Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.08.2015

A teď zase něco mého. Hrozná vedra, leželo mi to tady na dokončení asi týden, než jsem sehnal fixky. Ale koupil jsem asi moc silné (původní byly 0.3 mm, tyhle jsou 1 mm). Barvy jsou stále akvarely (pastelky), ale tentokrát jsem nepoužil vodu (jen na podmalbu, pokud se to tak dá nazvat). Pozadí jako vždy nic moc Pinkiesmile

[Obrázek: a_pony_s_doing_a_hairdo_by_elfman83ml-d95bgpl.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.08.2015

Ještě jsem si trochu hrál s počítačem, takže tady je částečně digitální verze (znovu vybarvení ze stupňů šedi s úpravami kontrastu a ostrosti). Nic moc, vím, ale ta fixa bude na tohle dobrá - stačí to vůbec nestínovat a pak to vybarvit na počítači "plechovkou":
[Obrázek: two_ponies_in_hairdressing_digital_recol...95cj56.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 12.08.2015

Vlce> tak to je nadhera, mlha,melancholicka surrealna atmosfera z toho primo sala...

Martin> take velmi hezke, nevadi ze to neni anatomicky uplne ok, protoze je to pekne plasticke,vystinovane a libi se mi jake si vybiras barvy


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.08.2015

Díky. Ona ta anatomie bude sranda, když nechci moc zjednodušovat, ale zároveň potřebuji dělat věci, které normální kůň tak nějak dělat nemůže Pinkiesmile Barvy se líbí? Hm, to je zvláštní, protože je vybírám tak nějak náhodně, která mi zrovna padne na mysl. Ale zřejmě to je pokrok od mých prvních pokusů, které byly zhodnoceny "hnus, von snad den před tim než ten program začal dělat vobjevil barvy nebo co, píše fialová, mačkám Q jak de**l a ona rudá jak komunisti, nauč se barvy ty de**le" Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 28.08.2015

Teď jsem moc plodný nebyl.. kromě jednoho rádoby vtipného obrázku s textem:

[Obrázek: what_does_admin_give_to_a_troll_by_elfma...96lkre.jpg]

jsem si jen načmáral pár poníků (s jednodušším tělem, kdybych nehnojil anatomii, bych už byl docela spokojený, jen ještě ladím hlavu) a pak jsem zkoušel krajinky. Stejně to vypadá jak od pěti letého dítěte, tak jsem to alespoň pak využil k testování, zda to náhodou nevypadá lépe bez detailů (všechno tam je kreslené akvarelovými pastelkami a štětcem, a většinou na 2x až 3x (nejdřív nahrubo plochy a pak detaily), takže to úplně vlevo dole bych možná dokázal i bez nějakých filtrů).

Taky budu muset popřemýšlet o barvách. Čím méně zelené, tím se mi to líbí víc.

Jinak to jsou jen neumětelské reprodukce maleb, které jsem kdesi někde našel, byť to k nim má hodně daleko (navíc to ani není přesná kopie v počtu objektů, atd.). Vpravo nahoře jsou originály (focené), vše ostatní je přes skenner:

[Obrázek: landscapes_tests_by_elfman83ml-d97fsam.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 31.08.2015

OFFTOPIC JAKO PRA*E:

Omlouvám se předem, že to není ani pony ani obrázkově related (důvody zmíním hned, a alespoň to uvidí co nejméně lidí, tudíž to lidstvu uškodí opravdu minimálně. Proč to tady teda je? Protože nechci dělat čurbes v jiných sekcích kvůli jedné rádoby písničce..

Říká se, že to, že něco můžete udělat, ještě neznamená, že byste měli. Ale člověk je buď moc blbej a nebo moc odvážnej, aby něco neudělal.

Možná jste už zapomněli, jak tu byla diskuze o fan dabingu, jak jsem vytvořil krátký pony dabing (který by ještě tak offtopic nebyl, byť to bylo video), a pak mě napadla ta blbost, že bych snad mohl i zpívat. NOPE! Rainbowlaugh


Video je k dispozici zde:



(až na tu část s kapitánem a pak ty části s kuchařem to ještě není úplná katastrofa; má reakce ve videu je myslím všeříkající)

Má nahraná stopa je v levém kanálu (protože se současně znějícím originálem se ještě dá okecat, že to "nějak zní"). Pokud jste ale masochisti a chtěli byste si trápit sluchadla, čistě jen můj "zpěv" (nebo co to je) můžete najít ke stažení zde:

http://uloz.to/x3iuK813/piratefairyfregatesingingfan-zip


Pokud vás zajímá, jak tato hrůza vznikala (dabing ještě ujde, ale zpěv?), stačí rozkliknout následující spoiler:



Doba záznamu: asi 35-45 minut.

Nazpíval jsem raději několik verzí od každé postavy, a každou verzi několikrát. Jinak ta písnička nemá ani 3 minuty.

Přál bych českým profi dabérům, aby měli podobné nahrávací podmínky (něco jako mají dabéři v USA, alespoň podle dokumentů na DVDčkách)

Každopádně tak jako tak jsem zjistil, že dlouho neudržím jeden stejný tón, takže zpívat tu část Kapitána Jamese bylo utrpení (ani tak ne na zpěv, ale na poslech Rainbowlaugh ). A trochu mi dělá problémy zpívat hlasitě, protože mi jaksi nejde moc "řvát".


Příprava hudby:

Připravil jsem si stereo zvuk, kde v každé stopě byla mono verze původní písničky: vlevo beze slov (alespoň co se podařilo odstranit - Sound Forge na to má funkci, ale použil jsem Audacity) a vpravo původní (sestřih z DVD). Použil jsem původní se zpěvem k načasování mého zpěvu. Zároveň jsem to tam nechal pro srovnání. Můžete si snadno (pokud Váš Windows/OS/přehrávač podporuje vyvážení levý/pravý kanál realtime) přepínat mezi oběma verzemi (pokud ne, stačí si daný soubor stáhnout, a v nějakém editoru ztišit stopu, kterou nechcete - nebo přehrát jen tu jednu, nevím, co používáte za software - třeba WinAMP to umí).


Použité záznamové zařízení:

- sekundární (integrovaná) zvuková karta Crystal-MMX (CS4232/36/37/38)
(protože v SB128 mám jiný mikrofon a zrovna jsem neměl náladu to přepojovat)

- klasický mono mikrofon (resp. nově koupený v Číně, i s pop filtrem a kabeláží za asi $10).
(abych eliminoval hluk od PC - je to starší PII, takže není tak tiché jako dnešní moderní PC, pokud se teda zrovna nevaří v horku a jejich ventilátor nejede jako blázen - tak jsem nahrával ve vedlejší místnosti, čili prodlužovací 10 metrový kabel). Mikrofon je takový ten s trojnožkou stojánkem, všesměrový, k profi má hodně daleko.

   

Mám tu zřejmě menší problém s ozvěnou (místnosti jsou relativně otevřené, a chybí koberce).


Rozdělení nahrávek podle postav:

Čas: cca. 1.5 hodiny

- v Sound Forge vyseparování jednotlivých postav do vlastních WAVe souborů (nechtělo se mi neustále odbíhat k PC, tak jsem to nahrál vždy po 10-15 minutách do 1 souboru)

Pokud by 1 člověk nahrával jen 1 postavu nebo je nahrával odděleně, tato činnost by odpadla.



Zpracování zvuku:

- Analýza šumu + Redukce šumu pomocí Nero Wave Editor (btw je to verze 1.0 z roku 2001)

- v tomtéž programu změna hlasu pomocí Pitch Control (popř. přidání různých rezonátorů, WahWah/Flange/EQ/Chorus), atd. aby se hlas pokud možno blížil originálu (nejlepší by to chtělo přes spektrální analýzu původního hlasu, a pak úprava nového v daných frekvenčních pásmech, což by vyžadovalo zkušenosti, nástroje a trpělivost).

Doba: 20 minut redukce šumu (CPU má jen 350 MHz) + 60 minut úprava výšek (zkoušel jsem různé verze)


Mixování "zpěvu"

Odhadem tak 1 hodina (prakticky nebylo z čeho moc vybírat, všechno znělo děsně blbě Pinkiesmile ).



Má to samozřejmě HODNĚ daleko k profesionální verzi (natož k originálnímu Disneymu), ale dá se to udělat zadarmo (popř. za mini počáteční investici). Problém samozřejmě bude v tom, když zpívá někdo, kdo není zpěvák a ten, kdo ten zvuk následně zpracovává, ho už nedokáže zachránit Pinkiesmile Rozhodně bych se nehlásil jako někteří odvážní do Superstar Rainbowlaugh Ale zkusit jsem si to musel, ať vím, na čem jsem (mohl bych dabovat z fleku Ogry ve Warcraftu II).

Vzhledem k tomu, kolik lidí se "odvážilo" zpívat na Karaoke Czechqustrie si myslím, že problém není v tom, že by to nešlo, ale že se lidi bojí (a nebo se jim nechce) jít s kůží na trh (kvůli případné negativní kritice?).


Takže se budu těšit, až zase bude někdo plánovat amatérský český dabing, a hlavně takový, který bude na takové profesionální úrovni, že se nedočká světla světa Twilightoops Já zpívat neumím, to je jasné (jedině to využít jako parodický zpěv Pinkiesmile ). Ne že bych nefandil dabingu natáčeném v profesionálních podmínkách, ale byť jsme malá zemička (resp. dvě), čekal bych trochu víc (kvantitou) než Smusu a "koupelnu" z FF Pinkiesmile


Pokud máte ale potřebu, můžete cokoliv z tohoto nalinkovat do jiného vlákna.. (bez tak zatím má veškerá pokusná tvorba slouží přinejlepším pro ostatní jen jako ukázka "tak tahle to nedělat").


Tohle NENÍ dobrá ukázka toho, že jde amatérsky nazpívat písničky pro FIM jen tím, že "prostě chci", ale pokud je váš důvod "bojím se, že se ztrapním", tak si položte otázku: Můžete dopadnout snad ještě hůř???

Je to poslední OT ohledně dabingu. Buď se někdo další chytne a nebo ne..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 03.09.2015

No nic, čas se zase vrátit k tématu. Byť nepůjde o poníky (mám ale 2 větší obrázky v plánu, i s lidma, to zase dopadne):

už asi po čtvrté tu máme další sbírku xichtíků na procvičování (tentokrát to už začíná být zajímavé)


[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...987oel.jpg]


v rámci experimentů jsem zkoušel rozmazávat tužku prstem. Má to dvojí efekt: a) je to jemnější stínování než bez toho b) spálíte si prst Rainbowlaugh Asi by to chtělo uhel.. Kriste, teď mi dochází, že se postupně sunu někam, kam jsem původně vůbec nechtěl (totiž neušpinit se a nedělat čurbes). Se za pár let vzbudím a budu mít v ruce paletu s temperama Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Eugene - 03.09.2015

Když už rozmazávat, tak aspoň kouskem přeloženého papírového kapesníku, aby nebyl papír poškozen olejem z rukou.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 03.09.2015

Díky za radu. Určitě zkusím.. jestli mi to teda půjde..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 14.09.2015

Další sbírka xichtíků z neponíkových postav. Ještě jich "pár" zbývá, ale příště jdu zase chvilku na poníky, ať nekreslím tak jednostranně.

Rozmazávání ubrouskem/kapesníkem jsem zkusil, ale nejspíš dělám něco špatně. Efekt byl stejný, ale méně přesný než jen prstem.

[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...99jojc.jpg]

Je asi jasné, že ten sv.hnědý medvěd s označením TEST v seriálu nebyl.

Poučení pro příště: zkusit nestínovat barevně a pak to zkusit v počítači..