Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 15.04.2013

Proboha, mě ani nenapadlo, že by zde mohly vzniknout nějaké nejasnosti.. Rainbowlaugh nevím přesně, co teď máš na mysli.. buď je to ta tmavší křivka na levé noze (ta světlejší), a nebo možná ta "boule", co je pod stolem, to je stehno její pravé nohy Ajsmug Nebo jestli myslíš tu část u desky stolu, jo, tam asi stín není moc dokonalý. Ale poníci a koně jsou obecně v oblasti hrudníku o hodně víc zavalitější než vzadu.. a navíc, v téhle póze musí mít trochu vystrčený bok směrem od nás Ajsmug Ale rozhodně si nedělám patent na to, že by to bylo nějak super anatomicky správně Rainbowlaugh Jak jsem totiž pochytil k různých videí na internetu, má kůň se sezením velké potíže, natož aby se takhle srovnal na židli Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 15.04.2013

K těm barvám - když vybarvíš celou plochu jednou bervou, tak vyjdou stíny moc saturovaný. Obvykle vypadá líp, když je v zastínený části menší saturace než v osvětlený. V tomhle případě by stačilo vzít původní černobílou kresbu a dát jí do vrchní vrstvy s nějakym vhodnym způsobem míchání (multiply nebo tak) anebo použít tmavost jako masku pro šedou barvu.


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 15.04.2013

Tihle poníci u mě furt buděj spíš odpor než sympatie, já si furt nemůžu pomoct. Rainbowlaugh

Ale tak zpátky ke konstruktivní kritice, mířim na kolorifikovanou verzi:

Nejlíp dle mého názoru vypadá Lyra, ale myslim že ten jednobonbon pony má symbolizovat její remake z sztarších gen. - ok. Kombinace tužky a digi má docela úspěch, pozadí vypadá fajn, akorát bych trochu přidal té tuzky na některých místech (BonBon nová) a ubral (BonBoncomájenjeden)

Kopyto držící tužku jako lidská ruka mi taky připadá dost otřesný ... sem vkyklej na bud přidělání rukou (budiž .... Lyra ...) a nebo to prostě spíš zaonačit tak že to drží a zároven nedrží (m kopyto poblíž a přesto to drží)

Nebylo by špatné kdyby tráva a cesta trochu ubíhali za obzor (a tím by přidali na realističnosti) - světlejší barva zúžující cesta by splnili tento úkol.

Toť vše, cheers ^^


RE: Elfmanovy výtvory - Ccody - 15.04.2013

nezdá se mě tohle

[Obrázek: lyra_with_two_bon_bons_by_elfman83ml_d61...61tswe.jpg]

možná to máš asi dobře Pinkiesmile bo mám jen mezery v anatomii Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 16.04.2013

Díky za konstruktivní kritiku Pinkiesmile

CCody.. aha.. máš pravdu, že to vypadá divně.. podle mne to asi dělá ta ostrá dvojlinka, co vede středem tebou vymezené oblasti. Defakto totiž spodek břicha má vlastně BonBon v té nejsvětlejší oblasti, co jsi vyznačil. A vše ostatní je už jen její bok (hrudník v tomto případě). Vzhledem k její póze jsem chtěl, aby byla prohnutá jak při břišním tanci Rainbowlaugh Podle mne by to mělo být správně anatomicky, ale zabilo to stínování Twilightoops

(15.04.2013, 19:05)Zmok Napsal(a): K těm barvám - když vybarvíš celou plochu jednou bervou, tak vyjdou stíny moc saturovaný. Obvykle vypadá líp, když je v zastínený části menší saturace než v osvětlený.

Jj, to je pravda. Původní kresba je ve vrstvě Multiply (a její kopie s ostřejším filtrem v Overlay, ale ta má jen 20% ). Použít to na změnu saturace mne teda fakt nenapadlo Twilightoops Ale teď jsem to zkoušel, a moc se mi to nedaří, ale to snad časem dám. Zvláštní ale, že u předchozího pokusu s tužkami a digibarvami jsem tam saturaci ubíral.. Ne, fakt to asi bude chtít mnohem měkčí tužku a nedělat také ostré kontury, a nebo prostě stínovat jen a pouze na PC, tak to dělá Vlče.. stínovaná tužka vypadá dobře, ale míchat ji s PC moc dobře nejde..

(15.04.2013, 19:10)Antošík Napsal(a): Tihle poníci u mě furt buděj spíš odpor než sympatie, já si furt nemůžu pomoct. Rainbowlaugh

Jestli budou někdy vůbec budit sympatie, to fakt netuším Pinkiesmile Ale myslím si, že to černé hrubé stínování tomu rozhodně nepřidává. Třeba tady ten můj experiment je podle mne mnohem hezčí (když se odprostíš od toho, že to je G1 styl):
http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2013/006/8/a/g1_little_pony_family_by_elfman83ml-d5qprml.png
uvidíme.. třeba tyhle jsou na můj vkus roztomilé:
http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2013/036/d/2/old_generation_ponies_by_elfman83ml-d5tzx2g.png
http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2013/011/0/f/pony_pergamen_by_elfman83ml-d5r4jc5.png
ale asi nejdou moc dobře sloučit s klasickým vybarvováním..

No, snažil jsem se, aby Lyra a Bon Bon vpravo byly co nejvíc podobné G4 stylu (alespoň pokud jde o hlavu), a žlutá Bon Bon vlevo je cca. ve stylu G1 (v Tales měli ale kratší, zavalitější čumáky a o hodně menší oči). Co se týče kombinace, snad to jednou dovedu k dokonalosti Rainbowlaugh No, nejlépe se myslím povedle na celém obrázku ten stůl.. Díky za tipy..

Co se týče kopyta, nejsem příznivcem palců, jako to měla semtam G3 a občas i čistá G1, stejně tak lepidla/magnetu v kopytě (G3 a občas FIM), ale speciálně tohle je typický znak, jakým držely věci poničky v G1.5 (MLPT) Ajsmug Ten celý obrázek je odkazem hlavně na to (a hodí se, že to je zrovna Bon Bon, a Lyra ujíždí na všem, co má tak trochu ruce Pinkiesmile ). (i obě hlášky jsou z epizody z Tales).

Pozadí je pravda odfláknuté, protože bylo doděláno až dodatečně.. Nechat něco ubíhat do pozadí je pro mne zatím španělská vesnice. Snažil jsem se o to asi 3x a nikdy se to nepovedlo.. Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 16.04.2013

OK, tak jsem se pokusil "něco" udělat..

[Obrázek: lyra_and_bonbons_remake_by_elfman83ml-d61wyvv.png]

Spíš to ale připomíná pokus zachránit kde se co dá..

Něco se možná povedlo, zbytek fuj Pinkiesmile

EDIT: Opět jsem při opravě obrázku zažil deja-vu, jako kdybych to už jednou dělal.. p.s. nepřipadá vám G1 Bon Bon, jako kdyby ji někdo z papíru vystřihl a pak položil zpátky? Pinkiegasp


RE: Elfmanovy výtvory - Purple - 16.04.2013

wow hustý,hlavně Bon bon Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 16.04.2013

Mam pocit, že to byl spíš omyl než oprava Pinkiesmile

Desaturace mi v tomhle případě nepřipadá ideální - předtim to bylo výraznější, desaturované (víc reálné) obrázky mají dle mě větší cenu pokud je
a) lepší světelné podmínky b) větší opokus o realismus, jinak si mylsim že je lepší to nechat barevnější.

Dále to vypadá, že to je všechno zbytečně umolousané - chápu v tom pokus o zakrytí chyb, ale spíš bych to vyplnil barevnou výplní (tu šedou přetřít žlutou), protože takhle to vypadá jako že na tom vznikla šmouha od svačiny -> zbytečné. Zvlášt ta bříška a BonBon ze staré gen.

Vrchol celého obrázku je hlava BonBon. Možná by nebylo na škodu přidat trochu stínování Pinkiesmile

Z nějakého důvodu se mi chtělo to ukázat názorně tak tady máš pokus -[Obrázek: attachment.php?aid=1993]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 17.04.2013

Tak to bylo jasné už včera, že to je hnus. Zvlášť, co jsem viděl tu rozmazanou Bon Bon.. spíš jsem se ale snažil zbavit toho tečkovaného stínování.. Nebudeme si nic nalhávat.. tohle se prostě nedá zachránit Pinkiesmile

Saturaci jsem ubíral jen trochu, protože jsem zkoušet celkově obrázek pak dobarvovat modrožlutou..

Tvůj pokus je rozhodně lepší než můj, i když bych nesouhlasil se stíny, resp. vzhledem k tomu, odkud jde světlo, by neměla mít G4 BonBon šedý celý bok.

A taky ty šedé stíny na Bon Bon vypadají fakt pořád hrozně Twilightoops vlastně všude.. S tou žlutou by to chtělo asi fakt víc si vyhrát.

Ale děkuji alespoň za tvůj čas, který jsi tomu na rozdíl ode mne včera věnoval.

Rozhodně mne zaujaly dvě věci: ostřější stíny na hlavě G4 Bon Bon a stínování ocasu Lyry.

OK, jestli dneska budu mít víc času (jak vybarvování, tak opravu jsem dělal nahonem v práci), tak zkusím ještě pokus do třetice Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 17.04.2013

Tak jo.. něco tu mám..

[Obrázek: lyra_and_bonbons_remake_2_by_elfman83ml-d620on7.png]

to je ale asi tak vše, co jsem zatím ochoten investovat do tohoto konkrétního obrázku.. jde se dál Pinkiesmile