Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 05.11.2012

To samé mi působí plyšáci Rainbowlaugh ale vážně... vzhledem k tomu, kde jsem se inspiroval, to ani jinak zatím dopadnout nemohlo.. ale napadlo mne pro příště zkusit ji lehce osrstit.. (čeština má někdy fakt boží slova)..


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 05.11.2012

(05.11.2012, 15:52)Martin Napsal(a): Věnuji ti svůj 1000. příspěvek Rainbowlaugh (ne že by to mělo nějakou váhu)

Samozřejmě, barevně je to příšerné, ale měl jsem na mysli spíš ty tvary, anatomii, a tak.. stejně tak se mi na tom nelíbí ty kontury.. Co takhle, lepší? Pinkiesmile http://ecx.images-amazon.com/images/I/510T1C5A14L.jpg

ad ten "číňan" Pinkiesmile http://freethumbs.dreamstime.com/122/big/free_1225958.jpg (myšlen tvar očí)

Jéééé děkuju za 1000. příspěvek, opravdu moc velká pocta Twilightsmile
A jestli lepší.... spíš horší... ale chápu, co tím myslíš. A s tím číňanem mi to tak vůbec nepřijde, ale to bude asi tím, že jsem mezi koňmi vyrůstalo už od uplného vlčátka a předtím sem číňana nevidělo Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 06.11.2012

Myslim že je to dobrej mezistupeň před něčim lepším. Ta hlava působí prostorově a stíny má na vcelku dobrejch místech. Ale její samotnej tvar je hodně divnej, něco mezi FiM a předchozíma generacema. Čumák mi připomíná kachní zobák. Je prima že poníky chceš kreslit po svym, ale chce to ještě vymyslet ten správnej tvar, aby se na ně dobře koukalo.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 06.11.2012

Je fakt, že poslední dobou produkuji samé "testy" než plnohodnotná díla, ale jak píšeš, pořád to není ono.. Jj, tvar je divný, ale celkově si myslím, že bude stačit trochu zmenšit oči, to zadní víc zdeformovat do prostoru, a žúžit čumák (a hlavně jej protáhnout k čelu, čímž by měla zmizet ta kachna Pinkiesmile )..

Díky za kritiku..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 09.11.2012

Tak zde můj poslední "prase" experiment.. hlavu (resp. čumák a čelo) jsem předělával asi 4x (původně měl vyplazený jazyk a otevřená ústa) a stejně dopadla mizerně.. podle mne se v ní perou dvě perspektivy (oko vs. čumák) a nebo je to oko příliš obrovské.. Takže tu máme dalšího "strašáka" Pinkiesmile Celkem se myslím povedla křídla (jako vždycky, co vznikne omylem během pár minut je to to nejlepší). Přední nohy mají špatnou anatomii (prostřední kloub by to chtělo dát tak o 1/3 níž, a levou nohu taktéž o něco níž a možná pod jiným úhlem vodorovné části). Řekněme, že jsem se soustředil na úplně jiné věci (blbosti). A zadní nohy by asi taky chtěly zkrátit (jenže toho si člověk všimne až po dokončení, když nemá náčrt - byly totiž původně mnohem tlusčí, takže chyba asi pochází z toho, což ovšem neomlouvá, grrrr Pinkiesmile ). Ucho by příště asi taky chtělo spíš natočit dopředu než do strany.. a ubrat hřívu nad čelem (úplný Elvis Rainbowlaugh).

[Obrázek: pony_test___new_style_recolor_by_elfman83ml-d5kj28a.png]

Původní barevné podání zde:
[Obrázek: pony_test___new_style_by_elfman83ml-d5kj26n.png]

Stíny jsem moc neřešil.. berte jako že na něj svítíme všesměrovou lampou Rainbowlaugh

Tak, ještě si nechám vynadat kvůli barevnému podání a jak to polovinu lidí vyděsí, a bude to kompletní Rainbowlaugh

Než se dostanu k nějakému vlastnímu stylu, tak vytvořím asi tolik mutantů co vědci při klonování Ripleyové Twilightoops

P.S.: Zkusil jsem rychlý edit toho oka, a asi bude fakt chyba v něm. Sice to pořád není ono, ale vypadá to myslím o dost lépe.. viz. příloha:


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 09.11.2012

Fajn, už si píšeš kritiku sám, takže nemusíme my Rainbowlaugh

Úprava barev an méně kontrastní je určitě bílá část švýcarské vlajky. Křídlo je zajímavý, ale taky trochu nejasný - - mlátí se hlavně s hřívou, kde to vypadá, žes nakreslil hřívu a pak přilepil křídlo.
Když většinou lidi kreslej tyhle vodorovný oka, tak je dělaj menší - takhle velký se dělaj spíš jen podle seriálu, tedy svislý oblouky. Nejistej výraz se fakt mlátí s tim okem. - taky má nějak divně položenou tu zorničku (tvar, velikost?)

Tady máš další kritiku, kdyby ti tvá vlastní nestačila Rainbowlaugh

Nohy sis řek sám, v uchu bych ubral černý. Hříva je typicky psí - takový ty náký kolie či co; je pěkná, ale nelíbí se mi na poníkovi.

Tráva fajn, dala by se trochu upravit v tom přelomu obloha/tráva (efekt ztrácení v dálce) -> přidání 3D efektu.



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 09.11.2012

Už delší dobu.. pomáhá mi to uvědomit si, co dělám za nesmysly Pinkiesmile

Poznámku o úpravě barev beru jako pochvalu.. doufám, že je Pinkiesmile Křídlo je problém, že tam totiž není vidět ta třetí část.. tu jsem sice poctivě nakreslil i s peříčkama, ale pak mi ji zakryla střední část.. napojuje se totiž někde nad nohou (je tam trochu vidět, že jde hříva okolo).. spíš mi trochu splývá s tělem.. (původně bylo ještě světlejší).

Oko asi budu muset udělat menší.. jednou se to podařit musí Pinkiesmile ani nevím proč jsem kreslil takovouhle obludu.. jo, už vím.. původně to totiž mělo obří hlavu a čumák.. všechno ostatní jsem zmenšil, oko už ne.. Výraz je fakt divnej (původně tam byl derp).. co třeba úsměv? U zorničky jsem se asi marně snažil o trochu plasticity.. jinak nevím Pinkiesmile

Hříva.. jj.. pes jak vyšitý.. naštěstí jsem při tvorbě křídla a opravě přílohy přišel na to, že bych podobně mohl udělat i hřívu, takže to udělá větší chomáče pohromadě (ne jen 1 pixel jako tady).. Takže pro příště.. nebo zkusím nakreslit pejska Rainbowlaugh

Trávu prosím ignoruj, ta je tam jen tak aby tam něco bylo, totálně jsem ji odflákl a taky tu než se naučím, tak zestárnu Twilightoops (ad horizont.. já ani nevím proč, ale pořád maluji všechno do kopce.. možná zkusím příště nasadit trochu počítané perspektivy.. je to sice podvod, ale když je holt člověk levej Twilightoops ).


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.11.2012

A máme tu další pokus.. zkusil jsem začít tlustými rovnými čarami místo oblastmi kreslenými štětcem (lépe se tak dodrží anatomie těla).

Hříva přešla ze stádia "kolie" do fáze "kaktus".. Příště to chce ještě tlustčí štětec..

Tentokrát čumenda moc nepomohla.. vypadá to divně, ale nevím proč.

Určitě asi malé uši.. i když.... ? Velká hlava... i když zase v poměru tělu ne až tak moc.. moc dlouhá? Možná.. krátký krk? Příliš široká do hloubky? Nejspíš.. i když krk a síla 3D se dá z určité perspektivy vzít jako správná.. ale ZKRÁTIT ČUMÁK, ZKRÁTIT ČUMÁK, ZKRÁTIT ČUMÁK.. je to marný, je to marný, je to marný Rainbowlaugh

Kresbu bude třeba zjednodušit, aby nepůsobila jako hračka.. nejlépe vypustit vnitřní 3D křivku v hlavě..

Stíny jsem se snažil dělat tak jemné a nerušivé, jak to jen šlo, takže svaly na bocích jsou spíš jen naznačené..

[Obrázek: pony_horse_test_by_elfman83ml-d5kumfy.png]

http://elfman83ml.deviantart.com/gallery/?catpath=scraps#/d5kumfy

Jedna z možných oprav hlavy: (asi budu pro příště využívat možnosti PSP pro 3D deformace i zde jako dřív, protože to pak vypadá mnohem lépe, než když se to pokouším celé vytvořit od oka ručně). Vivat G3 Rainbowlaugh

[Obrázek: pony_test_correction_by_elfman83ml-d5kum9q.jpg]

Snažil jsem se z celkem zdařilé opravy odvodit nějaká pravidla, tak uvidíme pro příště (viz. příloha).

P.S.: Další příloha je takový dodatek k minulému obrázku, jak bylo myšleno to křídlo (bez zobrazení prostřední části).. uznávám ale, že to vypadá divně..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 13.11.2012

Pokus o 3D náčrt svého pracovního stolu.. perspektiva mi docela ujela..

[Obrázek: my_working_table___sketch_by_elfman83ml-d5kym82.png?1]


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 13.11.2012

Povedné, trochu jen trká ta perspektiva, ale jn při bližším zkoumání - monitor, počítač dole, šuplíky dolní oproti horní "krabici" + ten okraj stolu u klávesnice má jinej tvar než v ostaních částech Pinkiesmile Ale hodně práce s tvarama a detailama, věšřím, že tě to něco naučí Pinkiesmile