Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 29.09.2015

Jedno takové nahlédnutí do časů budoucích. Tentokrát pro změnu vysoce on topic, tedy s poníky, ale ještě to není hotové. Jen mne tak napadlo, že by mohlo být zajímavé si archivovat jednotlivé fáze.

Pokud vás nezajímají rozpracované pokusy, nemusíte ani rozklikávat spoiler a ušetříte si trochu těch dat z limitu vašeho tarifu Pinkiesmile


Další z mých vysoce nevtipných komixů ponících, navíc kreslených vysloveně z hlavy. Na anatomii se průběžně pracuje, byť to není vidět, pokud jde o roztomilé xichty, občas se něco i povede. Co se týče zvířat (momentálně vlk), mám je na seznamu, který je zatím trochu v nedohlednu, tak se musím spokojit s tím, co mozek vyplodil Pinkiesmile

První fáze: náčrty tužkou. Kdyby chtěl někdo vědět, jak dlouho to trvá, tak už bohužel nějaký ten čas "nezávodím", ale hrubý odhad jsou 2-3 hodinky (což je sakra hodně).

[Obrázek: pony_comics___work_in_progress___sketche...99wigz.jpg]

Fáze 2 až X: obkreslení černou klasickou pastelkou a snaha o vygumování pomocných čar (to vysloveně nesnáším). Pak následuje vybarvení akvarelovými pastelkami a následně práce se štětečkem a vodou. Tentokrát jsem se nesnažil o stínování, protože až toto dokončím, hodlám v tom pokračovat ještě na počítači, kde teprve přidám stíny. Poslední fáze na papíře je obtažení některých kontur slabou černou fixkou (0.3 mm), byť to není na ne moc dobře osvětlené fotce vidět, přináší to detail a zjemňuje kresbu.

[Obrázek: pony_comics___work_in_progress_2___color...9bavf9.jpg]

S tím prvním si hrál scanner (fotoaparáty totálně selhaly), to druhé má na svědomí stará digitální video kamera (max. 640x480), navíc poslední snímky jsou focené dost pozdě večer, takže CCD čip dostává na frak.

Pokud jde o drštičky, je to už zřejmě můj styl verze 1.0 (doufejme, že tím to neskončí).


A poslední oznámení se bude týkat "nikdy neříkej nikdy". Sice jsem se zapřísáhl, že už zpívat nebudu, ale nemohu přenést přes srdce, jak hrozně dopadl můj poslední (a první) pokus, takže se teď snažím přezpívat českou písničku z poníků (zjišťuji, zda je lepší "pištět", zpívat "normálně" a nebo se pokoušet o bassy. Každopádně to bude na způsob "Chipmunků", protože to zakryje můj ne moc zrovna libozvučný hlas u dlouhých tónů Rainbowlaugh




RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 05.10.2015

Další rozpracovaná fáze komixu. Resp. pokud jde o ruční kresbu, tak už je to prakticky hotové (jen to není scan ale foto). Teď to ještě půjde do počítače, kde budu opravovat přesahy, barvy, a přidám stíny a odlesky (resp. zesvětlení). Opět, pokud Vás nezajímá (z mého pohledu) nehotové dílo, nemusíte otevírat:


[Obrázek: pony_comics___work_in_progress_3___final...9c0tzg.jpg]


P.S.: Kvůli dotazům, ne nemá to nic společného s funkcí elektrikáře ani s SSmany Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 09.10.2015

A jsme ve finále.. ještě trochu toho pracovního marastu, aneb stínování stylem "hatláma patláma"

[Obrázek: pony_comics___work_in_progress_4___digit...9cgfwh.jpg]
Pokud jde o světlost, vyberte si, co Vám nejvíc sedne. V práci na LEDkovém monitoru to je světlé, doma na CRT tmavé. Jen nevím, co je lepší Pinkiesmile

Ve výsledku jsem stvořil tohle:

[Obrázek: my_little_pony_comic___different_generat...9cggbv.jpg]

Pokud nechápete, o co tam jde, bez obav. Já to tvořil tak dlouho, že už mi to moc vtipné nepřijde taky.

Doma se mi to ale jeví ostřejší, asi nějak takto:

   

Stvořil jsem i alterativní barevnou verzi, která využívá i jinou metodu k docílení tenkých kontur:

[Obrázek: pony_comics___alternative_colours_by_elf...9cgg42.jpg]

Nelepší to je, když si necháte obrázek zobrazit v originální velikosti a ne zmenšený..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 13.10.2015

Poníci.. prostě jen takové čmáranice pro nic za nic..

[Obrázek: pony_sketches_2015_by_elfman83ml-d9cxy22.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 13.10.2015

Martine, z profilu dobry, hodne dobry, z anfasu je to horsi, predni nohy by to chtelo zlepsit pri pohledu ze predu, to same ten "hrudnik", v pomeru k hlave, krku a zbytku tela je moc maly. A ten ponik vlevo vypada, jako by byl brezi....


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 13.10.2015

Máš pravdu, ten hrudník napravo je fakt moc nízký. I při svěšené hlavě by měl přecházet pomalu až k očím jako kapka vody. Snad příště. Další věc, na kterou se zaměřit.

Ten poník vlevo měl být spíš kůň, a je to asi dané tím, že mám v hlavě dlouhou dobu vsugerovanou tuhle (nebo podobnou) fotku: http://thumbs.dreamstime.com/z/beautiful-brown-horse-sitting-grass-15632353.jpg Pinkiesmile Někteří koně zepředu fakt vypadají jako balón. Ale pokusím se pro příště nastudovat i jiné pózy: https://www.google.cz/search?q=k%C5%AF%C5%88+zep%C5%99edu&biw=1426&bih=770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIyZ7X_oC_yAIVBjsaCh0qRwWL#tbm=isch&q=sitting+horse&imgrc=_


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 02.11.2015

Jen takový momentální včerejší nápad (a to jsem jim chtěl udělat ještě oblečení, ach ta paměť):

[Obrázek: pony_artist_and_his_critic_by_elfman83ml-d9fa2d5.png]

Ztěží jsem se dohrabal na úroveň, na které byli zdejší umělci už před léty (Terok a spol., a to jen proto, že si momentálně na další podobné nemohu vzpomenout).

P.S.: Taky si občas pročete své příspěvky ve vláknu 1-2 roky zpátky a zjistíte, jak velký kritén jste byl? Nahlašovat příspěvky porušující tag kritika? Ale no tak Twilightoops Na druhou stranu jsem alespoň vděčný všem, kteří mi tenkrát radili. Není na škodu si to oprášit po delší době a zjistit, jak moc jsem si jejich rady vzal k srdci. A hlavně se pro příště vyvarovat keců typu "už nikdy nebudu..." Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 02.11.2015

moc hezke libi se mi:

-barvy (tradicne) a kompozice
-pekne vystinovane, plasticke, ocenuju ze sis dal praci s propracovanym pozadim
-vyrazy poniku: zluty - tvorim veledilo, hnedy - u Celestie ten tomu dal Rainbowlaugh
-moc pekne oci - zvlast uz zluteho ponika, vypadaji jako zive, toho neni snadne dosahnou rucne pastelkami, nebo cim to kreslis

vyhrady:

-to kopyto ve kterem drzi stetec, vyrusta z trupu nejak divne

PS: koho si chtel obleknout? toho zluteho? podle me zbytecne a jen by to rusilo a odvadelo pozornost...btw jestli si to domaloval takhle a pak sis vzpomel na obleceni, tak mas vetsi sklerozu nez ja Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 02.11.2015

Jj, to pozadí jsem asi dělal 1/2 času obrázku (a to včetně podmalby a náčrtu). Ne úplně perfektní, ale kmen se relativně hezky povedl.

Ještě budu muset pak vylepšit stínování (resp. rozetřít je vodou, ale s otrými hranami).

Nejsem si jistý, zda ty oči u žlutého nejdou trochu šejdrem Pinkiesmile Ale jinak přesně jsi vystihl, co si ti dva myslí.

Je to kreslené akvarelovými pastelkami. Resp. náčrt tvrdou tužkou (ani jsem ho negumoval), pak hrubá malba ploch s vodou, a nakonec znovu samotné pastelky bez vody (vyjma oblohy, kde by to kazilo).

No, toho kopyta jsem si ani nevšiml.. ale jinak souhlas. Mám stále problémy s napojením předních nohou zepředu (nemůžu se rozhodnout, jestli to bude lidská anatomie nebo koňská, a to ještě koňskou anatomii moc dobře neovládám). Ale ten štětec drží v tlamičce, kopytem si jen podpírá bradu ála Myslitel Ajsmug Což ovšem znamená, že jeho stín je špatně.. Mimo to, i ta "ruka" toho poníka napravo by měla směřovat o hodně víc k tělu (dole).

Přesně tak, hlavně toho žlutého.. jsem si chtěl nacvičit oblečení (řasení látek, atd.), nakonec jsem to udělal jen u toho plátna. Myslím, že nějaký ten klobouk s pérem a nebo obleček ála Princ bajaja by mu šikla (kdyby se mi to ovšem ještě vešlo na papír). Snad jindy.

Jj, na oblečení jsem si vzpomněl až když to bylo hotové.. A pak že náčrt pomáhá Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 06.11.2015

Občas jste tu mohli vídat obrázky medvídků, které mi slouží hlavně k nacvičení výrazů v obličeji. No, včera mne napadlo udělat takový.. no, speedpaint to vlastně není.. Je to zrychlené z 25 na 28 fps jen kvůli délce.. Asi se z toho nic nového nenaučíte, a možná tam uvidíte hodně věcí, které dělám blbě, ale nu což.. zde to máte:



hudba, která hraje na pozadí je poněkud infantilní, ale při kreslení se mi líbí (a to kolikrát jedu jednu jedinou písničku ve smyčce celé hodiny).