Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 10.10.2012

Daijoubu desu Pinkiesmile (snad jsem neřekl nějakou pitomost, kromě tohoto jsem se zatím u omluv moc daleko nedostal Rainbowlaugh).. Tak to asi už vím co máš na mysli.. Mno, uvidíme co z toho vyleze.. nejdřív ale postnu (asi zítra) spíš něco na odlehčení, co mne zrovna napadlo Pinkiesmile Jsem rád, že jsi se objevila, protože tu očividně chyběla ta správná tlapa k nakopávání Ajsmug No, budeme si šetřit dech na další paskvily Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 10.10.2012

Hai řekl si to správně se učíš japonsky? (ale to by se nemělo řešit tady Maouši... awww já vím, ale musím se zeptat....) a já se těším na jakýkoliv obrázek Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 10.10.2012

No, čumím na Nanatsu no Umi no Teiko a Sen to Chihiro no Kamikakushi v originále, Let's Learn Japanese I a II jsem viděl celé asi 5x, mám 2 sešity A4 popsané všemi možnými návody, jak se naučit japonsky, ale nenazýval bych to zrovna studiem (rychle zapomínám, uměl jsem psát hiraganou, teď po roce ani nepoznám většinu znaků Twilightoops ).. Tak já jdu teda něco načmárat Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.10.2012

<LITTLE FILLY MODE>

Nový obrázek.. sakra, to je fofr.. fakt to jde stihnout před spaním po večeři Rainbowlaugh

Zde je pracovní postup (první okénko zabralo 3/4 hodiny - bez kontur jen plným štětcem, taky to jde!, další dvě po 1/4 hodinách):

[Obrázek: tail_ribbons_meaning___beta_by_elfman83ml-d5hjqab.png]

A zde finální obrázek - tadá!!

[Obrázek: when_love_is_in_bloom_by_elfman83ml-d5hjqdw.png]

Klesnul jsem teda hóóóóódně nízko Twilightoops

Tak jsem si zkusil trochu jinak uspořádat vrstvy, zamykat průhlednost a stínovat teda tvrdě.. a je to rychlost jak blesk! Všechno honem a hromadně.. dokončení obrázku pak zabralo jen další cca. 3/4 hodinu.. Tahle hříva mne už asi nepřestane bavit a přitom je to snadné jak' facka :O

Info pro Vlče: tohle je čistě pro srandu, takže jsem neřešil kde je slunce, a která barva je dominantní Ajsmug

Info pro ostatní: anatomii tady vzal čert Rainbowlaugh Čeho jsem si ale všiml až pozdě je příliš krátká levá přední noha toho bílého poníka..

A teď mne omluvte, jdu se vztyčeným čumákem pyšně kráčet městem !! Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 11.10.2012

Juchuu to je super, teda mě se nejvíce líbí ten první krok, kde jsou jen nahozené barvy a pár kontur. Finál už mě tolik neoslovil, ale barvy jsou příjemně umírněné (ono se nemusí dodržovat pravidlo dominantní barvy, aby něco vypadalo dobře) Je fajn, že si se takhle vyblbnul a je z toho docela cítit to, jak rychle si to stihl (v dobrém slova smyslu) a že si se myslím celkem i bavil Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.10.2012

Jako, je pravda, že kdybych v tom prvním kroku vše obtáhl jen černou konturou a prohlásil to za hotový výsledek, úplně by to stačilo.. Popravdě, zde asi barevné schéma vůbec neexistuje (proto jsem taky zvoral barvu očí Firefly a třeba noha by opravit šla pouhým protáhnutím, protože je v jiné vrstvě, ale to už nechám jako připomínku, abych si dával majzla).. prostě jsem čmáral (ono, když člověk jde ráno v 8 do práce, tak nemůže být do 23 na počítači, a když přijde domů v 18, tak se toho taky moc stihnout nedá), spíš jsem chtěl vyjádřit myšlenku, ale zdá se mi, že čím méně se na to soustředím, tím je to snad lepší Pinkiesmile Ty stíny byly jen na zkoušku, takže nejsou perfektní, ale alespoň je tam nějaká ta plasticita.. Navíc tenhle obrázek vůbec nevyužívá žádné nastavení vrstev, jako ty dřívější.. všechny mají normální krytí a 100%.. a taky to jde.. Ono na té vědecké poučce "pokud je něco udělané/vysvětlené složitě, je to blbě" něco bude Pinkiesmile No, "teď" půjdu dělat ten táborák, ale to bude asi až příští týden.. A jinak máš pravdu, už dlouho mne kreslení tolik nebavilo jako teď, zvlášť ta hříva..


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 11.10.2012

Občas děláš stejnou chybu jako já - příliš rozumazaný a nejasný přechody mezi barvama, kdy to ve výsledu vypadá příliš rozmazaně. Chce to trošku větší kontrasty a jasné okraje Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.10.2012

Hele, začíná to být trapné.. chtěl jsem si připravit dneska jen koncept toho táboráku, ale když už jsem měl postavu, řekl jsem si, že dodělám i trávu, a když už byly i stromy, a záhadně povedený oheň, tak ta nedodělaná postava vypadala tak nějak divně.. Tak jsem si řekl, že když už jsem tak daleko, dodělám i ji.. No, kurňa.. já na tom dělal jen 2 hodiny !!! (a další hodinu na to zíral) A zase mi vylezlo něco, co bych před měsícem vůbec nedal dohromady.. Ty, Vlče, máš na mne nějaký nekalý vliv nebo co Rainbowlaugh

[Obrázek: twilight_sparkle__s_camping_out_by_elfma...5hn0n4.png]

Postavu jsem si vygeneroval (šetří to hodně práci a nemusím si dělat šablonu na papír (v počítači by to šlo ještě hůř) - vzhledem k tomu, že autorem nejen modelu, ale i toho programu jsem já, tak to neberu jako podvod Ajsmug ), ale jen jsem to podle toho modelu překreslil stejně jako u posledního obrázku (čert vem ode dneška kreslení kontur!). Vlastně ani nevím, proč tam mám zase Twilight, asi bych měl zkusit i někoho jiného..

Barvy a stíny doladím až při animaci, protože budu dynamicky nasvětlovat okolí..
(11.10.2012, 19:14)Antošík Napsal(a): Občas děláš stejnou chybu jako já - příliš rozumazaný a nejasný přechody mezi barvama, kdy to ve výsledu vypadá příliš rozmazaně. Chce to trošku větší kontrasty a jasné okraje Pinkiesmile

No, rozmazanost se snažím sjednotit.. teď nevím co myslíš těmi většími kontrasty a jasnými okraji, mohl bych poprosit o číslo příspěvku, kterého se to týká?


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 12.10.2012

Rozhodně hezký pokus a jsem rádo, že mám na tebe takový vliv a že tě to baví Ajsmug ale teď moje připomínky (chápu, že to bude ještě dynamické a stíny nejsou zatím hotové, ale...) Celkově, pozadí by se mělo jevit o dost tmavší, skoro až černé. Stromy jsou fajn, ale měly by být spíše jen naznačené a převážně ve stínu, až na místa, kde je přímo osvětluje oheň. Také za Twilight by měl být daleko tmavší stín, protože ostré světlo od ohně musí dělat ostrý temný stín za ní. A co mě praštilo do očí nejvíce je zároveň stín a zároveň světlo na jejím čele, tam by mělo být naopak jen světlo.
Jinak barevně je to moc fajn a je vidět, že těm barvám už přicházíš na kloub Pinkiesmile a také se mi líbí hříva, co má na krku, už nevypadá tolik placatě, když jsi jí dal větší kontrast. A to že si zkrátil dobu vytváření je očividně dobře, protože ti to začíná jít čím dál více a myslím, že když nad tím nemusíš trávit tolik času, že je to i zábavnější ne? (Ne nadarmo se říká, že věci, co vzniknou náhodou, či ve spěchu jsou nejlepší Raritywink)

Awww awwww doufám, že to nevadí, ale vzalo jsem si tvůj obrázek do svého Photofilteru a zkusilo na něm udělat pár změn, co jsem tady popsalo. Je to jen spěšná práce, abych ukázalo, co jsem tím myslelo a nemusíš to nijak brát na vědomí. (Omlouvám se, že jsem to udělalo bez tvého souhlasu...a taky těch žlutých odlesků si tam prosím nevšímej byl to jen pokus, ale pak už to nešlo vrátit zpět, PF je v tomhle hroznej)
http://nd03.jxs.cz/368/858/58704e1227_89180215_o2.png


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.10.2012

Stíny právě nejsou vůbec.. to stínování, co tam zatím je, včetně obarvení, je jen pro dosažení 3D hloubky.. proto jsou světlé i ty části, které by neměly být zatím vidět.. resp. včera jsem neměl čas je tam dodělat Pinkiesmile Celá scéna bude ve výsledku podle mne o dost tmavší a méně barevná..

Než ty barvy pořádně pochopím, to ještě nějaký čas potrvá.. S hřivou bude ještě taky práce, ale jsem rád, že se už začíná víc líbit.. jj, je to víc zábava, když to přibývá pod rukama.. jsem zvědavý, jestli to jde zkrátit ještě víc Rainbowlaugh

Nn, vůbec to nevadí.. cca. takto nějak jsem to měl v plánu, snad jen že v reálu by ty stíny nebyly až takhle moc ostré, navíc stín u ohniště není až tak úplně správně (pokud jen nebyla pochopena jeho dispozice, pak omluva - jde jednak o délku stínu nejblíž k nám, a jednak o to, že není zastíněná zadní strana ohraničení - ještě jsem se nerozhodl, jestli to jsou šutry a nebo klády).. horní stranu stromů jsem měl v plánu do animace vypustit.. musel bych animovat i listy a to se mi nechtělo Ajsmug navíc, Twilightina hlava by vrhala stín směrem nahoru.. samozřejmě bychom museli brát v potaz, jak daleko jsou ty stromy (nehledě na to, že jsou příliš malé).. No, však uvidíš Ajsmug

Ad ostrost stínů: nejvíc ostré by byly u ohně, ale směrem od něj by postupně jen byly rozmazanější, ale také slábly (resp. by se více uplatnilo buď světlo měsíce rozptýlené v okolí, které tam teď není, a nebo samotná tma).. http://www.youtube.com/watch?v=3RAagsel6ZE
resp. http://2.bp.blogspot.com/-899GBfXY0Is/TrEXQ6LSkyI/AAAAAAAAENg/DMLK5v3i3TI/s1600/f9bd16e63d1d846c73c330cc402c.jpg (omluva, kdybych tě poučoval, ale někomu dalšímu by to třeba mohlo pomoct)