Bronies.cz
[Kritika] Elfmanovy výtvory - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Elfmanovy výtvory (/Vlakno-Kritika-Elfmanovy-vytvory)



RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 08.09.2016

oh, tak na tohle sem zvedavej Pinkiesmile no ta perspektiva neni uplne ok, to mas recht, ale to nemusi byt na skodu, naopak, u mnoha "altrenativnich" komixu je to vyhoda a dava to tomu komixu originalitu. chtelo by to ale, abys to mel vsude stejne tu perspektivu.nezapomen pak nejak vyrazne oddelit jednotliva okna, kdybys nahore nemel ta rimska cislicka, myslel bych si ze je to jedno velke okno.budou tam i nejake bubliny s textem? vypada to dobre Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 09.09.2016

Perspektivu se teprve budu učit. Sice o ní už něco přibližně vím, ale neumím to zatím uvést do praxe na všechny obrázky. Vzhledem k tomu, že tu perspektiva moc neexistuje (hlavně na zdech), tak těžko bude stejná.

Okna asi oddělím tlustou černou fixou podle pravítka nebo na počítači, jen co domaluji pozadí (aby se mi to nerozteklo). Text bude, ale snažím se, aby ho bylo co nejméně (nejspíš ale bez bublin).


Nevím, zda je dobře, že jeden človíček na DA už prakticky uhodl, jak ten komix bude pokračovat Pinkiesmile


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 12.09.2016

Tu kabel.. teda výsledek:

[Obrázek: sonic_satam_comics_2016___bunnie_s_do_by...ahhz8b.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 22.09.2016

Kombinace analogové (ruční na papír) a digitální tvorby.

Nemám problémy kreslit na papír, dokud to nemusím vybarvit. Naproti tomu na počítači tabletem prakticky nejsem schopen udělat pořádný náčrt. Tak jsem to spojil.

Vzal jsem si části dvou obrázků, které se při převodu do PC moc nepovedly, a nástrojem Smudge (50% krytí a 50% tvrdost) jsem je jakoby znovu vybarvil a obtáhl.

Efekt uvidíte ale jen když si ten obrázek zobrazíte v plné velikosti. Samozřejmě, chtělo by si s tím dát víc práce (tohle bylo jen na zkoušku, a nezabralo to ani hodinku).

Tato metoda mi je docela blízká (začínal jsem tak kreslit na počítači před několika lety a K nevoli místních umělců "máš to rozmazaný!" Pinkiesmile ), a přitom velmi připomíná kresbu akvarelovými pastelkami a následnou práci se štětcem na papíře.

Pak je celkem jedno, zda to nechám jak to vyšlo, a nebo to ještě proženu např. filtrem Suchý štětec, Soften a Sharpen, který zajistí ostré hrany. Já k tomu přidávám ještě šum a jemnou texturu.

Samozřejmě je další řešení udělat na papíře jen kontury, a vybarvit to Fillem přímo na počítači případně s velkým šumem, aby se "nasimulovalo" nedokonalé vybarvení), což také někdy později vyzkouším.


Přeci jen ten počítač budu potřebovat Twilightoops Pinkiesmile

Hlavně, tohle není tak ubíjející (vlastně to člověka docela baví), a přitom výsledek je z mého pohledu velmi dobrý.


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 22.09.2016

je to skutecne moc pekne Pinkiesmile jinak tvuj obraz cos nakreslil na muj namet (s Applejack) sem si nastavil na monitor jako pozadi. Je na tom teda videt, ze sis s tim musel dat obrovskou praci (propracovane pozadi). Myslim, ze ti to jde rucne i digitalne moc dobre Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 22.09.2016

No, taky se mi to zatím docela líbí Pinkiesmile

On ten obrázek ještě neskončil v koši? Nevím, zda obrovskou, ale věnoval jsem tomu trochu víc času než obvykle.


RE: Elfmanovy výtvory - Mácaman - 22.09.2016

ne skoncil jako pozadi Ajsmug


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 22.09.2016

Tak pravda, pořád lepší než v pozadí Rainbowlaugh


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 06.10.2016

Černá pastelka a prst.


Nevěděl jsem si moc rady se zadní levou nohou, takže zkusím pro příště na anatomii z atyp.úhlů trochu zapracovat.


http://elfman83ml.deviantart.com/art/Pony-mother-and-her-son-638533971

[Obrázek: pony_mother_and_her_son_by_elfman83ml-dak5zyr.jpg]


RE: Elfmanovy výtvory - Martin - 14.11.2016

Jeden takový testovací obrázek na jinou metodu kreslení než "začít na zelené louce".

Občas se s ní můžete setkat u některých velmi fotorealistických obrázků, které mají dokonalou perspektivu, 3D objekty i stínování, a byť jsou samozřejmě umělci, kteří toto dovedou z hlavy, jiní toho docílili tak, že si nechali od počítače vygenerovat 3D stínovaný model prostředí a postav, byť bez textur a bez barev, a pak na tuto šablonu obrázek nakreslili.

Tato metoda se v mých očích už počítá do obkreslování, prakticky jde jen o velikost vašeho podílu, kdy si necháte od počítače připravit třeba jen mřížku s kružnicemi pro správnou perspektivu kresby, nebo si naskládáte nějakou koláž skládající se z pozadí a do něj zasazených objektů, kterou si následně vytisknete a v závislosti na typu papíru překreslíte přes průsvitný papír (nebo z monitoru) a nebo rovnou vytisknete na čistý papír např. ve formě slabých (světlých) kontur a začnete kreslit na to (popř. po přilepení na nějaký tvrdší papír).

Já jsem použil tuto šablonku:

[Obrázek: landscape_template_for_printing_and_test...aoi34p.jpg]

kterou jsem poskládal z několika obrázků a fotek z internetu. Ale klidně si můžete vytisknout i screenshot z úrovně Dooma, do kterého si vsadíte vektor poníka (ostatně lze takto udělat koláž i bez počítače a pak ji přeskreslit např. na sklo).


Následně jsem si obtáhl kontury perem, vše bez pravítka, a vybarvil pomocí akvarelových pastelek.

Výsledek vypadá v reálu mnohem lépe v šeru než na přímém světle, takže po přeskenování bylo třeba kromě snížení jasu ještě jednoduchými filty typu suchý štětec nebo MedianCut docílit, aby kontury méně vystupovaly a nenarušovaly obrázek.


Tato metoda se ve formě rotoskopie používá i v animaci (např. Disneyova Sněhurka - ta původní, předválečná), a je to jen jiná forma kopírování (někteří umí "kopírovat" i jen tím, že se dívají na obraz původního autora a přesto jej dovedou věrně reprodukovat).

Některým pomáhá figurka ve formě manekýna. V tomto ohledu je "nutnost" obreslit vzor už na papíře místo od oka z reálného objektu dána jen schopnostmi autora, a nikde není psáno, že kdo nemá nadání, nemůže si pomoci jinak.

Právě protože tímto kresbu přizpůsobujete svému stylu, a kolikrát lze takto stylizovat i fotky krajiny a zvířat, nebo převést jednu formu "grafiky" do jiné, zajímavější (film ve stylu Picassa či Alois Nobel), není to vysloveně nutně jen otrocké kopírování přesně linku od linky.

Ostatně, když je možné pomalovat lidi barvami a vyfotit je ve správném úhlu na pozadí k docílení jakoby ručně malovaného obrázku, proč by to nešlo i obráceně Ajsmug

[Obrázek: landscape_with_a_horse_overdraw_test_by_...aoi3ba.jpg]
http://elfman83ml.deviantart.com/art/Landscape-with-a-horse-overdraw-test-645816646

Ty kontury perem se nehodí na světlé stromy, ale jinak tam celkem zapadly (když si to dáte 1:1).