Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 20.08.2013

CGI grafika s pastelkami Rainbowlaugh už jen papír dává tvorbě strukturu.. Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 20.08.2013

Ano, dává.. a zvlášť, když je jako prase, takže na bílá místa mohu rovnou zapomenout Pinkiesmile

Originál je kdyžtak pro srovnání v příloze (ne přímo ten snímek). Je fakt, že bych se mohl naučit trochu zjednodušovat. Když napíšu "vanellope" do Google Obrázků, vyjede mi hromada 2D stylů a nevypadají vůbec zle.. (samozřejmě mezi nima prostě nemůže chybět poník, hmph Twilightoops to je jak choroba).


RE: Elfmanovy výtvory - krysohmyz - 20.08.2013

Ten poslední výtvor se mi moc líbí. Chápu, že je to "obmalované" ze screenshotu, ale i tak se Ti moc povedla třeba ta perspektiva u pravého obrázku.
Zmínil jsi, že máš na výběr z mála odstínů, ale to přeci není pravda. Nechci působit sarkasticky, ale když už jsi začal používat akvarelky, tak proč je nepoužíváš jako akvarelky? Rainbowlaugh A nejde jen o "rozmazávání vodou." Můžeš to dovést ještě dál - akvarely se dají použít prakticky jako vodovky. Jestli máš červenou, žlutou a bílou, tak vyrobíš jakýkoliv tělový odstín.
Pokud budeš "pastelkovat", jde to hůř, ale jde to. Tužkovku se snaž v tom případě omezit na minimum, nebo použij hodně tvrdou tužku. (vím, že jsi zmiňoval, že ji nemáš rád) Navlhči si papír (ideálně by jsi mohl použít přímo vodovkový, ale cokoliv, co není ten nejtenčí xeroxový papír, to pravděpodobně přežije. Taky je fajn, když není úplně bílý - třeba na světlounce béžové, nebo i nějaké sépiové vypadá lidská kůže mnohem líp), začni bílou kontury a postupně ztmavuj žlutou a červenou směrem od světla (je dobré mít v hlavě rozmyšlené stíny a nebo malovat podle předlohy jako v tomto případě). Pokaždé, když dokončíš vrstvu, přejeď to znovu houbičkou a opakuj. Klidně dvacetkrát, čtyřicetkrát. Nesnaž se to ztmavit moc najednou, nedá se to vrátit, protože z toho, co vidím, mám pocit, že to děláš přesně naopak. Namaluješ tmavé kontury a detaily a pak se snažíš zesvětlovat.
Pokud by jsi chtěl tu "nápodobu CGI" ještě dokonalejší (a měl na kreslení celé odpoledne), tak se dají akvarely použít úplně stejně jako vodovky. Stačí Ti k tomu malá bílá miska (třeba nějaká z laboratorních potřeb za pár šupů, nebo mělká slánka...) a štětec. Nalít půl malého panáka vody a strouhat a míchat. Pinkiesmile Zase nejdřív bílou, pak přistrouhávat žlutou a nakonec červenou, nebo třeba fialovou. Trik spočívá v tom nenechat vrstvy uschnout, aby se zapíjela jedna do druhé, a v již zmíněném ztmavování po co nejmenších krocích.
Pokud působím jako chytrák, tak se omlouvám, ale kreslíš fakt hezky a je poznat, že dlouho, a z tohohle vlákna jsem získal pocit, že se chceš zlepšovat, nebo zkusit něco nového. Flutterryay


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 21.08.2013

Děkuji za chválu, a hlavně podněty.

Jen klidně používej sarkasmus, já zase akvarely nepoužívám tak dlouho, abych znal všechny jejich přednosti a uměl je zužitkovat Ajsmug Odstíny? No, to je pravda, pokud ovšem nemáš pazouru, která buď ryje a nebo nekreslí Twilightoops proto mi chybí světlé odstíny.. je ale pravda, že pokud bych na červenou nanesl dost silnou vrstvu bílé, asi by se zesvětlit dala.. Papír by to měl vydržet, je to něco jako "čtvrtka", dost silný papír, se strukturou.

Tvrdou tužku bych si použít mohl, není tolik vidět, jako měkká černá. Mám jich ještě dost, a přestal jsem je používat protože... ani nevím.. blbě se gumují? Ale to je teď pasé, protože jsem zase přestal používat gumu mno Rainbowlaugh Bílý papír to není určitě, a poté, co projde mým skicováním, tak už není ani moc žlutý Rainbowlaugh

Tvůj pocit je určitě správný co se týče pořadí. Houbičku bych tam asi nedostal, bojuji s tím nejmenším štětečkem, hlavně se mi nedaří tam dát minimum vody.. pořád je to moc. Ale s tím vlhkým podkladem, to jsem si už také všiml, že když na právě přetřenou kresbu začnu kreslit třeba bílou tužkou, dělá to zajímavé věci. Teď jen, jak to nejlépe zužitkovat.

Jediné, co si určitě nevezmu k srdci je strouhání a používání barev jako vodovek. Jednak je to docela drahé, to bych si už mohl koupit vodovky, ale jde o to, že se štětcem si absolutně nerozumím. Nedokážu s ní udělat přesné tahy, a potřeboval bych hodně papíru na byť jediný obrázek.

S tím souvisí také fakt, že maluji s rukou na stole (se zvednutou dovedu udělat maximálně náčrt a to jen velmi slabě a nepřesně), a většina mých kreseb se dá zakrýt dlaní (ne-li dvěma prsty). Sice tím dost často ztrácím možnost dělat přesné výrazy nebo mi chybí místo (to ale musím překonat) např. na oko v jamce Pinkiesmile ale jakmile začnu kreslit něco většího, nejen, že to dlouho trvá (delší vybarvování), tak jediný přínos je v detailech (vlasy např., nebo duhovky očí), ale přestávám kontrolovat celkovou stavbu kresby, viz. jak se mi rozpadla ta hlava nalevo. Úplná Mona Lisa, kouká všemi směry Twilightoops

Pokud budu mít někdy celé dopoledne, určitě zase nakreslím něco na A4, a pokud to budou akvarely, tak s využitím štětce (občas se mi to povede, občas ne - třeba tady jsem to používal jen na tváře).

Za chytračení se omlouvat nemusíš. Někdo má holt talent, my ostatní to musíme pracně dohánět technickým biflováním (než z toho bude reflex). Dlouho asi není ten správný výraz. V květnu jsem "oslavil" rok kreslení na papír (co jsem předtím dělal digitálně se nedá nazvat, až na výjimky kresbou, protože to bylo jen zadávání souřadnic - technicky vektorově možná přesné, ale fádní; jediné, co mi to dalo, kromě stínování, byla trochu větší popularita - lidi asi vektory mají raději, ale to není řešení. Je to jako v Theme Hospital: jakmile jsou všichni spokojení, je čas jít do dalšího levelu a začít znovu Pinkiesmile ). Zlepšovat se by bylo fajn, ale prozatím mi postačí zkoušet něco nového.

Ještě jednou děkuji.


RE: Elfmanovy výtvory - krysohmyz - 21.08.2013

S tím strouháním to byl extrémní příklad. Samozřejmě, že je jednodušší (a levnější) si koupit vodovky. Jen je zajímavé to zkusit. Hlavně větší plochy s tak dělají mnohem přirozeněji.
A neboj se štětce Pinkiesmile Existují i malé, které se dají použít stejným úchopem jako tužka. Ale to jen jako případná inspirace do budoucna. Až nebudeš vědět, co roupama...
Zašmudlaného papíru se jde také zbavit velice snadno. Jednak kus papíru pod malíkovou hranou dlaně, (Před pár stránkami jsi zmínil, že o tomhle triku víš, ale nepoužíváš ho Rainbowlaugh) druhak hodně pomůže, když si papír za rohy přilepíš ke stolu/podložce. Určitě máš tendenci malovat (a hlavně vybarvovat) patelkou v jednom úhlu a otáčet papírem. To by měl také být důvod toho, že, jak jsi zmínil, se ti rozměrnější kresby "rozpadají" pod rukama. Když máš papír napevno, nemělo by se to tolik stávat, protože máš lepší přehled, co vlastně maluješ, i když zpočátku to může být v některých pasážích méně pohodlné.

A upřímně, díky, že se snažíš. I ta nejhorší kresba má pořád větší hodnotu než nejlepší vektor! Ano, na animaci je to skvělé a šetří to práci, ale jako obraz? Fuj. Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 21.08.2013

Co si pamatuji ze školy, tak cokoliv s vodokama, temperema atd., prostě štětec+voda, jsem vždycky nesnášel Pinkiesmile S většími plochami máš asi pravdu.. vybarvit pastelkou obří hlavu je na delší časové období.. mno, až začnu kreslit mega kresby, tak si snad vzpomenu (a nebo to proženu počítačem a bude to Pinkiesmile ).

Jak píšeš, občas otáčím. Náčrt a většinu detailů dělám v jedné pozici, ale vybarvování větších ploch (i v případě, že to není jeden úhel, ale třeba i křivky) mi jde rychleji, když si papír pootočím.. Poločas rozpadu většinou nastává už v době skici, nějak mi to nepoberou oči najednou (taky by mne třeba mohlo příště napadnout se na tu skicu podívat z větší dálky, že ano? Pinkiesmile ).

Tu metodu bych možná vylepšil, že bych nelepil papír na stůl, ale přilepil bych si další papír k ruce (kvůli špinění) Ajsmug Ano vím, už mi to kdysi někdo radil, ale jsem tak trochu líný tvor něco zavádět do praxe.. Ale asi s tím budu muset časem něco udělat.


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 21.08.2013

Zkus kreslit i na ty větší papíry. U mě k největšímu pokroku došlo, když jsem se odvážil zaplnit celou A4 a pak i A3. Chce to se dívat z větší dálky a nehrbit se nad tim. I náčrtky vypadaj líp, když si můžeš dovolit rozmáchlejší tahy. Hlavní je nepouštět se do detailů, dokud si nejsi jistej, že celek vypadá dobře.

Ve škole jsem taky nesnášel vodovky, ale nedávno jsem zkusil malovat olejem, a to mě dost bavilo. Ona spousta věcí je ve skutečnosti zábavnější, než jak to vypadalo ve škole.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 22.08.2013

Největší papír, co mám, je A4. A věř mi, zaplním je celé Pinkiesmile Ne, já vím, jak to myslíš. Ale kreslit 1 postavičku na celou stránku mi přijde jako plýtvání. Ano, když dělám něco sám, tak většinou použiji celou A4, ale to je celá scéna. Na A3 tu nemám místo (víš, nábýtek a vůbec všechno jsem si zařídil na míru podle toho, jak chci žít. Všechno perfektní, jenom jsem jaksi nepočítal s tím, že bych chtěl někdy kreslit Twilightoops ).

Uvidíme, uvidíme.. příště. Problém je, že si z hrubé skici těžko kdy představím, jak to bude vypadat (dokud to nemá alespoň barvy, tak si říkám "no fuj, co to je, vždyť to ani náhodou nevypadá jako to, co jsem chtěl nakreslit") a pak samozřejmě zlaté pravidlo, že jedna čára navíc zmrší celý obrázek.. a teď se, chlape, snaž to opravit.. Což není zase ke škodě, "practice makes perfect"..

Jasné, ale k něčemu, co "teče" mě asi nepřemluvíte Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Zmok - 22.08.2013

Tak nejdřív si uděláš hodně světlou čarou přibližnej tvar, přesto trochu tmavší opravenej i nějakejma podrobnostma a nakonec silnou čarou výsledek. Tim se šance na velký chyby zmenší, protože obtáhneš jen to co je dobře. A u kresby neni jedna čára sem tam žádný neštěstí.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 22.08.2013

Tak asi dělám něco špatně.. postup mám jak píšeš. Ale asi to bude (ne)zkušenostma. No, raději to zatím ukončíme, plná stránka textu. Počkáme až bude nějaký obrázek, ano? Pinkiesmile

Jak píšeš, u kresby tužkou, zvlášť pak celoplošnou, nějaký ujetý tah (ale jen při skicování, pak už je to průšvih, guma to jen rozpatle) fakt nevadí (ostatně, poslední obrázky jsou bez použití gumy.. jen u lišek je to trochu vidět, že tam zůstaly pomocné čáry). Problém je, že mě třeba vyjde obrázek "divně" a teď přemýšlím, jestli to dělá pozice oka, nebo čára dolního víčka, a úplně se bojím to opravit (co kdyby to bylo něco jiného)..