Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 03.10.2013

Celkově je to hříbě takové rozhozené Pinkiesmile možná si víz pauzák a okopírovat si originál a porovnat


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 03.10.2013

Dle rozkazu! Pinkiesmile

Nemyslím si, že by bylo až tak rozhozené. Ano, trochu jsem mu přifoukl tělíčko Pinkiesmile Asi byl špatný náčrt, nebo jsem ho při obtahování špatně pochopil. To hříbě má vůbec divnou pózu. Je to takový nezvyk, malovat "vychrtlé" koníky. A samozřejmě obě postavy mají trochu jiné natočení než v originále, takže ne úplně sedí, i když jsem srovnal poměry obou obrázků.

Ale, kurňa! A já si říkal, že má nějak hubený krk! Bodejď ne, když jsem jí udělal tak krátkou hřívu. Správně by to mělo být nějak takto:

[Obrázek: spirit_s_mum_mane_correction_by_elfman83ml-d6p12j0.jpg]

Podle čeho jsem to proboha kreslil? Rainbowlaugh

EDIT: A také koukám, že oči má docela blízko čela. Víc než by měl mít.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.10.2013

S tímto nejsem moc spokojený.. a to jsem tvary hlavně u Rain dost předělával..

a pozadí Twilightoops

[Obrázek: spirit_and_rain_by_elfman83ml-d6p58yg.png]

EDIT: Originál kresba je v příloze.. možná že po konturové stránce je hezčí, ale nelíbí se mi barvy. pozadí atd. a měl jsem chuť experimentovat. Chápu, že výsledek se nemusí líbit.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.10.2013

Víkendové snažení.. To se mi už líbí víc Pinkiesmile až na pár fleků, ale co nadělám..

[Obrázek: spirit__rain_and_foals_by_elfman83ml-d6pjvt1.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Blue Storm - 07.10.2013

Wow. Nečekal jsem, že tu uvidím Spirita s Rain. Pinkiesmile
Mile jsi mě překvapil Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2013

A ještě je párkrát uvidíš Pinkiesmile V tomto filmu jsou vykreslení koně až neuvěřitelně přesně, a přitom to není vůbec hrozné na pohled. Navíc, aniž by si tvůrci pomáhali nějakými berličkami (vyjma obočí), tak jim koně dokonale hrají (na rozdíl třeba od Silver Brumby, kde měly koně dost často takové "zkoprnělé" výrazy). Takže doufám, že na zbylých 10 obrázcích ještě ledasco pochytím, abych to pak mohl zanášet do kreseb poníků. Kromě toho, Spirit a Rain pohromadě je výhodné v tom, že na nich lze odpozorovat jisté drobné detaily, kterými se liší hřebec od klisny (nebo si alespoň myslím, že tam jsou), i když přitom vlastně oba vypadají skoro stejně.


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 08.10.2013

a to se líbí i mě ! takový ten jemný opar kolem obrázku.. moc hezké!
a obočí u poníků je cool ! Rainbowwild (nikdo mi nevymluví že ne !)
ti dva zamilovaní koně prostě vypadají SKVĚLE


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2013

Wow. Děkuji Pinkiesmile

Opar? Nevím, jestli myslíme to samé, ale tam jednoduše končila kresba a nechtělo se mi to na papíře zarovnávat (a z nějakého důvodu jsem to neořízl jako po stranách - asi z důvodu, že jde o jeden papír a docela se to k sobě hodí).

Ano, i já, anatomický masochista uznávám, že alespoň bez obočí to prostě nejde. Nicméně tím výčet toho, co bych v budoucnu rád porušoval, končí Ajsmug

Souhlasím. Zvláště ten dolní obrázek se mi celkem líbí. Hlavně co se týče barevného podání. A kupodivu se povedla i obloha a hlavně tráva. "I give myself a prrrrrrromotion" Pinkiesmile

Jen bych si příště mohl dát víc záležet se stínováním (vypadá to semtam jako flek). Nechápu, co jsem chtěl dokázat tou šedou skvrnou u toho péra..


RE: Elfmanovy výtvory - Blue Comet - 08.10.2013

Spirit! I love u xD
Úžasnej film, hned na druhým místě u mně (první si stále drží Balto)

Anyway, u prvního obrázku se Spiritem a jeho matkou má Spirit docela velký hrudník a zbytek těla jak posedlá anorektička. Možná to je schválně, takže se to vlastně nepočítá jako chyba, ale nesedí mi to tam. A má strašnou tlamu, takovou vyboulenou a velkou.

Obrázek se Spiritem a Rain jak stojí v trávě je moc hezký a ta tráva je úplně awesome, jen spirit by mohl mít trošku, opravdu jen malilinko menší břicho. Ale to spíš dělá ta silnější čára, řekla bych. Rain má takový nepřítomný trololo výraz, a má možná trochu tlustší přední nohy.

Ale je to krásné, ta celková barevnost, ta jemnost, ty detaily... aww :3

Spirit a Rain spolu z té scény ke konci filmu- Spirit tu má divné přední nohy, vypadá to jako když běží, má je tak divně zakulacené, jakoby ohnuté.

Hlavy Spirita a Rain spolu- tady snad není co vytknout, snad jen to pírko v její hřívě, vypadá jako by leželo na papíře, ne uvnitř obrázku.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 08.10.2013

Přiznám se, že mne Balto kdysi moc nechytlo. Viděl jsem teda zatím jen jeden díl, třeba by to dnes bylo jiné. Jinak s názorem na kvalitu filmu Spirit rozhodně souhlasím. Včera jsem se chtěl podívat na intro, a vypínal jsem to po víc jak hodině u závěrečných titulků Pinkiesmile

Pokud jde o proporce, asi nejsou všechny úplně tip ťop, ale snažil jsem se co nejvíc napodobit to, co mi předhodili tvůrci filmu. Tipuji, že by tam neměla být chyba víc jak 10-20%, což ovšem někdy udělá hodně. Tak ony hříbata tam jsou kreslená docela hubená, a tady je Spiritovi asi tak 5 minut. Tlama, ano vím.. si schválně zkus odkrokovat tu scénu, jak mu vyjde z tlamičky bublina. Že mám já zrovna smůlu/štěstí s trefil jsem frame těsně před tím, to je věc jiná.

Asi nebereš obrázky podle pořadí (trochu jsem se ztratil, který obrázek myslíš, že je z konce filmu).

Větší břicho na tom červeně laděném obrázku (a tedy silnější čára) je hlavně proto, že sice Spirit by měl být o něco delší než Rain, ale vyšel mi z něj jezevčík, tak jsem se ho snažil trochu víc nafouknout. Správně by břicho nemělo být o moc níž než jisté partie o něco víc vzadu Pinkiesmile Na barvy jsem pyšný, konečně se něco povedlo. Detailů tam moc není, vlastně i ta tráva se povedla nějak zázrakem (není to nic víc než hromada rychlých tahů pastelkami, ovšem asi 6 barvami).

Rain má takový divný výraz.. je to tím, že jsem přehnal to pruhnutí uprostřed úst na horním rtu Pinkiesmile (malý prostor, neustále "sjetá" měkká černá pastelka a trochu méně citu pro detail).

Ta dvojice v trávě (zelené). Těžko říct, musel bych si to pustit snímek po snímku. Je možné, že je to po doběhu a pravou přední má ještě pokrčenou mírně dozadu. V klasickém STOP postoji by asi měla být ta pravá křivka spíš svislá linka. Nebo jsem to namaloval blbě, taky možnost Pinkiesmile Vůbec ty jejich nohy jsou celé takové rozbuté, takže C je správně.

To pírko je fakt, ale ani tvůrci se ho nějak nesnažili zakomponovat do Raininy hřívy, takže tam tak nějak nepřirozeně visí..

Vytknout by se dala například ostrá nosdra Rain, ale to už je fakt detail Rainbowlaugh

Každopádně děkuji za kritiku.

P.S.: Si schválně zkusím najít chvilku a dohledat pro srovnání ty framy (pokud je na You Tube najdu - nebo přemůžu lenost a típnu to doma z DVD).

Tak, tady to je (koukám, že bude pro příště asi lepší si screenshoty nechat a rovnou je uveřejnit s obrázkem):