Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 06.05.2013

ta realistic sparcle vypadá obstojně. filtry ne .


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 06.05.2013

Přesně. Nech těch počítačovejch filtrů, stejně to nevypadá líp než originál a když náhodou jo, tak je to stejně moc počítačový. Ta nakreslená Twilight se mi líbí. Docela mě takhle realistická verze překvapila, ale v dobrym.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.05.2013

Právě nevím, zda se mám vůbec snažit naučit se kreslit poníky ála seriál (ať půjde o kteroukoliv generaci) nebo spíš více realistické (to druhé mi přijde jednodušší - i když třeba u psa jsem zvoral anatomii přední tlapky: jak mi bylo řečeno, tak moc by se nikdy neohnula).. Tak mě osobně se co se týče světelných podmínek líbí druhá verze.. jde o to to nepřehnat (proti počítačovému vzhledu jako takovému nic nemám).. a jelikož je to tužka, tak se to pak prostě musí ještě dočistit, což zatím moc nedělám.. Je ale zvláštní, jak oba svorně tvrdíte, že filtry NE, a že ta první verze je lepší, přitom i ona prošla několikerým filtrováním..

Chtěl bych se ale prosím zeptat.. Dost často tu slýchávám pojem akvalerové pastelky. Já zatím používám obyčejné základní (tvrdé).. Dalo by se s nimi docílit lepších výsledků co se týče stínování a barevné sytosti (rozumějte, aby to po přeskenování nevytvářelo tečky a viditelné šrafování? Daří se mi to i s obyčejnými, viz. třeba vlasy toho kluka nahoře nebo té ženy vpravo, ale musím na to děsně tlačit, a to mě moc pak nebaví). Hlavně teda v rukou takového neumětela, jako jsem já? U nás mají totiž jen nějaké balení za 600 Kč, což je moc (a pak až ty levné pro děti), ale kdyžtak bych se po nich podíval na internetu. Tam jsou levnější.. Díky předem za odpověď.


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 07.05.2013

Akvarelové pastelky jsou měkké. mají vysoký obsah pigmentu. takže nemusíš tlačit a práce ti půjde snadněji od ruky Pinkiesmile jen si budeš muset dát pozor abys je nepouštěl na zem jako já jinak ti popraská tuha uvnitř a můžeš jí vyhodit (špatně se bude ořezávat. )
mám od koh i nooru. jsou perfektní. já sem si koupil balení za 800 stovek Pinkiesmile (3roky spátky)
ale prodávají i moc pěkné sady za 200 kč i v kovovém pouzdru.
to se vyplatí .
kup si k nim i nějaké štětce, a můžeš je rozmývat vodou bude to super. Pinkiehappy

tady uvidíš co snima jde.


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 07.05.2013

Kde jsi přišel na to, že tužka se musí dočistit? Třeba by ten první mohl vypadat ještě líp. Ze skeneru bejvá potřeba upravit úrovně, protože to většinou skenuje moc světle, ale další globální úpravy spíš uškoděj. Taky jsem to zkoušel a nestojí to za to. Můžeš to retušovat pomocí nástrojů v konkrétních místech, ale to zas dá spoustu práce.


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 07.05.2013

a nebo se taky zamyslet nad kvalitou papíru. a kvalitou scanneru. já nijak svoje scany neupravuji Pinkiesmile (většinou) a to dělám vodovkama.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.05.2013

Dobře, já je zkusím.. Jen doufám, že nebude celý pokoj jak' prase... se štětcem si teda zrovna moc dobře nerozumím Twilightoops

Na tu stránku, kterou odkazuješ, jsem se díval zrovna před chvílí (Google ji vyhodí skoro jako první), a musím říct, že ten jejich vzorový obrázek mne teda zrovna o kvalitě nepřesvědčil..


Právě v mém případě "musí".. Nevím, zda už je třeba v zárodku nemám na papíře blbě, ale :

Když to vyfotím, tak to vypadá ještě celkem OK (i když v reálu je to ještě lepší). Snad až na ty vyblité barvy Twilightoops
http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2013/102/b/d/disney_animals_pencils_photo_by_elfman83ml-d61eaeg.jpg
Po přeskenování a úpravě úrovní:
http://th04.deviantart.net/fs70/PRE/f/2013/102/0/9/disney_animals_paper_scan_by_elfman83ml-d61e9n8.png
Problém je, že to jinak a) není vidět, b) nejsou tam barvy.. takže musím ztmavovat, přidávat nasycení, upravit kontrast.. jenže protože papír je málokdy čistý, tak tam jsou barevné flíčky (i když neznatelné, ale úpravou úrovní vyniknou).. Takže musím čistit plochu.. jenže takové jemné přechody stínů, které v reálu vypadají jakžtak jsou pak tečkované fleky..
Já se jich prostě zatím nedovedu zbavit jinak než filtry Medián a Odstraňovač šumu.. a zrovna mám (zřejmě krátkodobé) období, kdy se mi verze, která obsahuje více hrubších ploch a méně detailů líbí víc, než ostrá původní verze, se spoustou teček (zrovna tady nemám papír, abych ho přeskenoval znovu, ale jestli si vzpomenu, zkusím ho přeskenovat ve čtvrtek, ale myslím, že to nebude lepší)..

Papíry mám snad OK.. Je to něco jako tohle http://www.moravel.cz/product/skicak-lepeny-a4-10l:55231/ akorát to má 20 listů.. Gramáž podle mne 160-180g.. Mám teda dva.. dřív jsem měl takový hrubší, teď o malinko jemnější.. a scanner obyčejný šunt.. Deskjet 2050A multifunkční tiskárna.. dřív jsem měl Canon MP210 Pixma, ale podle mne v této cenové kategorii žádné zázraky nebudou..


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 07.05.2013

v reálu foťákem to vypadá fakt dobře. třeba ten Bolt. skus svoje práce fotit venku na přímém slunečním světle . (stačí balkon. )
jinak ty akvarelový pastelky jsou super investice a tý bych vůbec nelitoval.

třeba ta růžová čičina. to je vidět jak používáš nekvalitní dětské pastelky. tomu ani svěcená voda nepomůže.
meh mám skicák za 100vku Rainbowlaugh Pinkiehappy ale unás prodávaj fakt kvalitní akvarelový apír a3 20 kousků za 34 kč.
Bobo skickák velký. dobrá kvalita za přijatelnou cenu.
tohle používám já.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.05.2013

Myslím, že tohle bylo zrovna na slunečním světle. Ne sice venku, ale u okna. Nevím, zda tehdy zrovna nějak extra svítilo slunce. Ale zkusím taky pak vyfotit tu Twilight a obojí (se skenem) bez jakýkoliv úprav postnu..

(děsí mě představa, jak lítám po venku, abych nafotil obrázek Pinkiesmile zvlášť teď poslední měsíc k tomu je opravdu příhodné počasí.. o slunce nezavadíš)..

Ajaj, A3.. to by na mne bylo moc.. já jak musím malovat něco většího, tak mne to rychle omrzí.. je pravda, že se tam vejde víc detailů, ale mám raději, když na nakreslení postavy nemusím zvedat loket ze stolu..

Pastelky tedy koupím (a štětec), o ostatním zatím budu jen uvažovat (odloženo na neurčito).. zase investovat majlant do okrajové záliby se mi taky moc nechce Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 07.05.2013

Holt skenery a jejich software jsou dělaný spíš na skenování dokumentů a ne každej zvládá pastelky. No já třeba, když nejsou venku světelný podmínky, fotim obrázky tak, že zapnu velkou zářivku, stoupnu si na židli a papír s foťákem držim co nejblíž stropu :-) A nebo s bleskem, hodně zešikma aby se neleskly obarvený plošky, a pak použiju korekci perspektivy.

S tim loktem - ono se líp kreslí když držíš celou ruku ve vzduchu a můžeš hejbat všema kloubama. Právě na tu A3, protože moc malý detaily se tak zas trefit nedaj.