Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 16.11.2015

A tady je výsledek. Už zbývají cca. jen tři takové:
[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...9gw3zi.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 28.12.2015

Teď o Vánocích jsem zase trochu kreslil.

Nemohou chybět další referenční xichty od medvídků. Ty mi celkem pomáhají se naučit i jemnější nuance v obličeji:

[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...9lr9ef.jpg]

Ale zkoušel jsem i poníky. Tentokrát zase zcela bez reference, abych viděl, co už dovedu. Je to zase černou pastelkou, bez gumování (na to nemám čas a ani mě to nebaví). Jen vpravo dole jsem použil akvarelové pastelky a pak namočený štěteček na rozetření. Nutno podotknout, že ten poníček vpravo má zvoranou anatomii zadních nohou (v tu chvíli mne nenapadlo lepší řešení):

[Obrázek: ponies_test___end_of_2015_by_elfman83ml-d9lr9ml.jpg]

Zachtělo se mi ale trochu barev. Takže jsem část medvídků zkusil dodělat už barevně (ještě jich "pár" zbývá). Je to všechno opět pastelkami s vodou, něco jsem obtáhl fixkou. Někde jsem stínoval tvrději, jinde méně. Také kombinace barevných a černých stínů. Nejsem si jistý, zda to scanner zmákl dobře, takže případně fotka bez a s bleskem je zde:

[Obrázek: cartoon_characters___photo_of_the_drawin...9lrb29.jpg]

Přeskenovaný obrázek můžete najít zde:

[Obrázek: care_bears__expressions_and_random_carto...9lracu.jpg]

Je tam vidět, že voda pomáhá dost vylepšit vzhled, protože bez ní je to pak díky hrubšímu papíru tečkované (a to už jsem odstraňoval zrnění). Čtvrtka má sice tendenci se po namočení vlnit, ale v tomto případě pomohla klasická žehlička. Je to asi poznat, že Chomper, Sally a Ducky (ta co leží) se k vodě ani nepřiblížily. Naopak ty postavičky napravo jsem ještě obtáhl fixkou (0.3 mm).

Kdo mne sleduje delší dobu asi ví, že jsem tyto postavy už kreslil. Inu, napadlo mne, že bych si mohl ověřit své malířské umění, a zkusit si je namalovat znovu. Ale jen tak obkreslit je, to by nebylo ono. Takže jsem nepoužil původní reference (většinou snímek z filmu/seriálu), ale vzal jsem si své starší kresby jako jediné možné vodítko (tudíž, pokud jsem je tehdy zvoral, viz. králík, o moc lepší to už uděla pak nešlo Pinkiesmile ). Ale ani to by nebylo zrovna zajímavé, tak jsem udělal crossovery, tj. dal jsem postavy k sobě, jak zrovna vyšly dle pořadí. A aby to bylo ještě "lepší", nepoužil jsem původní pózu ani výraz, takže je to konečně komplet zcela vlastní kresba.

Navíc si na tom mohu natrénovat barvičky, a nechat postavy reagovat vzájemně. Chvíli v tom budu ještě pokračovat (dojde jistě i na starší a FIM poníky).

OT: P.S.: Zpěv teda nebude Pinkiesmile Z těch pokusů, co jsem stvořil, se nedá zveřejnit nic Twilightoops Dlouhé tóny u pomalých písniček a můj hlas zkrátka nejdou dohromady. Ale dost tlachů, tohle stejně není audio sekce.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2016

Do konce roku jsem zase tvořil jen prasárny. Tj. bráno v terminologii MLP, téměř jen samý offtopic.


Takže tu máme další sbírku medvídků (tentokrát už předposledních). Bude to chtít ještě vymyslet pomůcku nejen pro tvar těla, ale i pro umístění očí. Ale myslím, že to celkem pomáhá si vmátlit do palice ty různé výrazy s pomocí obočí a řas.

[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...9movnk.jpg]


Z minula jsem dokončil kresbu Sally pomocí vodičky, opětovného překreslení stínů barevnými pastelkami (Modeluz 3710/X), a černou fixkou. Rozdíl asi vidíme všichni. Focené to je tentokrát kamerou Panasonic.

[Obrázek: sally_and_chomper___outlines_by_elfman83ml-d9motq0.jpg]


Pak jsem se na chvíli vrátil ve slabé chvilce k digitální tvorbě a různým experientům. Zkusil jsem vzít své poníkovské testy a hrát si. Vzniklo něco, co by se v reálu dalo docílit nabarvením papíru barvou, přetřením tuží a pak vyškrabováním:

[Obrázek: ponicitexturainverze_by_elfman83ml-d9mosq7.png]


Je to vlastně jen trochu vyčištěná kresba tužkou, invertovaná, a pak použitý filtr textury papíru. Obarvení zajišťuje funkce Colorize, ale šlo by toho dosáhnout určitě i přes nastavení krytí vrstev, atd. Také si chce trochu vyhrát s kontrastem a jasem.

Přinejmenším ta klisna v pozadí vypadá opravdu zajímavě. Poníky jsem původně "vystříhal" v PC a přeuspořádal (změna velikostí a pozice) ve snaze udělat 3D obrázek (už jsem jednou anaglyf dělal - poníci na pláži), ale pak jsem si řekl, že to nebude ono.


Další obrázek je má snaha namalovat vesmír bez použití nějakého specializovaného software. Ano, jsou lidé, co to dovedou lépe než já. Ale jen proto, že někdo dokáže zaběhnout stovku pod 10 vteřin neznamená, že přestanu chodit Pinkiesmile

(můj kamarád kdysi udělal opravdu úžasný obrázek planety (a exploze) v programu Cinema 4D. Ale ono i v mnohem primitivnějším software, jako je např. Simply3D, uděláte relativně slušné 3D planety, viz. příloha zdePinkiesmile

   

Výsledek je zde a může vypadat hrozně a nebo o něco lépe v závislosti na tom, jak máte nastavený monitor. Barvy jsou záměrně přehnané:

[Obrázek: some_habitable_planet_in_space_by_elfman...9moudr.png]

Jak to nějak vypadá u mne doma ilustruje tato fotka:

[Obrázek: vesmirfotocrtmonitor_by_elfman83ml-d9motzo.jpg]

Kdyby někoho zajímaly původní data pro planetu a hvězdu, tak jsou zde (vesmír jsem už kdysi dávno také kreslil, viz. má galerie na DA, a nemyslím, že bych se nějak zvlášť posunul):

[Obrázek: working_data_for_a_space_image_by_elfman...9mouy9.jpg]


Pro zájemce (kterých asi moc nebude) jsem připravil i animaci, jak to vzniklo:

[Obrázek: creating_the_space_image_by_elfman83ml-d9mouql.gif]

Samotný popis je na pak na mém Deviant Artu:

http://elfman83ml.deviantart.com/art/Creating-the-space-image-582306717


Není to nic světoborného, planeta by určitě potřebovala ostřejší mraky, aby nevypadaly tak uměle a ještě víc ztmavit tu část, která je v zákrytu.

To už možná vypadá lépe náhled, který jsem pro animaci vytvořil (prakticky jen převod do stupňů šedi a přebarvení na modro):

   


Znovu jsem po delší době zkusil zpaměti denní a noční oblohu (ta noční mělo být spíš zapadající slunce za mraky):

[Obrázek: day_and_night_sky___bad_attempt_by_elfma...9mos2w.jpg]
je to moc světlé na LED monitoru Twilightoops a je to hnus

Ta noční není nic moc, tak jsem za pár dnů zkusil západ slunce nad mořem, který už dopadl lépe. Je to sice velký offtopic (nejsou tam poníci), ale to nevylučuje, že co se tady naučím, nezúročím někdy v budoucnu Ajsmug

[Obrázek: sunset_test_by_elfman83ml-d9mosaq.png]


No nic. Snaha byla. Zpátky ke klasické tvorbě, a třeba dojde zase i na poníky (přiznám se bez mučení, že mě zatím baví víc jiné postavičky, protože u poníků je docela omezená práce s tělem, pokud jim teda nechcete lámat nohy, a i tak k tomu nechtěně stejně dochází - někomu ke štěstí stačí si nastudovat tutorialy xichtů FIM poníků, já se k tomu asi budu muset dostat okliknou, a aplikovat znalosti z jiných postaviček na poníky).


Toto je další pokus o poníky bez referencí, tentokrát jsem se spíš snažil o takový víc abstraktní styl (nevím, zda se to dá nazvat karikaturami). Není to upravované v počítači, po obtažení obrysů černou pastelkou jsem to přejel gumou a přemaloval modrou akvarelovou pastelkou:

[Obrázek: random_ponies_in_2016_by_elfman83ml-d9mp3yd.png]


Na závěr, což bude zase pro jednou offtopic, který ovšem nechci rvát zbytečně do literární sekce, jsem si řekl, zda jsem schopen vůbec napsat nějakou básničku, když už jsem měl tu "drzost" kritizovat ty ze Sborníku. Tak to berte jako opožděné "blahopřání" do nového roku:


Zase jednou po roce, skončily nám Vánoce.

A tedy, moji milí přátelé, kolegové a známí,
už šestým rokem budu s vámi.

Chtěl bych říci "ale dost už o mne",
ale pro mě to tak snadné není.

Zažili jsme chvíle dobré i zlé,
radosti i strasti, kdy vzájemně
kladli jsme si pasti,
ať už chtěné či nechtěné.

O tom je však ten náš svět.
Možná utíkáme od něj, kdy tulíme se k poním pastelovým,
kde nemá moc násilí a beznaděj,
ale probudit pak musíme se, a jsme zase zpět.

Zdá se však, že jen co sundáme růžové brýle,
nasadíme jiné, černobílé.
Úsudkem svým svět rozdělíme, na ty hodné naší vůle,
a na ty zbylé, jenž údajně klacky jen pod nohy hází,
a tím, že straníme se jim, myslíme si,
jak oprostili jsme se na věky od nesnází.

Možná pravdu mají, tito lidé,
o nichž ještě psáti budu,
já zas myslím, a to mi možná zazlíváno bude,
že žít spolu naučit se musíme taky,
což nás může obohatit,
byť před sebou svými ubohými zraky,
vidíme zpočátku jen pobudu.

Avšak báseň tato nevznikla jen s ušlechtilými úmysly,
totiž novoročně blahopřát všem těm málo odvážným,
kteří si ji pročtou a nezavrhnou svými smysly.

Nýbrž z čistě prozaických důvodů.
Totiž, smyslem bytí, kromě konzumu, by dozajista mělo býti
tvořit, svět okolo nás obohatit,
ať už pro radost lidí a tvorů okolo nás
či jen pro svůj vlastní vnitřní hlas,
jenž se snažíme ukojit.

Ne každý z nás básnické má střevo,
a z jeho rukou vzkvétající nevzniká vždy umělecké dílo.
Přesto často stačí jen jedno,
a to chtít se sami zapojit.

Avšak i ten, kdo kuchyni obloukem se straní,
nemůže být umlčen,
když v restauraci cítí kuchařem se podveden,
a jehož dílo tudíž haní,
i já bych mohl kritiku svou bez ohledu na schopnosti své
do světa bez ostychu šířit,
aniž musel bych se pýřit.

Život snadný by tím jistě byl,
neb nelze strhat dílo něčí, kdo žádné zatím nestvořil.
To však nejsem já, abych něco nezkusil.
Proto ke stolu jsem sedl,
a přeneseně vzato do papíru prsty svými
zbytečné myšlenky vyrýt jsem se pokusil.

Zpočátku nevěděl, o čem psát bych měl,
avšak záhy, mistrovskými tahy,
jenž prsty svými skrze tužku jsem vedl,
vytvořil jsem něco, co možná pro svět není přínosem,
avšak vnitřní stroj jsem obohatil,
a myšlenky zlé, že kritizuji něco, co sám nesvedu, jsem zhatil,
a tak je to často se vším.
Dokážeme hodně, jen když sami chcem'.

I vy všichni, odložte výmluvy o tom
zda něco jde či nejde.
Pravda, máme své limity.
Ne každá snaha ve velkou známost vejde,
ale ať už pěkné nebo špatné, to což vzejde,
je čistě vaše dílo, jenž učiní vás nesmrtelným.
Zvláště v dnešní době, kde často na blbý dotaz
kdejaký bot vaše data najde.

Ano, dozajista, dotyčný ví, o kom je řeč je vedena.
Ještě k dalším chtěl bych však promluvit:
Ten, jehož úmysly jsou možná čisté, ale způsoby
jimiž čistí okolí své od bezvěrců, kteří jemu kazí den,
což lze jistě nějak omluvit,
sám svým bytím nepřispívá zrovna k lásce,
která by měla by být na srdce nám kladena.
Ježíš nám buď pochválen!

Teď však koukám, že do myšlenek se jen zamotávám.
A tak raději, než řádky mé začnou znít nabubřele,
seberu se a zajdu hnedle do p****e!




RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 04.01.2016

mas +1 za basen

"Do konce roku jsem zase tvořil jen prasárny.,tj. bráno v terminologii MLP, téměř jen samý offtopic." - tomu rikam nadeje a zklamani v jedne vete Rainbowlaugh (joke)

hezka Sally Pinkiesmile

inverzni kresba vypada zajimave

zapad slunce nad morem - hezke ale neni to realisicke - fialova je spis obloha, nez krvave ruda, hladina je temne modra a odrazi se v ni slunce - like this:

[Obrázek: 09-27-Eden-Beach-sunset-over-peak.jpg]

modri ponici na posledni kresbe jsou cute a funny Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2016

taková blbost Pinkiesmile (myslím tím báseň), ale díky

ad prasárny.. Na co vy, lidi, hned nemyslíte Pinkiesmile

jj, Sally se kupodivu povedla (asi proto, že to není poník).

Pokud jde o západ slunce, nemělo to ani být moc realistické, a hlavně jsem jich na živo moc neviděl, tudíž chabá paměť. Nicméně.. našly by se i jiné příklady než s modrou vodou: http://www.dpix.xyz/red-sunset-at-the-ocean Nicméně je pravda, že i tak by mělo být slunce žluté.

Cute se povedly až ty dvě dole vpravo. Schválně, kolik lidí pochopí tu rovnici Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 04.01.2016

basen neni blbost - je to o necem dulezitem Pinkiesmile

Na co vy, lidi, hned nemyslíte Pinkiesmile - lidi ne, jen ja Rainbowlaugh

no zapady slunce nad morem mam nakoukane dost,hlavne v recku jsou krasne (btw to je moje best evropska dovolenkova destinace), ta krvave ruda barva je spis vychod slunce - ostatne, staci se podivat na japonskou vlajku Pinkiesmile

rovnici chapu takto: [spoiler: dva+laska= nejsi sam Pinkiesmile ]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2016

Zkus tu rovnici vzít víc doslova (mj. číslovka "2" tam nefiguruje) Ajsmug

Jasné, příště si prostě vezmu referenci: https://www.google.cz/search?q=sunrise&biw=1426&bih=770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiNz_-BkpDKAhUHlHIKHdi7ARcQ_AUIBigB


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 04.01.2016

Martin: ta rovnice - mam to Pinkiehappy a uplne sam, mam radost Pinkiehappy takze doufam ze mi nenapises, ze je to blbe Rainbowlaugh

[spoiler:
laska + 11mesicu= bude nas o 1 vic
]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.01.2016

Pinkiesmile Trefa do černého. (a pro rýpaly, je to jen návrh dané klisny, zatím se to neděje)


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 15.01.2016

OffTopic:

Je to sice tak trochu má tvorba, ale s kreslením to nemá nic společného.. ale jak už mám zvykem, nebudu pro 1-2 videa s dabingem dělat vlákno v jiné sekci Ajsmug

Byl to jen takový chvilkový nápad. Asi víte, že poničku Gusty mluví americký Bart Simpson, tak mne napadlo vyzkoušet, jak by zněl/a, kdyby ji nadaboval Martin Dejdar Pinkiesmile



Příště postnu konečně poslední medvídky.. máte radost? Rainbowlaugh

Bude to vycházet už jen výhradně z této scény (od https://youtu.be/v79pQOl8cTU?t=97 ), která je na výrazivo docela bohatá.


(ty doprovedný textové kecy ignorujte)

Pokud se to někomu alespoň trochu hodilo, tím lépe (mě určitě). Na netu je sice bambilion podobných referenčních obrázků:

https://www.google.cz/search?q=face+expression+chart&biw=1426&bih=770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiO6rKpwqvKAhUEuBQKHSgkBAAQ_AUIBigB

o poních ani nemluvě:

https://www.google.cz/search?q=face+expression+chart&biw=1426&bih=770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiO6rKpwqvKAhUEuBQKHSgkBAAQ_AUIBigB#tbm=isch&q=face+expression+chart+pony

ale není nad to, když si to člověk vyzkouší a udělá sám.

Pak budu asi chvíli pokračovat v kreslení těch různých postaviček (hned napoprvé by tam myslím měly být G1 a G3 poníci, tak schválně, jak dobře si je "pamatuji"). A asi přitom zkusím experimentálně zkombinavat černé obrysy tužkou a digální vybarvení.

Ne, že bych to už nezkoušel, viz. http://elfman83ml.deviantart.com/art/Coloured-Foals-411523582 (původně to bylo http://elfman83ml.deviantart.com/art/Spirit-inspired-horses-411485618 ), ale teď mám na mysli něco spíš ve stylu: http://elfman83ml.deviantart.com/art/Unlucky-rescue-mission-367563849 (jen bez těch otravných efektů).

Chtěl bych zachovat tahy tužkou podobně jako to kdysi dělal Disney xeroxem, abych z tohoto http://elfman83ml.deviantart.com/art/Are-you-nuts-or-what-409178906 nedostal pak toto http://elfman83ml.deviantart.com/art/Digitized-pony-horse-concept-410202768 což je jedna z klasických metod (náčrt tužkou a pak kompletní překreslení digitálně včetně kontur).

Pro mě to bude trochu výzva, abych nedělal kontury jak od prasete, ale jak jsem si vyzkoušel, jde to i na obyčejném náčrtku:

[Obrázek: test_of_digital_coloring_from_pencil_ske...9o02jv.jpg]