Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 24.04.2013

Vzhledem k tomu, že se mne na to ptá už víc lidí (což není dobré), tak raději doplňuji popisek:

Jednorožec trochu trdlo se rozhodla sundat kočku ze stromu. Jenže té se to moc nelíbilo. Ponička si to nenechala vymluvit a aby jí víc neublížila, tak raději sehnala posily. Postavila se pyramida a kočku měla sundat ponička na vrchu.. jenže jim to trochu nesedlo, a jeden stavební kámen jim z toho vypadl.. Naštěstí sice kolem letěla pegaska, která situaci (do jisté míry) zachránila.. Ale asi si příště budou pamatovat, že odbornou práci mají dělat odborníci (tj. sehnat pegasku rovnou). Kočka si o tom celou dobu myslí své..

To je jedna z interpretací, takže si bez její znalosti klidně domyslete něco dalšího Ajsmug

(24.04.2013, 19:52)Sissi Napsal(a): možná jen tlustší nohy nebo ty dvě klisny dole jsi mohl více zatáhnout do děje...

Díky za kritiku.. Ty klisny dole mají co dělat, aby to celé procesí na svých zádech unesly Ajsmug Nohy, mno, nevím.. možná je časem budu dělat tenčí..

Děkuji Terokovi na fave na DA.. od něj je to fakt pocta..


RE: Elfmanovy výtvory - Orion - 24.04.2013

No, takže jelikož starší generace než G4 moc neznám, tak nějak nevím, co byhc k tomu napsala. Snad jenom povšimnutí, že hezky vybarvuješ. Jenom mi příjde, že je to celé nějaké moc rozmazané, nebo prostě málo detailné. Ale docela chápu, že zrovna tyhle věci si každý může udělat podle svého stylu, který mu vyhovuje. Jinak se mi taky hodně líbí strom, jak dlouho jsi ho dělal? Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 24.04.2013

Na tomhle vidim pokrok v několika věcech - jednak barvy který spolu celkem pěkně laděj, nejsou nijak výrazný, a taky to vypadá čistě (vidim, že tentokrát jsi stínování tužkou odolal :-) A kočka je skvělá.

Co by šlo zlepšít:
Větve - stromy bejvaj rozvětvený víc na všechny strany. Ty co maj větve směřovaný takhle jednim směrem mívaj spíš tenčí pruty.
Obrysy - oproti těm jednolitejm barvám z počítače jsou takový dost nejasný a roztřebený. Jedna možnost je udělat je v počítači, ale to dá asi docela práce. Druhá je vzít nějakou tenkou fixu a obtáhnout je. Tužku pak vygumuješ. To má zas nevýhodu, že budou černý a obrysy ve ztmavený barvě poníka vypadaj měkčejc. Ale i následná úprava barvy obrysů v počítači bude jednodušší, než je celý dělat v počítači.
Co se týká poníků, tak na to, že je to G1, vypadaj slušeně. Že se mně, a zřejmně i většině bronies, G1 poníci moc nelíběj, je zas věc jiná. Nejvíc se mi líbí ten zelenomodrej s fialovou hřívou. Nevypadá totiž tak nemotorně jako ostatní.
Co mě mate je, že tam neni namalovaná země, ikdyž podle všeho některý poníci stojej na zemi a jiný jsou ve vzduchu.
Když děláš světelný efekty, tak by to osvětlení mělo bejt světlejší, než původní barva plochy na kterou to světlo dopadá. Na některejch místech ti to světlo barvu ztmavuje.
Pak taky trochu velikosti poníků. To jak se o sebe opíraj by mohlo bejt víc dynamický a líp udělaný, ale tohle je zrovna dost těžká věc, kterou jen tak někdo nezvládá.

Když to shrnu, tak konečně obrázek na kterej je příjemný koukat. Možná jsi narazil na správnou cestu.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 24.04.2013

(24.04.2013, 20:01)Orion Napsal(a): Jinak se mi taky hodně líbí strom, jak dlouho jsi ho dělal? Twilightsmile

Konkrétně strom netuším, asi půl hodinky? Na větve jsem machr Rainbowlaugh (teda alespoň v porovnání s tím ostatním, co kreslím) Myšleno jen do doby, než se to dostalo do počítače..

Popravdě tohle jsou spíš takoví random poníci.. na některých je výraznější G1 styl, někde trochu G4 styl.. Vybarvení bylo tentokrát prostou plechovkou (fill), jen jsem musel ručně nejprve uzavřít kontury.. že je tam málo detailů.. ano, souhlasím..

Rozmazané Rainbowlaugh OMG, já z vás nemůžu.. se té proklaté nálepky snad nezbavím.. mno, tady to byla trochu nutnost, protože lineart byl dost ostrý a vytvářel zubaté/tečkované okraje.. a to jsem prosím dával poloměr vyhlazení ani ne 1 pixel..


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 24.04.2013

Jo, to chtělo vzít fixou, aby zmizely ty rozřepený tahy. Rozmazání tomu nijak nepomohlo.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 24.04.2013

Děkuji, Zmoku, za sáhodlouhý popis..

No, barvám jsem raději ubral saturací 90%. Ano, stínování jsem odolal Pinkiesmile Ale obtahovat tužku perem moc dobře nejde.. Teda je fakt, že když se to nechá tak 2 minuty zaschnout, tak jde pak perfektně tužka gumovat.. No jo, ale ta potvora propiska se na tužku moc nechytá Rainbowlaugh

Kočku jsem předělával hlavu asi 6x, a doteď za boha nemůžu vysvětlit mámě, že to je fakt kočka a že na tom stromě visí.. Pinkiesmile

Větev jsem pravda maloval zpaměti (chyba) aniž bych se před tím na cokoliv vůbec podíval (vlastně, celý tenhle obrázek), ale pokusím se příště spíš namalovat něco jako http://watermarked.cutcaster.com/cutcaster-photo-100865093-winter-tree-branch.jpg jestli jsi měl na mysli něco podobného (marně si vybavuji, jak vypadají naše staré jabloně, ale je možné, že tam sehrál dost roli prořez Twilightoops ).

Obrysy jsem dával jen asi na 40% krytí (násobení), protože mi přišly zase právě až moc ostré/výrazné (viz. příloha na 100% krytí). Jj, fixa mne už také napadla.. možná lepší než pero.. nějakou Centropenku bych si mohl koupit. No, černé obrysy by ani tak nevadily. Už teď jsem totiž chtěl, aby jen ztmavily barvu pod sebou. Žel bohu se ukázalo, že vybarvit kopii vrstvy s konturami barvou, a pak na ni pustit funkci Dilate nezabírá (sežere je totiž z boku bílá barva okolo) Twilightoops Jj, přebarvení obrysů funkcí Nahradit barvu by u obrysů převedených na 1 barvu nebyl problém, jen si s tím musí pak člověk hodně vyhrát (tady by to byla otázka tak možná hodiny a něco)..

Co se týče vzhledu, také mne to docela fascinuje. Snad až na svatou trojici dole uprostřed jsem s nimi docela spokojený. Ten zelenomodrý s fialovou hřívou (půjčil jsem si účes Twilight Ajsmug ) popravdě ani nevím, proč se tak blbě xichtí Rainbowlaugh To skoro vypadá, jako kdyby tu červenou shodila ona.. Taky koukám, že její levá zadní noha vypadá, jako kdyby stála na čenichu té žluté (měla být ve vzduchu).. Twilightoops

Jj, na zem jsem myslel, když jsem vybarvoval pozadí.. Na zemi by měly stát ti tři dole. Chápu, je to má lenost nedodělat zemi (navíc vědomě), přitom by to neměl být až takový problém, ale to bych musel udělat zase krajinku minimálně trochu do pozadí, a na to už zase nebyl moc čas (hlavně, že ho mám teď při okecávání, že jo Rainbowlaugh ).

Jo, se světlem mám a ještě asi budu mít hodně problémy.. u spousty barev to vypadá OK, ale jak má poník nějakou atypickou barvu, tak místo odlesku na povrchu mi to vytváří šedou skrvnu nebo dokonce jen jiný odstín barvy (a o to i když aplikuji bílou, asi to dělá horní mez dominantní RGB složky). Stíny asi taky nebudou úplně perfekt, i když se musím pochválit, celkem se povedly..

Poníci měli být samozřejmě stejní, ale vzhledem k tomu, že nemají ani stejné xichty, tak velikost těla už bylo to poslední.. Jejich překrývání mi dalo docela zabrat, neměl jsem původně ani moc koncepci.. Vím, jaké potíže jsem měl, když jsem na sebe stavěl 2 poníky v digitálu, natož tohle.. Prostě to vypadá, že se nad sebou jen vznáší.. Ale možná by tomu pomohla vždycky nějaká křivka u kopyta naznačující shrnutou kůži pod ním..

No, buď jsem narazil na správnou cestu a nebo do zavřených vrat Pinkiesmile uvidíme Pinkiesmile

Buď fixou a nebo přijít na nějaký filtr, který by mi pomohl.. pokud ovšem nechci dělat ruční práci...

EDIT: nevím, zda to zesvětlení světlem se týkalo kontur, ale zkusil jsem je částečně odmazat přes alfa kanál..

EDIT2: kdyžtak koukám na tu kočku, neměla by mít rameno (resp. výstupek na těle) trochu blíž k hlavě? Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 24.04.2013

Na meze RGB taky narážim. Proto většinou obrázky dělám v pracovná verzi celý došediva s malym kontrastem a až nakonec ho zvětšuju podle histogramu. Tak mám nějakej prostor pro černější černou a jasnější záři a barvy. Na vrchu nad všema vrstvama mívám efektovou vrstvu která zvyšuje kontrast abych i v průběhu viděl jak to na konci bude vypadat. Mělo by se zavést HDR napříč celou výpočetní technikou.

Ke kočce: Jestli je ten výstupek rameno, tak určitě :-)


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 25.04.2013

Histogram zkusím.. buď to bude Equalize nebo Stretch Pinkiesmile Díky za tip. Problém s černou ani tak moc nemám, spíš narážím na to, kdy nechci, aby to nebylo úplně bílé, tak mi občas vyjde šedá. Ale možná by jen stálo za to zkusit jiný mix mód než Lighten (třeba Dodge)..
Hm, budu muset najít, který mix mód se ke zvýšení jasu/kontrastu hodí (možná Overlay nebo Dodge)..

Co tak čtu HDR, tak občas používám skládání vrstev Screen a Dodge, to se tomu trochu blíží Pinkiesmile

Kočka: sakra, sakra, sakra Pinkiesmile No, on i ten stojící poník vlevo taky zrovna nemá super rameno Twilightoops

EDIT: z posledních 2 příspěvků záhadně zmizely přílohy.. obnoveny...
EDIT2: tak zase chyba.. Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 25.04.2013

Protože se mé poslední přílohy stále nějak záhadně křížovými odkazy připojují neviditelně k posledním příspěvkům v naprosto nesouvisejících témat a jiných uživatelů, dávám ty z posledních dvou příspěvků sem, a doufám, že už vydrží Twilightangry2

EDIT: protože proti mému vláknu, resp. posledním přílohám v něm očividně server něco má, tak je přikládám takto:
[Obrázek: kontury.gif][Obrázek: linearldl.gif][Obrázek: prebarveni.png][Obrázek: svetlo.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 26.04.2013

Opět opraveny přílohy (už snad definitivně, přes externí odkazy)..

A včera jsem si večer kromě malování trochu hrál, tak jsem splodil jednu nonpony animaci.. taková blbůstka..

[Obrázek: bouncingball_by_elfman83ml-d631jzw.gif]

Jen spíš pokus o animaci. Míček je animovaný ručně. Použitý nástroj pro posun, deformaci a rotaci vrstvy. Snímky tvořeny v běžném grafickém editoru..

EDIT: Tak aktualizace příloh v příspěvcích znovu.. do třetice všeho dobrého Pinkiesmile