Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 07.02.2013

le určitě to che více své fantasie než obyčejné překreslování... je vidět že už to máš nacvičený. tak těd se vrhni do svojí tvorby.. víš proč ti mane 6 nejde ? já ti to řeknu je těží zachytit jednoduší tvar aby to odpovídalo přesně originálu a obsahovalo plasticitu a hloubku , proto se lépe kreslí staří lidé a g1 jedna poníci .
Pinkiesmile
pokud ti se ti zdá že stále málo zvládáš kreslení perspektivy atd. je dobré si sehnat nějaký kurz, nebo učitele, bude tě to opravdu bavit.. Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 07.02.2013

No, něco nového Rainbowlaugh Já třeba nemam moc rád, když mi někdo řiká, že obrázek je typicky antošíkovský. Proto rád alespon v rámci možností experimentuju, nové nástroje, nálady, osvětlení. Ono to pak nutí ke vzzdělání, zjistim co mi nejde, o čem nemam ani páru, jak to udělat. Pak si najdu obrázky, obkresluju, a snažim se pochopit.

Něco na podobnym stylu - kreslíš furt náčrty, budiž. A proto zas zkusit něco jinýho ... co třeba si nakreslit krajinku? Nebo minimalistickej styl?

Já si třeba představuju celobarevný obrázky, co si taky párkrát udělal. Těch neni nikdy dost Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.02.2013

Krajinka mě teď taky napadla, jestli nebude vadit, že bude v noci.. schová se v tom neschopnost autora kreslit detaily Twilightoops Také rád zkouším nové věci, ale právě že je opuštím v momentě, kdy se to ostatním alespoň trochu líbí a nebo si já sám říkám, že to je OK.. viz. právě ty barevné obrázky.. Náčrty kreslím z jednoho důvodu: když si totiž už myslím, že zvládnu nakreslit poníka zpaměti, tak mi vyjde něco jako byla ta Luna s Minty a nebo teď ty poslední 2 (G3 a tamten širokoúhlý).. prostě je nemám vůbec v oku.. kreslit na počítači, když si můžu měřit referenční body, to mě přestalo bavit.. barevné poddání jsem díky Vlčeti tak trochu pochopil, tak se na to snažím myslet.. ale kreslit tužkou, to mi začalo jít teprve až teď.. (kreslit krajinku by sice šlo, ale dlouho to trvá). Experimentovat s osvětlením a náladami klidně můžu, ale témat by bylo možná tak šutr uprostřed lesa.. Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.02.2013

OK, tak tu máme jednu minimalizaci.. věnoval jsem Vám celé 2 hodiny svého života, víc jsem včera večer opravdu neměl Pinkiesmile

[Obrázek: peaceful_night_by_elfman83ml-d5u777u.png]

Trávu a stromy snad do příště doladím.. podle mne to je hnus.. Naopak se mi docela líbí zvířátko (pokud poznáte, co to je, dávám si malé bezvýznamné plus).. když nové metody, tak nové metody.. tělo jsem udělal barevnou plochu, ztmavením jsem si naznačil tvar nohou, atd. a zbytek jsem už jen doladit nástrojem "rozmazávací prst". Jak vás znám, tak to bude přesně opačný názor.. paradoxně ten poník zabral asi nejkratší dobu (řádově minuty plus hříva a stínování), s trávou a stromy jsem se babral a výsledek nikde.. ne, já vím, musím udělat příště lepší kmeny a nezjednodušovat je tolik, a totéž listy.. a trávu zkusit tluščí stébla v popředí..

Poznámka k jasu: mám oči poněkud přecitlivělé na světlo (ne nijak zvlášť, ale vadí to), takže jas na mém monitoru je na nule.. V práci obrázek vypadal celkem OK, ale při zkoušce na LCD televizi byl děsně přesvětlený.. Tím samozřejmě ztrácí smysl a je z něj jen patlanice.. Správně byste měli stěží přečíst můj podpis vpravo dole a ze stromů byste měli vidět jen vršky korun stromů a matně kmeny dole.. pokud je vidíte ostře, budete muset obrázek ztmavit (nejspíš přes Gammu).. Také nevím proč, ale doma na CRT se jevil mnohem ostřější než tady v práci na LCD (ale třeba tu jen máme šunt).. v nejhorším by měla stačit 1x funkce Sharpen nebo Sharpen More..

Původní obrázek v příloze.. hlavně se mi nelíbilo, že to bylo moc do zelena, tak snad jsem to nezkonil ještě víc..



RE: Elfmanovy výtvory - Melgarh - 08.02.2013

Velmi pekne a zajimavy styl, jinak s tim podsvetlenim a barvami bych se az moc netrapil, u kazdeho to vypada jinak, na mem pracovnim IPS panelu to vypada o hodne svetlejsi a barvy jsou trosku jine nez na TNkach.

Jinak je lepsi ten na DevArtu, upraveny (proste ten co neni v attachmentu), to "mdlo" barev se opravdu hodi vice k nocni atmosfere a naznacuje tez mlhu linouci se z travin a lesu.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.02.2013

Dík.. jsem rád, že mi alespoň něco v té palici zůstalo (barvy).. sláva, je poznat mlha Pinkiesmile

Právě s tím světlem je to hodně problém, protože když to člověk kreslil už s tím, že se to schová ve tmě, a pak na vás z TV vykoukne něco viz. příloha, tak se zděsíte..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.02.2013

Sobotní dílo.. v pět ráno jsem přijel domů, v 11 vstával a v 15 hodin skončil malování.. "víte, pane Šafránek, já maluju jenom, když mám deprese".. No, znovu to už zkoušet nebudu Pinkiesmile Doufám, že je poznat, kde se ten poník nachází (máma to nepoznala Twilightoops ).

[Obrázek: pony_under_water_by_elfman83ml-d5uk3ws.png]

Pastelkama jsem toho o víkendu moc nestihl, stále ještě trvá Kryplcon (alespoň jsem si přivezl něco, když už ne propagační materiály jako na FF).. tak alespoň toto:

[Obrázek: dresses_from_mlp_catrina_by_elfman83ml-d5uk4r5.png]

Poníci jsou ze speciálu Escape from Katrina (ano, ta zadní noha vypadá divně, ale není to z mé hlavy - ale doteď jsem nepochopil, v jaké pozici vlastně má být a která ze zadních to je; zřejmě levá a pravá je ještě na schodech - musel bych se podívat na animaci, teď mám jen screenshot).


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 11.02.2013

plavající pony ? ....


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.02.2013

Správně.... nebo kůň.. to je fuk.. (nebo se ti něco nezdá? Pinkiesmile )

P.S: ten obrázek tužkou se mi teda teď pěkně zhnusil.. nesmím příště dělat tak ostré černé kontury.. a stínovat asi budu gumou (odlesky, atd.)


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 13.02.2013

Trochu jinak tužkou.. (už zbývají jen 2 obrázky z G1)

[Obrázek: when_i_kissed_the_spike_by_elfman83ml-d5urvbg.png]