Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 21.03.2012

(20.03.2012, 19:29)Dumbass_CZ Napsal(a): Pořádně vždy vyřízni pozadí, než tam toho poníka dáš. Ta bíla tam je strašná xD

Fór je v tom, že každý objekt (tedy i poníky) kreslím jakožto plovoucí vrstvu, tedy netřeba žádné pozadí vyřezávat.. To, co asi myslíš, způsobuje vyhlazovací funkce, se kterou jsem se ještě pořádně nenaučil dosud pracovat, a zvlášť je to umocněné tam, kde je aplikovaný efekt odlesků světla, což se ale stává trochu i v reálu, že je to tam na hraně přesvícené.. nejvíc to je patrné jen při té 1:1 verzi.. Samozřejmě nejhorší efekt to má na hřívě G3 (jmenovitě nahoře je nedokonalá guma) a FIM Pinkie Pie (horní část ocasu).. U G3.5 (G4) Pinkie s tím jsem docela spokojený (světlo se nad hrubým povrchem docela rozptyluje, zvlášť když je to směrové a jak je vidět na částečkách prachu, prostředí není zrovna moc čisté Ajsmug holt nenatřená štuková omítka nedělá moc dobře Rainbowlaugh). Ale jasné, aby to nevypadalo, že si kritiky nevážím.. nevypadá to zrovna umělecky hezky.. Uvidíme, co přinese budoucnost Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 26.03.2012

Protože teď asi chvíli nic kreslit nebudu, tak aby "řeč" nestála, posílám zatím sbírku svých starých náčrtů aneb "nic nevznikne jen tak" Ajsmug Spousta z toho už je použitá, část ne, takže máte menší spoilery do budoucna Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.04.2012

Takový menší sneak-peak mého posledního díla.. toto trvalo 4 hodiny a je to zatím jen šablona pro další zpracování.. Chtěl jsem zažít takový ten návrat ke kořenům, takže žádné křivky, žádné počítané přelivy, žádné odleskové efekty a počet vrstev omezen na tři Ajsmug (Byla docela prča vymyslet (asi na 2 minuty Rainbowlaugh), jak přestínovat to jedno křídlo, jelikož je ve stejné vrstvě jako zbytek těla). Jediný povolený nástroj kromě štětce je rozmazávací "prst". (jen 2 hodiny jsem dělal náčrt - tentokrát zcela na počítači tabletem.. ale fuj!).

[Obrázek: image_painting_progress_by_elfman83ml-d4v22qv.png]


RE: Elfmanovy výtvory - Baterka - 05.04.2012

líbí se mi že máš pozadí Rainbowlaugh jen mráčky bych více zvíraznil Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 05.04.2012

(05.04.2012, 17:02)Baterka Napsal(a): líbí se mi že máš pozadí Rainbowlaugh jen mráčky bych více zvíraznil Rainbowlaugh

Tak tady to naštěstí bylo ještě celkem snadné (bla bla bla asi 10 minut +/-).. na originálním rozlišení jsou vidět víc, ale ještě s nimi budu určitě pracovat..


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 18.04.2012

Další fáze, další 2 hodiny..

[Obrázek: non_uniform_paingting_step_2_by_elfman83ml-d4wo3bx.jpg]

Přidělán základ pro srst, stínování a peří. OMG, co z této mazice vznikne (jestli vůbec něco), to neví ani sám ďábel Rainbowlaugh

Nemám ani šajn, co vlastně dělám, a je to defakto poprvé, co kreslím na počítači bez nároku na přesnost (prostě si jen tak čmárám)..



RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.05.2012

Takový rychlík mimo pořadí.. nejvíc zabrala škodovka a přitom vypadá nejvíc blbě Pinkiesmile Snažil jsem se stínování zjednodušit po ploškách a asi to nebyl dobrý nápad Ajsmug Cca. 3 hodinky a něco včetně konzumace proteinů Rainbowlaugh Omlouvám se případným vlastníkům tohoto přepravovadla, ale nejblíž jsem ho viděl teď na fotce z netu, takže neznám přesně jeho proporce (jo, kdyby se holka jmenovala SuperB, tak ten mám prošmejděný skrz naskrz Rainbowlaugh).. Kdyby chtěl někdo vědět, jak Octavia vznikla, tak neupravená verze je v příloze příspěvku..

[Obrázek: my_little_octavia_by_elfman83ml-d4yx1q4.png]

Ta přední noha vypadá možná trochu divně, ale takhle dávám ruce občas z auta já a když se pak vykloníte z okna, tak vznikne něco podobného Pinkiesmile Ale dost zakecávání.. tato pozice je teoreticky možná, když se do ní dostanete náhodně (nečekaně vykouknete z okna), ale VELMI nepříjemná.. prostě jsem to zvoral! Rainbowlaugh Ale učím se zatím spíš stínovat, takže ostatní detaily mi tak trochu unikly Twilightoops


RE: Elfmanovy výtvory - Legeden - 07.05.2012

ty, vsetko uplne super ale ta noha (nechcem nazyvat rukou i ked to v tomto pripade vyzera trochu anthro) ... mne to pride vyklbene ... ma sa to normalne ohybat do tohoto smeru ? alebo je posadnuta a vie hlavou tocit 360° ... a to auto mi pride uplne super, vzhladom na mnozstvo ciar a tak by som vedel rozoznat o co sa jedna priamo z obrazku


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 07.05.2012

(07.05.2012, 08:47)Legeden Napsal(a): ty, vsetko uplne super ale ta noha (nechcem nazyvat rukou i ked to v tomto pripade vyzera trochu anthro) ... mne to pride vyklbene ... ma sa to normalne ohybat do tohoto smeru ? alebo je posadnuta a vie hlavou tocit 360° ... a to auto mi pride uplne super, vzhladom na mnozstvo ciar a tak by som vedel rozoznat o co sa jedna priamo z obrazku

Samozřejmě, že ta noha je totálně out.. tak nějak mi vůbec nedošlo, co vlastně kreslím.. jsem si představil sám sebe v autě, a asi jsem malinko (dost) zvoral perspektivu (správně by se měla opticky ta noha ohýbat víc vlevo, protože defakto trčí vodorovně ven z auta).. jsem si toho všiml až když jsem obrázek dokončil.. pak na to koukám a "tvl, WTF??!" jsem pelášil do auta si to vyzkoušet.. mno, když bych normálně seděl v autě s rukou opřenou o rám okna, a chtěl narychlo pozdravit někoho vykouknutím z okna, tak ano, do téhle pozice bych se dostal, ale.... AUU!! Rainbowlaugh A jsem líný to předělávat Ajsmug

To auto vypadá nejlépe, když se obrázek 2x 3x zmenší Ajsmug

EDIT: čím víc si to zkouším, tak tím víc ta póza reálná je.. vlastně ani moc nebolí.. jen je zachycená z trochu blbého úhlu (aby to bylo reálnější, muselo by se celé auto ještě potočit tak o 20 stupňů směrem k nám).. Samozřejmě, reálná pro lidi.. nevím, co by na to řekl kůň, i když poníci ve FIM s nohama také často dělají psí kusy Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Airashi - 07.05.2012

s tou nohou má legeden pravdu, že vypadá vyklobeně, ale ohnutá je dobře... jen tam chybí část nohy, rameno(paže u nás) čili článek který by pohled na ni nebudil wtf myšlenky Rainbowlaugh

obrázek se mi moc líbí, myslím, že můžu klidně říct, že je to to nejhezčí, co jsem od tebe viděla Pinkiesmile