Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 28.03.2016

ach Martine, dekuju, je moc krasny Twilightsmile s dovolenim jsem si ho stahnul a ulozil Pinkiehappy i s pozadim nadhera.... Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 29.03.2016

jj, samozřejmě.. Je tvůj.. stejně už ho někdo další postnul z DA na derpibooru Pinkiesmile Jsem rád, že se líbí.. trochu jsem se bál, že jsem u AJ nezvládl moc ten G1 styl u hlavy.


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 29.03.2016

dekuju, ne hlavu jsi zvladl skvele...no mel bych k te AJ jednu - dva malicke vyhradicky, ale to by bylo temer rouhani Rainbowlaugh protoze obrazek je moc hezky, a ze tam jedna , mozna 2 malickosti nejsou uplne podle mych predstav...to nevadi Pinkiesmile je opravdu moc krasny, dekuju Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 29.03.2016

Klidně do mě Pinkiesmile Alespoň se poučím pro příště..


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 29.03.2016

Rainbowlaugh ale to neni nejaka tvoje chyba....proste jen ze ten vyraz AJ je spis nastvany nez prekvapeny, ale to vubec nevadi Pinkiesmile a pak, no, mohla mit AJ trochu vetsi, ehm, sedinku no (aspon jako Firefly) ...je to prece jen holka z venkova ze Rainbowlaugh ale to jsou fakt jen takove moje manyry, obrazek se ti fakt moc povedl Twilightsmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 29.03.2016

Mno, neříkám, že u AJ je perspektiva úplně správně, ale chtěl jsem jí udělat trochu menší a mladší, když je z osazestva spíš ta "hloupější" (prostě silly). A výraz mne také napadl.. chtěl jsem ji také mít čistě jen překvapenou, možná by na to stačila zavřená tlamka.. Teď je to takový mix několika výrazů. Ale naštvanost tam myslím není Pinkiesmile

G1 AJ není zrovna holka z venkova Ajsmug Sice se pohybuje v třešňových a jablečných sadech, ale spíš je vyžírá než aby něco pěstovala Rainbowlaugh To už má spíš blíž ke G4 Rarity (taky se ráda strojí, zvlášť její dcera).


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 29.03.2016

"ale spíš je vyžírá než aby něco pěstovala" - to je jak ja Rainbowlaugh no me napadlo, ze to bude spis tou perspektivou Pinkiesmile ale fakt se ti moc povedl Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.04.2016

Rozhodl jsem se potrápit mozeček dalším typem cvičení.

Možná, že lepší než kreslit podle referencí je zkusit opak (samozřejmě k tomu už musíte mít něco nakreslíno), tj. donutit hlavu vytáhnout něco z paměti.

Žádné velké umění, prostě si sednout a čmárat. Dělal jsem to už dřív, ale mé pokusy o vlastní něco byly vždy hned vedle rychlých náčrtů cizích děl (např. když jsem se učil lidi, atd.), což situaci usnadňovalo.

Tentokrát to měla ta želatina těžší. Cokoliv z ní vypadlo, aniž by se dívala kolem, si musela zdůvodnit. Líbí se mi to? Proč? A pokud vím proč, jak to zachovat? A když se mi to nelíbí, proč? Hned to namalovat znovu a jinak. Zase nelíbí? Tak předělat...

[Obrázek: just_random_nothingness_by_elfman83ml-d9xsk90.jpg]


bla bla bla...

Je tu zase má snaha o vlastní styl koníků. Jistě ho v té či oné podobě poznáváte z mých minulých obrázků, ale měl jsem stále problém jej prostě udržet. Nevěděl jsem zkrátka, co jej definuje. Zde jsem možnost ověřit si, které proměnné na tom mají vliv (mj. i sklon čumáku ve výchozí pozici a jeho délka; s tvarem si stále jistý nejsem). Rozteč očí zpředu bych zatím moc neřešil, nemám vypracovanou šablonku a postup, jak jej udržet stejně, a většinou to ani nehraje roli.

Ti lidé a ostatní věci tam jsou spíš "tak co, pamatuješ si, jak se vůbec kreslí?".

Tělo ještě řeším, chci zachovat kopyta a klouby, ale zároveň co nejvíc zjednodušit. Že to možná není přesný kůň? Chtěl jsem se donutit namalovat něco, co má smysl a hlavně mě to neodpuzuje. I kdyby to znamenalo vymyslet si anatomii vlastní (něco si vybavím).

Ale všechno je to také statické (v hlavě mám hodně nápadů, ale cestou k rukám se to někde vždycky "ztratí" a zatím nevím, jak se donutit to udělat; ono se sice říká, že kreslíme hlavou a ruce jsou jen nástroj, ale v mém případě by to chtělo připojit jiné výstupní zařízení Pinkiesmile ). Přiznám se bez mučení, že dynamické pózy mi vnukl Eugene jeho "tutorialy".


Takže kdybyste šli náhodou kolem a napadla vás póza či činnost, co by takový poník mohl udělat, ať by to byla sebevětší šílenost (čím větší, tím lepší), klidně mi tu nechte Pinkiesmile Jedním, dvěma slovy.


Přidám ji ke svým dalším pokusům (žádné pozadí, 2-3 minutový náčrt, černá pastelka). Pokud to bude něco, co fakt s koňským tělem nezvládnu, bude to prostě činnost, na kterou se teprve poník (generický) chystá a nebo už se o ní pokusil (snad nebude muset sanitka tak často vyjíždět Pinkiesmile ). Budu se snažit měnit účesy, umím prakticky dobře jen jeden v různých obměnách. Pokud to póza bude vyžadovat, tak i na perspektivě.

No, co se může v nejhorším stát? Zkazím to Pinkiesmile Namalovat něco vlastního je znak kreativního umělce, ale v opačném případě vás vaše vlastní nápady jen omezují.. Buď nejsou a nebo nejdou dál. Možná, možná by pomohlo si je vypsat nejdřív na papír.. uvidíme Ajsmug



Zkrátka, pro ostatní to sice na pohled není pak nic moc, ale někdy je zábavnější si jen tak čmárat než se pokoušet o nějaké mistrovské dílo Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Dbleki - 04.04.2016

Není třeba, aby to bylo mistrovské dílo, aspoň pro začátek.
Ze začátku je vcelku důležitá a možná i myslím potřebná nějaká ta inspirace od jiných lidí, sledovat třeba různé speedpainty a způsoby jakým kreslí, nikoliv kvůli obyčejnému překreslování, ale pro snahu pochopit jak to funguje a učit se od zkušenějších a myslím, že každý tak i nějak začínal, takže to chápu a také jsem tak začínala, ale tohle nemůže trvat věčně, takže si myslím, že nějaké to Tvé čmrkání je lepší než jen zbytečně překreslovat, prostě vymýšlet i své vlastní pózy a dát do toho něco svého. Tohle črtání se mi líbí osobně líp než jen aby člověk obyčejně kreslil dle něčeho, když něco děláš sám a z hlavy, snažíš se nejprve dnou pózu konstruovat si v hlavě, jak to má cca fungovat a pokud se Ti náčrtek nelíbí, nevadí, můžeš to kdykoliv zkusit znovu, možností máš nekonečno, bude jen třeba trénovat a trénovat.
Nejvíc se mi asi z Tvých náčrtů osobně líbí ten skákající poník vlevo, dobře z něj vyřazuje pohyb a i anatomicky je asi nejvyvedenější.
Co se týče chyb asi bych si dávala pozor na velikost hlavy, sem tam Ti ujíždí a místy je příliš malá a někdy až příliš enormní. Zároveň pozor na klouby u nohou, poník má mít správně čtyři klouby, což si nejsem jistá, zda vidím u všech, ale spíše tři či je noha zvláštně zkrácená.
Asi bych i doporučila dělat si rychlé náčrtky čistě pro vyjádření pohybu a to hlavně čistě pro pořádek srovnáním si jak finální póza má vypadat.


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 04.04.2016

Děkuji. Plně souhlasím. Ale člověk, co začíná kreslit, tak dost často přecení své možnosti, a chce hned tvořit něco fakt úžasného.

Já (taky) doufám, že učení se od jiných mám už snad za sebou. Ale fakt jsem to potřeboval. Jak říkáš, nedělám to kvůli trasování, ale kvůli pochopení jak kdo kreslí a proč (to se projeví krásně, když ti namísto zamýšlené hezké kresby vyjde nějaká zrůda.. tak hledáš, kde se to liší a jaký to má vliv).

Bohužel jsem vypozoroval, že mám nějaké problémy vymyslet cokoliv vlastního, proto spíš častěji, když chci něco kreslit, tak podle cizích.. to budu muset taky někdy překonat.



Ten skákající poník byl hned první, pak jsem začal vymýšlet, jak co upravit.

Na hlavu si dám pozor, popravdě jsem ani problém s velikostí nezaznamenal (pokud nepočítám některé ty moc baculaté pokusy nebo dlouhé čumáky).

Koně ještě plánuji hodně potrénovat, ale správě jsou ty 3 nebo 4 podle toho, zda počítáš i ty uvnitř obrysu těla. Ale vysledoval jsem, že ne vždy je nutné všechny klouby kreslit, a ve spoustě dalších pózách někteří lidé prostě něco zjednodušují (např. natažená přední noha = u FIM prakticky bez kloubů), a není to ke škodě.

http://www.liiife.net/wp-content/uploads/2015/05/horses.jpg

Ty náčrtky ukazují, že začínat od konce se moc nevyplácí.. tak "daleko" ještě nejsem, ale hodlám to změnit. Teď ještě piluji těla (potíže s krkem).