Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 28.11.2012

(28.11.2012, 15:14)Zmok Napsal(a): O čim realističtější ses snažil, tim víc se mi líběj.

Myslíš teď u tohoto obrázku koně nebo poníky, nebo úplně něco jiného? Pinkiesmile
(28.11.2012, 15:33)MaoOokaneko Napsal(a): No pokud se chceš potom časem věnovat poníkům, řeklo bych, že by si se měl soustředit i na hlavu koně atd. Co se týče těch nohou možná by pomohlo se podívat i na některé studie od jiných lidí, kteří koně zvládají kreslit
A z těch výkresů hned bylo poznat, že ses kočkami znáš lépe a máš je více v oku (také máme u babičky podobný počet kočiček Twilightsmile )

Popravdě je mi celkem jedno, co budu kreslit, nemusí to být zrovna poníci.. vlastně jsem ani kvůli nim kreslit nezačal.. což mi připomíná, že bych se zase mohl vrátit ke Care Bears Ajsmug Jj, studií jsem si prošel dost, a ještě víc jich mám, ke kterým jsem se doposud ani nedostal.. ono to do hlavy leze v některých případech dost pomalu.. (navíc, když se tím člověk nezabývá pravidelně, tak se to první týden naučí, a za měsíc už to neví).. Mno, když člověk spí s kočkama v posteli, tak je poznáš z blízka až moc (to je pak máš i v puse, a nejen v oku Rainbowlaugh )..


RE: Elfmanovy výtvory - Vlče - 28.11.2012

Citace: Mno, když člověk spí s kočkama v posteli, tak je poznáš z blízka až moc (to je pak máš i v puse, a nejen v oku Rainbowlaugh )..

Rainbowlaugh Rainbowlaugh Rainbowlaugh to bylo dobré Rainbowlaugh
a znám to moc dobře, taky jsem kdysi mělo kočičku... a byla to jedna z nejdůležitějších bytostí v mém životě Pinkiesad2


RE: Elfmanovy výtvory - MidnightShadow - 28.11.2012

Jo to znam, ja mela dve, ale muj byvaly pritel mi je ukradl, kdyz jsem se s nim rozesla. Nechtel mi je vratit, ale od jeho nynejsi pritelkyne vim, ze se o ne stara nastesti dobre Twilightoops


Kocky ti fakt jdou :3


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 03.12.2012

Další cvičení z víkendu...
[Obrázek: sketches_december_2012_by_elfman83ml-d5n0h37.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 03.12.2012

líbí se mi že cvičíš ! ty načrtnutá ulice vypadá dobře


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.12.2012

Další pokusy..
[Obrázek: sketches_december_2012_b_by_elfman83ml-d5nsgtq.png?1]


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 11.12.2012

+ za bolta !


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.12.2012

Trochu mi na něm nesedí čumák, ale jinak je myslím fajn Pinkiesmile I lišáček Tod se celkem vyvedl, i když tam jsem bojoval s výrazem tváře, protože místo vyděšeného mi tam neustále naskakovalo mračení (posun tří linek o 1 mm dokáže divy).. Také už se mi celkem daří vytvořit si vlastní pony styl, i když pořád vypadá dost creepy a hubená.. Otázka je, jestli se dopracuji k nějakému vyššímu umění Ajsmug Mé schopnosti jsou spíš tak na úrovni "od každého fochu, naučím se trochu" Pinkiesmile
Možná jsem to sem už dával, možná ne.. s poníky to sice nesouvisí, ale je to má tvorba z mládí.. Také jsem napsal.. mno, "knihu".. Je to o zážitcích mých oblíbených dvou elfích animovaných postav (a otce jednoho z nich) v reálném světě..

http://martinlux.ic.cz/down/ostatni/elfove.rar

Bohužel Vám to nic neřekne, pokud jste neviděli tuto pohádku:
http://www.youtube.com/watch?v=WF7ersg_41Q

protože 50% z toho, co tam je (u jednoho dílu dokonce 90% ) je soupis událostí z mých snů o tomto filmu, zbytek je domyšleno.. Berte s rezervou hlavně první dva díly (člověk byl mladý a tenkrát silně ovlivněn tímto filmem, že jsem nejen začal psát, ale také mluvit děsně spisovně.. no hrůza.. naštěstí mne to už přešlo)..

1.díl - 3 stránky (písmo "10")
2.díl - 3 stránky A4
3.díl - 3 stránky A4
4.díl - 5 stránek
5.díl - 7 stránek (nedokončeno)


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 17.12.2012

Další pokusy na ponících..

[Obrázek: pony_sketches_december_2012_c_by_elfman8...e1yb.png?1]

Došel jsem k závěru, že všechny ty tutorialy jak malovat FIM poníky jen pěkně deformují osobnost.. takže ještě dopatlu asi tři další co tu mám (ty vypadají o něco reálněji), a pak si zkusím spíš překreslit scény z prvních G1 speciálů.. Možná to jen pořádně neumím, ale připadá mi, že vedle kreseb Firefly vypadá každý FIM poník děsně.. Hlavně zepředu.. (jedna věc je malovat křivkami na PC, když si můžete v případě nouze přeměřit poměry, a malovat to z hlavy na papír - ono je fakt, že ty FIM poníky jsem už odflakoval.. nezaslouží si víc jak 2 minuty). Ale jsem spokojen se svými kresbami očí.. přitom 30 vteřin jako nic (dřív jsem je dělal asi 5 minut na počítači, a výsledek přinejmenším rozporuplný). Řečnická otázka: je kreslení koní/poníků fakt o tolik náročnější, že ani po 100. pokusu je nenakreslím úplně dobře, zatímco třeba lišku zvládnu hned?


A pak tu máme jeden vánoční obrázek.. na počítači, jak jsem sliboval..

[Obrázek: very_minty_lunaxmas_by_elfman83ml-d5odwmx.png?1]

No, jako první pokus celkem snad celkem dobré.. Luniny nohy vypadají divně.. mají správně 4 klouby, ale ta pravá na zemi nevypadá moc dobře (možná zkrátit?).

Sketch:

[Obrázek: minty_and_luna_sketch_by_elfman83ml-d5odwkf.jpg]

(fotka je focená plastovou hračkou MDC - pokud Váš mobil umí jen tuhle kvalitu, hoďte ho za psem, tohle stálo 200 Kč nebo tak nějak před X lety Rainbowlaugh ).


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 17.12.2012

Mno, myslim že k tobě už asi nic novýho nikdy nenapíšu, neboť pre G4 poníky fakt nemam rád. Kdybys aspoň kreslil reálný koně, tak v tom najduz aspon trochu zalíbení, ale tohle mi prostě připomína My little pony když sem byl malej, takže samá negativa Pinkiesmile

Jinak je úžasné jak moc děláš cviky, určitě ses toho hodně naučil/zrychlil, ale já myslim, že bys měl dělat víc celý obrázky.

K Luně atd. taky nemam co říct, je to už tvuj typický styl, a jen bych opakoval postřehy z minula, což nemá smysl.

Pinkiesmile