Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2013

Včera jsem si zpracoval takový menší koncept obrázku a přes víkend se ho pokusím dodělat na počítači.. tentokrát ovšem nebudu celý překreslovat, ale maximálně jej pouze dočistím a dobarvím.. (Neera vedle k němu patřit nebude)...

[Obrázek: pony_family_sketch_by_elfman83ml-d5qczqz.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2013

Tady je (trochu bokem) test na Neeře.. ta už ale barevná byla na papíře..
[Obrázek: neera_pencils_computer_test_by_elfman83ml-d5qd7lo.png]
Zde v trochu lepším barevném podání:
[Obrázek: neera_dinosaur_test_alternate_colors_by_...5qd7zj.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 05.01.2013

nelíbí se mi oko nepůsobí vůbec plazovitě (moc lidské ? )
tělo má pěknou stavbu
ಥ⌣ಥ ale ty přední končetiny prstíky jsou (≧σ≦)
na předchozím se m moc líbí poník na mráčku ten je super.. Pinkiesmile




RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.01.2013

Tak finální verze.. Nakresleno tužkou, dovybarveno klasickým štěcem v počítači (s výjimkou pozadí, kde je hnědohnědý přeliv a texturovaný dřevěný štětec - ty vodorovné čárky). Pak jsem si pohrál s vybranými filtry, které se mi líbily a přišly mi ještě užitečné.. Jedná se o klasické filtry ve formátu Photoshop.. já mám Paint Shop Pro, který je také podporuje.. můžete je najít na netu, nebo některé z nich zkopírovat z Photoshopu a nebo z/do GIMPu..

Celková doba tvorby je 135 minut na papíře a cca. 120 minut na počítači (ale dalo by se to použitím vhodnějších nástrojů a později i větší zkušeností s kreslením tužkou zkrátit tak o 1/3). Obrázek nebylo po skenování potřeba ani moc čistit.. jen se sjednotila bílá (změna barvy s tolerancí) a samozřejmě se gammou upravil jas (možno také zkoušet ještě kontrast a světlost).. kresbu jsem použil jako vrstvu v módu Ztmavit. + samozřejmě guma a rozmazávací nástroj, abych udržel barvy, které mi ujely, v konturách.. Barvy jsem použil základní jasné, které jsem pak zjemnil funkcí Saturace v HSL modelu.. stínování jsem nepřidával, pouze jsem zesvětlil některé části bílou barvou ve vrstvě Dodge (Přičíst).

Odpadá tak vlastně jeden mezikrok a tím je překreslení kresby v počítači.. (nedělal Disney dřív na Xeroxech něco podobného?).. na některých speed paintech jsem koukal, že spousta lidí nejprve dělá složitý náčrt, pak ho gumuje, pak ho znovu obkresluje.. já jsem dělal nejprve hromadu kružnic a čar, následně jemný náčrt, pak se gumovaly pomocné linky a křivky, a to celé jsem obtáhl černou pastelkou.

[Obrázek: g1_little_pony_family_by_elfman83ml-d5qprml.png?1]

http://elfman83ml.deviantart.com/art/G1-Little-Pony-Family-347203101

V příloze je ještě negativní, rozmazaný a zostřený obrázek z levého dolního rohu (ten do zelenomodra bez prachu).. Podle matky to připomíná tisk komixů z 50. let minulého století Ajsmug Zkoušel jsem také převod do 16 barev, což vytváří méně syté barvy.. takový zajímavý efekt.. zvlášť ta pegaska vypadá celkem dobře.. A poslední experiment je převod do 2 barev (v obou případech jde o chybovou difúzi).. Nejprve s obarvením na zlato. Ty tmavší poníci nejsou moc vidět, ale jinak.. opět zajímavé.. Alternativně lze 2 barevný obrázek ještě rozmáznout a zvýšit gamma, čímž vyniknou víc tmavší barvy.. Nejlepšího výsledku ale většinou dosáhnete, když před převodem do 2 barev necháte obrázek převést do odstínů šedi (ta neprobíhá klasickým převodem G=RGB s koeficienty, ale podle jasu v HSL modelu, tedy modrá nebo zelená bude stejně světlá jako červená). Viz. nazelenalý obrázek.

Docela mne ale zaujaly filtry, co jsou nad sebou uprostřed dole mírně vpravo.. (ten spodní není nic jiného než mix s bitmapovou texturou - docela zajímavý výsledek by mohlo být použití textury papíru jako bump mapu a obrázek jako phong mapu).

Zkuste prosím nekritizovat použité metody (komu není shůry dáno, ten je blbej, ale i neschopnost může splodit pokrok jako vedlejší produkt Ajsmug ) ale spíš celkový výsledek..

Dnešní upload zakončím ještě pár náčrty, co jsem dělal o víkendu:

[Obrázek: g1_pony_shaded_sketches_2013_by_elfman83ml-d5qpru8.png]
Další příloha pro zájemce je pouze hnědé pozadí (pro lepší viditelnost vybarvených oblastí) a horní vrstva z papíru bez nastavení.. resp. kvůli velikosti jen výřez..

Pro zájemce-hračičky bych rád zmínil další možnosti HSL režimu proti RGB.. nejen, že s ním snadno měníte nasycení barev (lze částečně nahradit kontrastem a jasem), ale můžete se také dostatečně vyblbnout při vytváření davů poníků.. s tímto Vám pomůže buď funkce posunu Hue kanálu (lze samozřejmě celý obrázek přebarvit jen do jedné barvy), a nebo tzv. Hue Mapa, která umožňuje posunout jen vybrané barevné intervaly (tvůrci vektorů s tímto samozřejmě problém mít nebudou, neboť tam jsou jednobarevné plochy - maximálně počítané přelivy).

V příloze také najdete ještě ukázku, že když už máte tužkou kontury na papíře, a jsou v pořádku, nemusíte je nutně vektorovat.. po digitalizaci stačí nejprve s velkou tolerancí odstranit světlé odstíny šedé na bílou (náhrada barvy), pak pomocí Gamma snížit jas, čímž odstraníte šedé plochy.. Pokud jste v obrázku měli ještě pokus o stínování, odstraníte ho zvýšením Jasu a velkým Kontrastem.. až na pár drobných úprav, které budou nutné vzhledem k tomu, že jsem na papíře do obrázku montoval už pozadí je výsledek vhodný např. pro vyplnění barvou (funkce Fill - bude to 100x rychlejší než to mordovat štětcem). Pak si můžete s vybarvením vyhrát do sytosti (to v příloze neberte jako nejlepší příklad).
Kód:
oko nepůsobí vůbec plazovitě
ಥ⌣ಥ (≧σ≦)

Plazí určitě není, ale jel jsem podle dané scény (taky se tam tvaří trochu neurčitě/viděveně).. Zkus prosím používat smajlíky, které spadají do běžného standardu, nebo alespoň takové, které je schopný Google vyhledat Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.01.2013

Zkouška, co udělá moje stínování tužkou při úpravách v počítači.. jedná se o 2 různě rozmazané vrstvy přes sebe, a následně různě ostřené, či se zvýšeným kontrasem..
[Obrázek: pencil_shading_test_in_computer_by_elfma...5qtiw3.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.01.2013

Trochu pozdě jsem si všiml, že G1 matka má špatně levou zadní nohu (poslední kloub nad kopytem je moc vysoko, nehledě na špatný sklon kopyta).. vlastně i její pravá přední noha je divná.. Ono tam toho je víc, ale tohle je asi největší derp Twilightoops

EDIT: přidán další experiment.. u obrázku byl snížen počet bitů na kanál na 2 (z 8).. vytváří to (někde) zajímavý efekt odlesků a stínů (ale vyžaduje to, aby byly správně namalované)..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.01.2013

Skeče za poslední týden..

[Obrázek: pony_and_sally_sketches_2013_january_by_...47sq.png?1]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.01.2013

Trochu jsem si hrál.. pokus o pergamenovou kresbu.. tentokrát bez filtrů (obyčejná textura lávy vypálená do pozadí - ve Photoshopu se tomu myslím nadává "odečíst")

[Obrázek: pony_pergamen_by_elfman83ml-d5r4jc5.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Pogady - 11.01.2013

je to moc pěkný ^^ ale zrovna takovej styl ala "Originál MLP" mě zrovna netáhne Rainbowlaugh jinak je to fakt pěkný ^^


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.01.2013

[citáty] Odpusť, já to jinak nedovedu.. ale co, oni si zvyknou.. Pinkiesmile [konec citátů]

Dík.. pořád ale lepší originál MLP než G3, na kterých byla zajímavá jen ta hlava Ajsmug