Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 08.10.2012

Ufff jsem rádo, že si to vzal dobře (přiznám se, že jsem se tu od doby napsání toho komentáře docela klepalo a váhalo, zda jej nemám smazat Fluttershysad ) Chápu, že kreslení není tvou celoživotní vášní a jde ti o to se spíše bavit a zkoušet své limity, což je potom naprosto v pořádku.

Hříva jako vlasy, proč ne, ale když už tak pořádně a dát tomu i fyziku, co se vlasů týče (podobně jako je to u tvých vzorů) Např u tvého posledního díla: Zkus třeba oddělit nějaký pramínek a udělat jej jakože volně padá mimo tu ostatní vlasovou hmotu. To by mohlo výraz trochu ozvláštnit.
U barev (bylo myšlené ve směs vše, co mělo barvu a bylo to i s pozadím) Je rozdíl mezi tím jestli je něco barevné, nebo flekaté.
Barevná věc je, když se odehrává v rozmezí ne příliš kontrastních barev (např: hnědá, červená, oranžová, žlutá)tyto barvy jsou brány jako dominantní a pokud potřebuješ přidat objekt s jinou barvou (zelená tráva) zvolíš odstín tak nejdecentnější, jak je to jen možné a nejlépe jej i nějak spojíš s dominantní škálou. Popřípadě se přidá i výrazný akcent, ale pouze s rozvahou! (modré oko např.) Také je důležitá hra stínů a když už stín tak opravdu pořádně černý a když světlo tak bílé jako sníh Pinkiesmile
Podle mého názorbu by si se ale měl teď spíše zabývat tím, jak dát svým figurám plasticitu. (Je jen na tobě zda si tohle vezmeš k srdci, rozhodně ti nechci říkat, co máš dělat). Pro tohle bych ti doporučovalo udělat obrázek v různých tónech šedi, bez zásahu jakékoliv barvy. Od černé až po bílou a vytvořit co největší kontrast a snažit se o správný tvar stínů. Takové cvičení se nejlépe dělá s pomocí modelu. Možná pokud máš nějakou pony figurku, šlo by to s tímhle + by si si ji mohl různě nasvětlovat, ale myslím, že tohle teď není nutné Ajsmug

Snad ti to něco málo dalo Twilightsmile a těším se na tvé další věci


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2012

Bát nemusíš, jsem zvyklý od narození, že je mi spíláno.. Pinkiesmile Vášní by to třeba bylo, ale to bych se musel rozhodnout, kterou cestou se v životě dám..

Ad pramínek vlasů.. možná, že když už jsem tak "daleko", tak se začnu pořádně zaobírat svou sbírkou vzorů, a zkoušet i tyto detaily.. Včera jsem se alespoň přesvědčil, že na vlasy není třeba 10 vrstev, ale stačí 2 barvy..

Plasticita: problém ani tak není v tom, že bych si neuměl představit, kde jsou různé stíny, ale spíš jak toho docílit.. Úplně černá a bílá se mi nelíbí.. protože to pak vypadá buď jako špinavé a nebo jako bílý flek.. možná jde ale jen o špatný výběr nástrojů (místo zmatmování barev použít změnu nasycení, nebo kombinaci obou metod, aby žlutá srst byla ve stínu tmavě žlutá srst a ne černý prach). A samozřejmě je problém s vyhlazením přechodu na kulatých věcech (nohy, krk, hlava), buď málo a nebo moc Pinkiesmile ale to je zatím jen (snad) dočasný nedostatek neznalosti správných postupů u nového stylu kresby..

Prostřední odstavec si budu muset přečíst víckrát (na to se nestačí vyspat, to bude chtít přinejmenším zimní spánek).. Pinkiegasp

P.S.: Už vím, jak si připadá počítačový analfabet, kterému vysvětluji obsluhu IT Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 08.10.2012

Zkusím ti to s těmi barvami vysvětlit na tomhle obrázku:

[Obrázek: My.Little.Pony%3A.Friendship.Is.Magic.240.1137774.jpg]

Tou dominantní barvou je tady černá, šedá a červenohnědá a barvy poníků se této škále musely přizpůsobit, aby nesvítili jako ve dne, ale tvořili dojem, že jsou v tmavé místnosti.
Kdyby jsi si tento obrázek vzal do nějakého programu a kapátkem vzal barvu Raritiny kůže, zjistil by si, že není bílá, ale béžově hnědá. U Twilight to bude také něco jako hnědo-fialová. V případě Applejack a Fluttershy jsou tyto barvy téměř shodné i když v seriálu mají úplně jinou barvu. A nejsvětlejší je tam Rainbow dash aby nabudila dojem, že na ní svítí sluneční svit ze střešního okna, místo její obvyklé modré barvy má tady spíše šedivou.
Autor tedy záměrně porušuje barevnost poníků, aby vyvolal dojem nějakého prostředí a světelných podmínek a právě to je důležité brát na vědomí, když kreslíš barevnou věc i s pozadím.
Doufám, že jsem ti to teď ještě víc v hlavě nezamíchala Twilightblush


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2012

Nn, právě naopak.. už tam začíná něco šrotovat Pinkiesmile Moc díky.. tohle by snad neměl být až takový problém zvládnout.. Takže přibarvení odstínu a změna saturace..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 10.10.2012

Tak Vlče, jsem šel trochu do sebe a pokusil se realizovat tvé rady.. Ano, vím, že to není ani zdaleka ono, ale je to prvně, co se pokouším dělat něco takhle komplexně..

Takže dneska šlo o to sladit trochu barvy, vylepšit hřívu a stínování.. Ve všem jsou ještě velké rezervy.. hříva stále vypadá dost plochá.. Pokud jsem to ale pochopil správně, tak zde by měla být dominantní barva žlutá (?)..

[Obrázek: motherly_love_from_twilight_sparkle_by_e...5hgfiy.png]

Původní obrázek, který trval 2 hodiny, je zde (částečně): http://elfman83ml.deviantart.com/art/Twilight-Sparkle-a-mother-beta-331495463

Celkově to zabralo něco málo přes 3 hodiny (fakt, taky jsem se divil, ale maloval jsem vždy po osmé večer, tak vím přesně, kdy jsem dva dny po sobě končil).

Link na DeviantArt (zde se obrázek může zobrazit zmenšený): http://elfman83ml.deviantart.com/art/Motherly-love-from-Twilight-Sparkle-331650970

Vím, dolní Twilight má ocas moc nízko.. chyba je následující: abych si usnadnil práci, nechal jsem si všechny tři poníky vygenerovat programem DrawingByBones.. a protože jsem do něj udělal před rokem špatný model, tak je výsledek tento Pinkiesmile

Twilight možná vypadá jako jezevčík... rodit koně jsem teda ještě nikdy neviděl, ale kočka vždycky děsně splaskne Ajsmug

Inspirace byla z tohoto obrázku: http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/354/108/538.png (mohlo by se považovat za NSFW).. Takže díky tomu, kdo hodil do vzkazníku tuto animaci: http://www.youtube.com/watch?v=rN6rVoLdHhE (také možná "explicit language" nebo NSFW, ale myslím, že je to celkem neškodné - pokud se podíváte na televizi po osmé hodině, najdete tam mnohdy horší věci).

Také mne kdysi docela zaujal tento obrázek: http://browse.deviantart.com/?q=Cheer+Bear+mother#/d1yuiiv

Napadla mne jedna hříšná myšlenka.. jak se kojí jednorožci? Au!!! (je ale fakt, že se rodí s tupým růžkem, tak snad v pořádku)


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 10.10.2012

Rozhodně to vypadá daleko umírněněji než předešlé dílo, ale ještě je tu pár věcí, co by se daly zlepšit. S tou hřívou by možná pomohlo např u kštice udělat pár míst, kde prosvítá její kůže. Zdá se mi to, jako by si jí nasadil paruku (také chybí stín pod kšticí, na kousku hřívy za její hlavou a na vzdálenější přední i zadní noze... dobře chybí jich tam trochu více...Twilightblush)
S těmi dominantními barvami se snažíš dobře, ale není to až tak jednoduché, jak se zdálo. Na to že by měla být dominantní žlutá, je tam až příliš moc křiklavá zelená, co se tedy týče části s hříbětem. Naopak v bublině se ti to celkem povedlo, jen je to potřeba ještě VÍC zdůraznit)
Přijde mi, že je na tom ještě dost věcí co zlepšit a možná by se to dalo udělat rovnou na tomhle obrázku, protože je k tomu dobře nakročený. Zkus to přehnat, přežeň stíny, přežeň tu žlutou a zkus se u toho odvázat Ajsmug
Jinak podle mě směřuješ správně jen t chce ještě trochu pošoupnout Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 10.10.2012

No, já tu teď v práci nemám verzi s vrstvami, tak jsem to upravil narychlo alespoň bez nich.. Ale další úpravy asi už do tohoto dávat nebudu, dám si větší pozor pro příště.. snažil jsem se zohlednit vše až na přehnané stíny (to snad ani v reálu přeci nejsou tak tmavé) a tu průsvitnou kštici, protože ani v originálním PSP to není jako další vrstva, tak by se to blbě průhlednilo.. Vyšlo mi teda zatím toho, snad to není horší Pinkiesmile

[Obrázek: twilight_sparkle___mother___color_correc...5hgrhz.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 10.10.2012

Osobně bych řeklo, že je to lepší a tím přehnat stíny jsem nemyslelo tak uplně ztmavit (a ano když je ostré světlo tak často bývají úplně černé) jako spíše přidat tam, kde jsi na ně zapomněl, ale to si také udělal Twilightsmile Takže podle mě je to OK a chytlo to takovou hezkou atmosféru Raritywink


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 10.10.2012

Musím uznat, že to vypadá.. jinak.. zajímavě.. Díky za užitečné rady Ajsmug I když teď na to koukám, a ten stín co má Twilight na hlavě od hřívy by měl být vzhledem k tomu přesahu asi o dost větší.. S těmi černými stíny to je sice pravda, ale dokud moje kresby nebudou vypadat reálně, tak se tam moc hodit nebudou.. ale možná to chce prostě jen ubrat barvy.. Taky teď koukám na ten ocas, že nějak divně roste (placatě).. asi by to chtělo u kořene přidat trochu víc rozvětvení, ale to teď nechám stranou.. No, zařadím si do seznamu nakreslit Twilight Sparkle v noci u táboráku (hlavní barva oranžová a červená), tam bych se mohl u stínů vyřádit.. Nakreslit statický plamen mi přišlo celkem jednoduché, tak zkusím animovaný..

P.S.: slovo kštice jsem hledal asi ve 3 slovnících a doteď pořádně nevím, jestli jsem ho pochopil.. Je to to, co má poník na hlavě mezi ušima (hříva)?


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 10.10.2012

(10.10.2012, 13:52)Martin Napsal(a): P.S.: slovo kštice jsem hledal asi ve 3 slovnících a doteď pořádně nevím, jestli jsem ho pochopil.. Je to to, co má poník na hlavě mezi ušima (hříva)?

Awwww gomennasai u nás se takto říká ofině a mě nedošlo, že mluvím v nářečí Ajbemused opravdu se omlouvám, ale pochopeno to bylo dobře. Mimochodem koukám, že nemusím kritizovat, že to zvládáš sám Rainbowlaugh a s Twilight u táboráku souhlasím a jsem zvědavé jak ti to pujde a moc mě těší, že jsem ti pomohlo Twilightsmile