Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Alkel u3 - 25.02.2013

Teda, od poslední doby, co mi tu upadnul komentář ses vytrénoval pěkně, taky bych se měl přestat flákat a něco dát zase dohromady Pinkiesmile
Mimochodem, taková zajímavá věc - z tvého způsobu renderování obrázků na počítači přímo dýchají devadesátá léta - textury, barvy... to se mí líbí Rainbowlaugh

Ještě k volbě programu - doporučuji vyzkoušet aspoň MyPaint - je to freeware a celkem nenáročný na systémové prostředky a je dělaný tak, aby samotné funkci kreslení pokud možno nic nepřekáželo a se SAI můj nejoblíbenější editor.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 25.02.2013

Mrknul jsem se schválně do tvé galerie.. hm.. i tehdy jsi byl pořád lepší než já teď.. Twilightoops Ale díky za kompliment..

Trochu mi není jasné, co myslíš těmi 90. léty, ale každopádně.. 90. léta byla zatím to nejlepší, co jsem zažil Pinkiesmile

Díky za tip.. MyPaint vypadá zajímavě, a hlavně docela minimalisticky proti SAI.. Pokud někdy změním SW, tak asi na tento.. mě celkem PSP zatím vyhovuje.. jediná vada je, že mi tam chybí přítlak (což není ani tak chyba tabletu nebo PSP, jako že Genius nedodal ovladače a já neumím WinTAB API) a ukládání nastavení nástrojů (vždycky jen 1 nastavení).. Fakt je ale spíš ten, že největší problém je neznalost používání nástrojů než jejich absence..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 27.02.2013

Jen taková parodie na podobný meme.. (nebo na videa typu "Co si ostatní myslí, že sleduji za MLP, zatímco já sleduji tohle") Pinkiesmile Když ukážete to "správné", dá se defakto potopit cokoliv.. Je to spíš taková blbost, takže to asi většinu z vás zajímat nebude.. (a je to myšleno z legrace, kdyby to někdo chtěl vzít vážně Ajsmug )



RE: Elfmanovy výtvory - AzazelCZ - 28.02.2013

Jen takoví můj názor…
Vím že dokážeš nakreslit jak v digi tak v traditional art hezké věci ale ty tvé témata se mi prostě nelíbí a není to tím že v poslední době děláš G3,5- a ani ostatní tvorbou ale jde mi o to podání a hlavně to téma… nevím jestli rebeluješ nebo zkoušíš nové věci ale asi to není ono (můj názor… mladého bronies Pinkiehappy )……. Neber to ve zlém ale jen jako můj názor v ne moc v střízlivém stavu páč jinak bych ti to asi ani nenapsal Twilightblush



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 28.02.2013

Neřekl, bych, že se snažím kreslit pre FIM věci.. ano, cvičil jsem se na nich, stejně jako jsem před tím dlouho cvičil na FIM tutorialech.. To, že poníci připomínají G1/G3 je tím, že se mi takhle celkem dobře kreslí. Časem budou určitě připomínat spíš víc koně, protože styl ála Spirit je celkem jednoduchý a vypadá to hezky.. Je fakt, že já nekreslím věci, které by se lidem líbily.. buď se snažím zachytit něco temnějšího, nebo prostě jen zkouším jak něco bude vypadat, ale to, jak tam poník vypadá nebo co dělá, je pak vedlejší.. Určitě spíš zkouším nové věci.. Rebelovat? Ale co by ne, trolit jsem ještě taky pořádně nezkoušel Rainbowlaugh Prostě kreslím spíš jen když mám pocit, že tím chci něco říct, a nebo se něco nového naučit.. Pak to dávám ostatním na oči, aby zjistil, v čem je problém.. Neignoruji rady, ale zase, když někdo nemá zrovna talent na malování, tak mu prostě některé věci nelezou do hlavy tak rychle, takže pak ostatním připadá, že si je nebere k srdci..Možná témata, která si suším v šuplíku, budou pro ostatní záživnější, ale chtěl bych je namalovat úplně sám, aniž bych se musel dívat na jiné kresby, a aniž by výsledek připomínal některým G3 a jiným dětskou kresbu.. až mi někdo řekne, že mu můj vlastní styl poníků líbí, pak budu spokojen.. Ale to zatím nehrozí, takže vás ještě nějakou dobu čekají různé experimenty a prapodivná témata.. Twilightoops Takovýhle tvůj názor nelze brát jinak než v dobrém.. stručné, jasné, výstižné, podložené.. Aha, takže já jsem jako už starý páprda, jo? Rainbowlaugh Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - AzazelCZ - 28.02.2013

Myslím že jsem toho chtěl napsat víc ale ztratil jsem niť Rainbowlaugh
Tak mě to “temné“ téma zas tak moc nevadí ale to provedení mi nepřijde moc líbivé což jak říkáš v tomhle případě není asi až tak primární… Já vím že ty hodně řešíš anatomii a to co jak má být a procvičování je samozřejmě na to vždy dobrý… jo asi jo do budoucna ti to kreslení tihle poníků může pomoct k dosažení tvé nezávislosti a vlastnímu stylu (já bych samozřejmě chtěl taky vyvinout vlastní styl) ale ty svým způsobem máš svůj styl jen se mi prostě moc nelíbí Unsuresweetie……. Jo s těmi radami to mám podobné taky si je beru k srdci ale už je problém se tím řídit Rainbowlaugh

Jo tak to je věc o které jsem si pak myslel že si možná přebereš přesně takhle Rainbowlaugh… myslel jsem to tak že u bronies a v zájmu o poníky nejsem tak dlouho (něco mezi 4 – 5 měsíci) Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 01.03.2013

O tom to právě je.. třeba ten poslední obrázek "bratříček a sestřička" je (po asi 8 opravách) celkem solidní, navíc totálně vlastní styl, anatomicky celkem správně, ale prostě takový sterilní.. to že vypadá uměle, je vedlejší, ale prostě těm hlavám něco chybí.. a díky stínování se to celé jeví ploché.

Možná, že jednou dosáhnu toho, aby to vypadalo perfektně, ale nevím, zda se mi někdy povede něco roztomilého (aby to nepadalo, že to kreslilo 10 leté dítě Pinkiesmile ). Ale na to asi musí mít člověk umělecké vlohy, a jelikož to je dané mozkem, tak s tím se buď člověk narodí nebo ne Twilightoops Naučit se technicky dokonale nějaký styl jde asi cvikem, ale stejně jako se téměř každý může naučit hrát dobře na klavír, ne každý se stane skladatelem jako byl Bach nebo Mozart.

Osobně obdivuji lidi tady na fóru, kteří dělají obrovské pokroky prakticky při každém obrázku..

Schválně jsem se před tím díval na tvůj věk Ajsmug Ale ono to stále platí i v tomto světle.. vzhledem k tomu, jak dlouho jsem na fóru, nebo jak dlouho sleduji FIM (o MLP jako takovém ani nemluvě) Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - AzazelCZ - 01.03.2013

Je to hezké ale nesedí mi na tom ta rozmazanost/splývání a ta anatomie je asi správně jenomže na mě to nepůsobí líbivě Unsuresweetie

Asi pro každého kdo něco tvoří není nikdy nic úplně perfektní a to je věc která nás nutí stále se zdokonalovat… Roztomilého? Tak to snad není nutnost jestli ti vyhovuje to co děláš… ty umíš dost ale děláš nepopulární věci které se hodně špatně prodaj což by mě vadilo páč mé palivo je “popularita“ toho co dělám (i když zatím není zas tak velká)

Asi záleží na vlohách a motivaci umělce aby dělal velké skoky ve své práci

No tak jsem to bral že v tomto ohledu nemám pořád tolit znalostí ale je pravda že se tomu až tak zapáleně nevěnuji páč mám i jiné zájmy Pinkiehappy


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.03.2013

Ta rozmazanost je zatím takovým průvodním jevem.. časem snad zvládnu i ostřejší hrany, atd. Roztomilost sice není nutná, ale rád bych zvládl i to.. udělat creepy obrázek není zase až tak těžké, ale roztomilé docela ano.. Samozřejmě, také bych byl velmi rád, kdyby mé obrázky měly velkou popularitu, ale zase, na tom svět nestojí..

Dneska téma "lišky".. občas se tu samozřejmě objeví koně nebo možná i poníci, ale není na škodu se naučit i něco jiného, hlavně, když Disney a ostatní studia dokáží dát svým postavám celou řadu výrazů..

[Obrázek: tod_fox_images_by_elfman83ml-d5wx3st.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 11.03.2013

Na Internetu jsem posbíral různé styly, kterými lidi kreslí poníky, a vyzkoušel jsem si je.. ještě jich pár mám.. Je to spíš jen taková zkouška co zvládnu, a jak to bude v mém podání vypadat (protože to, že se mi to líbilo před tím není záruka, že to taky udělám pěkně).. Některé styly jsou trochu upraveny k mému obrazu, když mi tam něco nesedělo..

[Obrázek: my_little_pony_styles_by_elfman83ml-d5xo0pk.png]

a pak takový vlastní experiment..

[Obrázek: drinking_pony_and_horse_by_elfman83ml-d5xo05u.png]