Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Antošík - 29.11.2014

Mno, spíš doporučuju neodhánět lidi. I ty sem patříš, mezi kreslíře, tak buď rád a nech se pochválit Pinkiesmile

Co se tagu kritika týče, mám pocit že děláš to samý co já. Kreslíš furt to samý stejně a tím pádem na tom již všechno bylo řečeno. Mě se stále nejvíc líběj obrázky co neznázorňují poníky, ale spíš koně, a to proto že pre-FiM prostě nemam rád. Takže Tico and Renami jsou super. Ale k poníkům nemám co říct Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Azuliana - 29.11.2014

OT

(12.11.2014, 15:40)Martin Napsal(a): A abych nebyl úplně necita: po 4 letech snahy se to musí naučit každý. Mimo to, setřiď si sekci Tvorba členů podle počtu odpovědí/shlédnutí a mrkni na skutečné umělce, jako je například Vlče, Baterka, Antošík, Azuliana, Cody a další Ajsmug

Ok, tak teď jsi mě neskutečně polechtal na egu a vehnal červeň do tváří Twilightblush



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 01.12.2014

Ano, vím.. a omlouvám se za to, ale zatímco s přijetím kritiky nemám problém, přijmat pochvalu mi opravdu nejde Twilightoops Ale slibuji, že se polepším (nebo se o to alespoň pokusím - zatnu zuby a budu mlčet).

"Renami" Rainbowlaugh

Teď zkouším nějaké nové styly tvorby (resp. spíš metody, mj. např. rytí do papíru před kreslením - hodí se docela na vlasy), a jinak bohužel souhlasím, že bez modelu před očima mám problémy nakreslit seriálového poníka (z libovolné generace).

Zkouším se teď spíš zdokonalovat v realistické kresbě (jak koní, tak i lidí), mj. tak až to budu mít (se načekáte), tak uvidíme, zda to bude stát za vyjádření..

Azu: mno, jestli myslíš, že pochvala ode mne má nějakou váhu Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 05.01.2015

Přes vánoce jsem se, nutno uznat, dost flákal Twilightoops

Spíš jsem si hlavně hrál s novými metodami kresby (rydlo, atd.), učil se různé úhly a zvířata (zatím jen jednoduchá, pohádková):
[Obrázek: random_color_sketches___end_of_2014_by_e...8bu9if.png]

Pak jsem si ve své nabubřelosti řekl, že už to možná umím a že to zkusím uplatnit v praxi. No, výsledek nesplnil moc očekávání:
[Obrázek: tinkerbell_and_rarity_original_version_b...8cpez8.png]

Moc se mi nepovedl "zlomyslný" výraz, a hlavně ruce (kreslit vrch ruky přes zrcadlo je teda hrůza).

Když už, tak už, takže jsem si zkusil trochu oprášit digitální tvorbu:
[Obrázek: tinkerbell_and_rarity_playing_by_elfman83ml-d8cpebv.png]

Ty barvy jsem prostě dohromady nedal, takže jsem usoudil, že to bude hezčí v odstínech šedi:

[Obrázek: tinkerbell_and_rarity_alternate_version_...8cpe1l.png]

Mno, posuďte sami. Tentokrát vás nesežeru za chválu, pokud nějaká bude Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.06.2015

Dlouho jsem tu nebyl, a zase asi nějaký ten čas (snad už kratší) nebudu.

Chtěl bych jen předem varovat, že pokud tu někdo očekáváte (kvalitní) pony tvorbu, musím Vás zatím bohužel zklamat. Tedy, poníci určitě budou, možná vás zklamou i tak, ale ne rozhodně dneska Pinkiesmile


Tedy, ne že by poníci nebyli vůbec, ale jak mě znáte, kreslím nejen pro radost (a z blbosti), ale také pro obohacení se (něčím, jen nevím čím, znalosti nebo zručnost to očividně moc nejsou), ale jde spíše o to, že jsem našel jeden docela dobrý tutorial na FIM poníky a dokázal jsem si, že konečně dovedu i tu jejich příšernou geometrii Pinkiesmile K tomu pár (dříve) normálních poníků jako bonus (a neb "kopírování by ti možná šlo, vole, ale něco vlastního bys neměl? Twilightoops ").

[Obrázek: fim_pony_s_heads_study_by_elfman83ml-d8unui1.jpg]

Spíš mě v poslední době chytli "medvědi", takže si cvičím nejen výrazy ve xichtech, ale i pózy těla a různé úhly. Možná, že by vás to někoho mohlo zajímat jakožto reference (byť přenést to na hlavu poníka a hlavně jejich těla bude asi trochu výzva):

[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...8r8oew.jpg]
[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...8uo6vn.jpg]

Jen tak bokem prohodím info, že tohle je sranda na dlouhé zimní večery, neboť mám zatím zachycenu tak asi sotva 1/3 natípaných výrazů (byť mnohé jsou jen variace na základní typy), a stále jde a půjde jen o jeden jediný díl seriálu.

Jediné, čím jsem do toho přispěl, kromě občasných změn hlav, je trocha toho stínování.

Pro zájemce menší sbírka výrazů z jedné scény: https://youtu.be/v79pQOl8cTU?t=95

Hlavně jsem si ale vzal (trochu) k srdci rady místních, abych se naučil řádně lidskou anatomii (a nejen kopírováním z japonského anime), tak jsem se.. řekněme snažil. Jsou to víceméně skeče, byť některé z nich by se možná daly použít i jako samostatný obrázek. Dokonce se tam vmáčklo i několik poní. A drak ?

Co bylo (a je na lidech) nejtěžší? Hlava z profilu (ten nos mě jednou zabije Pinkiesmile ) a ruce.

[Obrázek: e8f53116b2b8075784b1b0d9171737f6-d8p4zd3.jpg]
[Obrázek: _another__study_of_humans__ii__and_horse...8sz0q9.jpg]
[Obrázek: study_of_humans__iii____hands_and_faces_...8w2x0d.jpg]

Praktickou zkouškou z lidí měla být snaha o reprodukci DVD obalu jednoho filmu ( http://theswanprincess.wikia.com/wiki/The_Swan_Princess:_A_Royal_Family_Tale ).

Sice bych tam našel několik chybiček (nehledě na fakt, že ani foťák, ani scanner nedokázali správně přenést to jemné stínování, co jsem tam měl
[Obrázek: swan_princess_drawing___photo_by_elfman83ml-d8wpy4x.jpg]
), např. moc velká pusa a krátké nohy. Ale mým hlavním cílem bylo naučit se další důležité věci při kreslení a tím byla trpělivost. Normálně mi kresba jedné postavičky trvá tak 10 minut. 15 když mám náladu si s ní vyhrát. Ale to k dokonalosti stačit nebude (leda bych dělal černobílé komixy - nu což, taky to mohu jednou zkusit). Nicméně se povedlo, překonal jsem se a pečlivě piloval každý tah, hlavně u vlasů. Takže doufám, že tam ty cca. 4 hodiny jsou vidět Rainbowlaugh

Kromě toho, co vám budu povídat, kreslím raději miniatury než obrázky A4, takže to byla další možnost se přenaučit na něco "většího".

[Obrázek: swan_princess_tale_of_royal_family_by_el...8wpyhp.jpg]

Jedná se o klasickou tvorbu (aquarely, kde jsem teda použil štětec hlavně na pozadí), a počítač se ke slovu dostal jen jako korekce jasu a kontrastu, atd.


Příště asi ještě poníci nebudou, ale s tím vás zatím nebudu otravovat, a i tak nečekejte nic "cute", ale spíš zase něco, čím si do někoho či někoho rýpnu. Jsem už holt takový. Budu muset vymyslet něco, čím bych se ještě víc dostal ze své "comfort zone"..


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 16.06.2015

Martin: ted se zeptam jak Biscuitky z Littlest Petshop: ty jako ze  kreslis? to jako ze fakt??? Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 16.06.2015

Každý den zjistíme něco nového, že? Rainbowlaugh

No, asi takhle: dělám, že kreslím, myslím si, že kreslím, a mé výtvory vypadají jako kresby, takže budeme tvrdit, že kreslím Pinkiesmile nebo tomu alespoň budeme věřit Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 16.06.2015

no protoze kdyz sem tu byl novy, tak si pamatuju zes nekomu psal, ze nemas na nic talent (to si pamatuju veci co? Rainbowlaugh ) tak me ani nenapadlo se pidit po nejake tve tvorbe. takze to byl docela sok Rainbowlaugh  hele ale me se to docela libi, ty obrazky Pinkiehappy


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 16.06.2015

Hele, ty jsi tak trochu stalker, víš to? Rainbowlaugh Ale umíš potěšit.

To, že nemám talent, to ti s klidným svědomím řeknu třeba hned. A v něčem budu kecat a v něčem budu mít pravdu. Mám talent s ručeným omezením. [spoiler: Kromě talentu "žvanění", tam exceluji]

Popravdě, některé ty obrázky se mi taky hodně líbí, ale pšššt..


Pročetl jsem si pár stránek zpátky, a... werosaurus: nakresli s lidma komix!
OK, to bych asi už mohl.. připsáno na to-do list. (po medvědech, ty mě zrovna začali bavit)


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 16.06.2015

Martin: neboj nesleduju te Rainbowlaugh  ale obcas mi neco z diskuze uvizne v hlave. pamatuju si, jak nekdo se te ptal neco ve smyslu proc pises tak dlouhe traktaty a tys mu odepsal, ze nemas na nic talent tak delas aspon tohle. a ty jsi kecal Rainbowlaugh