. Když totiž člověk není schopen se ani po 10 letech používání jednoho a toho samého programu naučit plně využít jeho možností, tak asi není normální.. Poslední rok si připadám jako "jé, objevil jsem Ameriku!" (u 14 let starého programu!).

Co se týče ostrých linek.. ano, pokouším se je poslední dobou likvidovat, kde se dá.. S tím rozmazáním asi moc nespravíme, protože se mi to docela zalíbilo.. teď se jen naučit to nepřehánět.. Mojí metou je naučit se udělat takovou hřívu, aby to vypadalo jako vlasy (něco jako http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2012/045/4/d/psychedelic_muffin_by_raikoh14-d4prdak.jpg nebo http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/582051_180603358727914_143627922425458_276336_627115447_n.jpg ). A s tím souvisí také stínování těla samotného.. takže zatím dělám jen takovouto mazanici (bojuji trochu se sofwarem, že mi buď kreslí moc ostré plné linie a nebo už rozmazené.. žel bohu voleb tam moc není, ale kvůli vlastní neschopnosti nebudu měnit program). URčitě by to stačilo vylepšit cílenými tmavými proužky do hřívy (zase to je o tom naučit se nepřehánět).

Ohledně barev bych se kál jen za ten obrázek s duhou.. tam jsem prostě barvil do zblbnutí, ale u ostatních obrázků si myslím, že jsou ještě v normě (těžko dávat méně barev, když mám na scéně 6 různo barevných poníků, nebo který obrázek byl myšlený?). Jádro pudla by možná trochu mohlo ležet v tom, že jak doma, tak v práci mám nastavené monitory (kontrast/jas) tak, aby se u nich dalo sedět někdy až 15 hodin denně, takže nevím, jak přesně to pak vypadá jinde Twilightoops Nicméně v tomto případě by mělo jít chyby opravit změnou jasu a kontrastu, jinak je to chyba..

Jj, placaté stíny jsou žel zatím denní chleba. Udělal jsem tak možná 2 poníky, se kterými bych byl spokojený.. Jediné, co mi zatím jde, jsou stínované oční důlky a zadek..

Anatomie.. já koně zatím kreslím buď co si pamatuji z děství (soused na vesnici měl celé stádo koní), nebo když najdu na netu nějaké tutorialy nebo kostru koně.. Ne že bych se nějak specificky zaměřil zrovna na koně, rád bych obecně uměl nakreslit cokoliv.. a ne nutně zrovna reálně.. Nějakou encyklopedii bych možná doma vyhrabal Ajsmug Jenže to by taky chtělo, aby se tomu člověk věnoval denně (nebo alespoň týdně).. Ohledně toho učit se to zvlášť tvou poznámku poněkud nechápu, resp. nevidím rozdíl oproti tomu, co dělám.. Ale učit se pohyb, to po mě nechtěj Pinkiesmile na to jsem si už částečně udělal pomocný nástroj..

K hromadným kresbám nonponíků se určitě brzy vrátím, mám ještě připravených asi 90 obrázků Ajsmug Rád bych pochytil co nejvíc z ostatních stylů..

Nesnášet tě určitě nebudu, i když je to po delší době docela šok.. slova chvály jsem se už naučil přehlížet, ale dosavadní kritika nebyla tak ostrá Ajsmug Jsem rád, pokud mé komentáře ostatním pomůžou, ale mám dojem, že to spíš kritizuji kvůli sobě, abych si zapamatoval chyby (ať už vlastní nebo cizí).