Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 12.10.2012

Elfman: ted ten předopslední, ale dá se to vstáhnout i na ten poslední. Cce si to prostě pohrát ještě se stnínama a barvama, připadá mi to prostě hrozně umělý Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.10.2012

Aha, mno ten předposlední to byla spíš taková sranda, a vím, že tam stínování působí spíš jako fleky (i Firefly se myslím celkem povedla, Twilight moc ne a o chlapcích taktně pomlčíme).. Ale jinak to asi bude problém.. tohle asi bude můj styl do budoucna, takže jediné, co asi zlepším bude barevné podání a správné stíny, ale o nějakých ostrých hranách asi už uvažovat nebudu Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 12.10.2012

Co tak koukám, tak docela umíš vystihnout tvary, ale pak to obtáhneš takovym divnym stínem a nakonec to ještě rozmažeš. Možná bych přehodnotil celej postup jakym tvoříš. Připadá mi, že kdybys volil přímější cestu a prostě mazal barvy štětcem tu a tam, tak bys po chvíli dosáhnul lepších výsledků. Nebo to pro začátek zkusil černobíle - barvy dokážou lecos zkomplikovat a s trochou snahy se daj doplnit i pozdějc.


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 12.10.2012

Já to právě zdůraznuju páč sám dělám tu samou chybu velmi rád. Moc mi to nesedí, tak to zamažu Rainbowlaugh jenže pak to prostě vypadá rozplihle. Uvidíme, jestli se sám chceš zlepšovat, tak se ti stejně styl bude měnit Pinkiesmile



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.10.2012

Přesněji nejprve kreslím plným štětcem (100% tvrdost), a pak se zamknutou průhledností kreslím černým štětcem (0% tvrdost) u okrajů, což jsou ty divné stíny. Následně to rozmazávám Retušérem.. Důvodem zatím je, že se mi to celkem zamlouvá a hlavně je to rychlé.. Protože se tím dají parádně tvarovat i části obličeje a to rovnou ve 3D.. Vypadá to možná uměle, ale žádný učený z nebe nespadl Ajsmug Nevylučuji, že později černou barvu mohu nahradit přímo tmavším odstínem té části, kterou stínuji, ale zatím je tohle pohodlnější.. o detailech jako dokreslování třeba zubů ostřejšími linkami ani nemluvě.. stejně tak lze rozmazávat tvrdě, takže to vytváří spíše hrbolatou srst než plastikovou hračku, ale to chce víc času a hlavně trpělivosti, kterou dost často postrádám.. Jak se ale znám, tato metoda mne stejně nejpozději za půl roku omrzí, takže určitě zapracuji na něčem jiném.. Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 12.10.2012

Mě prostě přijde, že bys dokázal víc, ale tenhle postup tě brzdí. Vybarvování a stínovaní, když už máš hotový tvary, mi přijde jako celkem rychlá záležitost, takže neni potřeba používat fígle. Ty křídla na zmenšenym avatarovi vypadaj úžasně. Když se ti to povedlo jednou, tak se ti to může povést pokaždý.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 15.10.2012

Takže zde má první digitální animace (když nepočítám tu Twilight Sparkle kopající do UFO, což bylo víceméně celé jen generováno).. musím říct, že jsem se bavil jen u fáze, kdy jsem psal skripty pro generování dynamických stínů.. jakmile jsem začal animovat hřívu, už mne to spíš otravovalo (animace ohně a oka ještě šla).. Stíny samozřejmě nejsou vůbec reálné, a animace je skoková, protože jsem to prostě maloval bez viditelnosti předchozích snímků..

[Obrázek: twilight_sparkle_camping_animated_by_elf...5hym3v.gif]

Skript použitý pro generování stínů a bump osvětlení je zde: http://elfman83ml.deviantart.com/gallery/#/d5hym3v
Použité mapy zde: http://elfman83ml.deviantart.com/art/Maps-for-Twilight-Sparkle-fire-332499084?q=in%3Ascraps%20sort%3Atime%20gallery%3Aelfman83ml&qo=0

Ozvučené video v plných barvách:



Snad se mi podařilo dodržet barevné podání pro dominantní červeno-oranžovou. Doba tvorby 4 hodiny.

Druhý obrázek je můj asi půl hodinový pokus o překreslení koně z fotografie jménem Vztyčený ryzák.. pro urychlení jsem si z ní udělal přibližně obrysovou předlohu..

[Obrázek: stand_up_sorrel_horse_by_elfman83ml-d5hymox.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 15.10.2012

Ta animace Twilight je parádní Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 15.10.2012

(12.10.2012, 19:33)Zmok Napsal(a): Mě prostě přijde, že bys dokázal víc, ale tenhle postup tě brzdí. Vybarvování a stínovaní, když už máš hotový tvary, mi přijde jako celkem rychlá záležitost, takže neni potřeba používat fígle. Ty křídla na zmenšenym avatarovi vypadaj úžasně. Když se ti to povedlo jednou, tak se ti to může povést pokaždý.

Možná.. uvidíme.. Brzdí? Jestli rychlostně, tak nemyslím.. jestli v rozvoji, tak pravděpodobně.. ale zatím zkouším.. Právě, že co se týče stínování, tak tam nejsou výsledky ještě perfektní (to už mi spíš jdou ty tvary, jen ještě musím hodně zapracovat na hlavách).. fígle jsem už používat přestal (pokud za ně nepovažuješ štětec s černou barvou).. Ta křídla jsou defakto to samé, co dělám teď.. jen tehdy jsem je udělal plochá bez stínů (ostatně, peří je ploché) a byl tam použit emboss filter (reliéf), a teď bych to rád zvládal bez těchto pomůcek.. A že se mi to povedlo? Buď náhoda, a nebo povedlo, ale každopádně to neznamená, že u tamtoho stylu zůstanu Ajsmug
(15.10.2012, 08:40)Antošík Napsal(a): Ta animace Twilight je parádní Pinkiesmile

Díky, ale ta má k dokonalosti ještě hodně daleko.. Ajsmug Alespoň že barevné podání se myslím povedlo..


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 15.10.2012

Ta animace je opravdu skvělá! Ty barvy jsou moc fajn a to, že ty stíny poskakují dodává pocit toho plápolavého ohně Twilightsmile a kdybych se nesnažila šíleně moc soustředit na detaily tak bych si ani nevšimla, že to občas někde nesedí. Pro mě je důležitější atmosféra, než naprostá anatomická dokonalost a za atmosféru máš u mě za 1 Ajsmug
A k tomu druhému obrázku, přesně toho samého koně jsem asi před pěti lety kreslila pro ségru Rainbowlaugh