Bronies.cz
My little pony for iOS, Android a Windows phone - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Hry (https://bronies.cz/Forum-Hry)
+--- Téma: My little pony for iOS, Android a Windows phone (/Vlakno-My-little-pony-for-iOS-Android-a-Windows-phone)



RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - jensy007 - 12.09.2016

(11.09.2016, 18:23)Jeryk Napsal(a): Jde to hrát v pohodě i bez cheatů, ale je fakt, že mě ta hra teď dost nutí do mikrotransakcí, poněvadž dost věcí ve storu je za gemy. A momentálně mám 4/5 úkolů, které mi stojí na nedostatku gemů a k jejich splnění mi jich je potřeba kolem 180.
To myslíš ty nové úkoly, které vedou k získání Rary? ... Nebo doufám, že by měly vést?  Pinkiehappy  Já jsem teprve včera získal prvního poníka do Sweet Aple Acres, zatím to po mě žádné gemy nechtělo...

(11.09.2016, 20:51)Azuliana Napsal(a): Jako dokážu být trpělivá a už od dob WOW mi nedělá problém něco intenzivně farmit, ale tohle... zdlouhavé, nudné, bez známky progresu (Nevím, jak vy, ale u mě i malý progres podpoří tu touhu pokračovat. Tohle ji spíš ubíjí)
Taky mi přijde, že hra nemá kdovíjaký progres, a zrovna moc nadšenej z toho nejsem. Jsem taky zvědavej na Crystal Empire... hlavně aby to bylo trochu hratelnější a mělo to šmrnc. Ne, že děláš jeden úkol týden, možná i dýl. Já vím, dá se cheatovat, ale to by mě už potom nebavilo vůbec. Twilightsmile


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Dawnflash - 12.09.2016

Noo, mňa to cheatovanie dnes celkom zamestnalo Pinkiesmile
Takže, ak sa chce niekto pridať / podať pomocné kopyto:

Všetci vieme, že mrx-ove hacky (Carefree/Jessy) sú outdated a treba s tým pohnúť.
Štruktúra ARK súborov hry (hlavne 000_and_startup.ark) je header+payload+metadata.
V headri sa nachádza počet súborov a nejaké offsety, s tými netreba hýbať.
V payloade sú samotné dáta, medzi nimi aj "gameobjectmetadata.xml". Dáta vnútri sú často komprimované zlib-om a niektoré dokonca šifrované cez xxtea. Jessynator však dokáže tieto ochrany zlomiť.
Problém je v akceptovaní - hra neakceptuje výstup Jessynatora, čiže ani Carefree, ja tipujem problém v metadata.
Metadata sú 296 bitové záznamy, pre každý súbor v payload jeden, ktorých offset je v headri a v Jessynatore sú metadata uložené v premennej.
Tu sú záznamy metadát z mojej kópie originálneho 000_and_startup.ark: http://pastebin.com/V99Xcdgr
Štruktúra by mala byť offset-full payload size-compressed size-encrypted size-<magic>-md5(1/4)-md5(2/4)-md5(3/4)-md5(4/4)-0
Dokáže niekto prísť na spôsob ako donútiť hru súbor akceptovať? Možno nastaviť správny <magic> number? Alebo vytvoriť namiesto "patchu" upravený originál a nahradiť ho ako v starom Jessynatore?
Súčasný Jessynator používa magic value 2147483647.
V mojich metadátach sa však vyskytujú hodnoty 1470120734 - 1470120738. Dosť možno to číslo len zmenili, ale 1470120738 nezaberá.
Ak je hra alergická na duplicitné súbory, bude treba upraviť skript tak, aby vracal patchnutý originál - celkom hardcore task.

Kto to zvládne skôr ako mrx.? Rainbowlaugh

EDIT: Venoval som tomu už dosť času a hra segfaultuje pri zmene zdrojového súboru a ignoruje všetky ostatné.
Jediné východisko už vidím len v úprave samotnej hry (apk súboru), ale zdá sa, že si strážia MD5. Na teraz sa potrebujem venovať iným veciam, kudos.


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Jerry Heartlead - 13.09.2016

Dawnflash: Winnetou nerozumieť reči bledej tváre Rainbowlaugh


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Dawnflash - 15.09.2016

Update:
Kto čaká na hacky, asi si počká celkom dlho. Spravil som dlhú diagnostiku spôsobu, ktorým hra registruje ark súbory.
Pregeneroval som celý pôvodný 000_and_startup.ark a skúsil som aj "patch" na starý spôsob, so správnou enkrypciou, kompresiou a metadátami.
Hra zmenila spôsob registrácie ark-ov, a má zjavne napevno daný zoznam mien súborov a ich MD5 hashov!
Vďaka tomu už žiadne archívy nemožno pridávať a úprava pôvodných súborov crashuje hru.
Možnosti sú teda:
a) https://acmarket.net/ -> majú tam verziu s nekonečným množstvom gemov/bitov
b) naprogramovať savegame editor pre novú verziu
c) preprogramovať samotnú hru ála acmarket verzia / nájsť nový exploit


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Jerry Heartlead - 15.09.2016

Dawnflash: tá verzia s nekonečným množstvom gemov sa aj aktualizuje?


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Ferraripony - 15.09.2016

Hele nechcete si ty hacky jít řešit jinam? Já myslel že tohle téma je o novinkách v té hře a ne o tom jak furt něco obcházet


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Dawnflash - 15.09.2016

@Ferraripony Well, hacky sú k hre absolútne relevantné. Hra dizajnovaná ako IAP/AD money harvester si jednak zaslúži taký prístup, jednak to je výzva k naučeniu sa niečoho nového a navyše to otvára cestu k zážitku z hry ľuďom mimo zamýšľanej cieľovky.
Tiež nikde nebolo určené, že vlákno rieši iba oficiálne updaty *shrug*

@Ponysynth Áno, verzia 3.0.2a Pinkiesmile


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Jamis - 15.09.2016

(15.09.2016, 17:03)Dawnflash Napsal(a): Well, hacky sú k hre absolútne relevantné.

Yup, ať se tu klidně řeší - je to ontopic.

Citace:Hra dizajnovaná ako IAP/AD money harvester si jednak zaslúži taký prístup, jednak to je výzva k naučeniu sa niečoho nového a navyše to otvára cestu k zážitku z hry ľuďom mimo zamýšľanej cieľovky.

Další programátor, který žije pouze ze slunečního svitu? Rainbowlaugh Money harverster je patrně jen jiný výraz pro "má vydělávat tvůrcům peníze" - jistě, to většina komerčních produktů dělá (jinak by nebyl komerční). Ovšem není pravda, že bez cpaní peněz do hry se (na rozdíl od jiných freemium) hrát nedá. Nelíbí se vám hra? No tak ji nehrajte! Nebo vytvořte vlastní, která bude free pro všechny se vším všudy (a práva Hasbru přece zaplatíte ze své kapsy) a bez omezení.

Motivaci obejít ochranu beru - je to výzva (a někteří z nás si tímhle i vydělávají). Ať si to klidně kdo hackne dle chuti. Až se tu zas někdo bude chlubit úspěchy v hacknuté hře a o chvíli později brečet, že mu po aktualizaci ten hack nefunguje, aspoň se tu ostatní pobaví.

Jen by mě fakt zajímalo, co je podle tebe zamýšlená cílovka Pinkiesmile a kdo je ta skupina, která si bez cheatu nemůže dovolit hrát hru, která je k dispozici zdarma a která se dá se dohrát i bez cheatu.


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Dawnflash - 15.09.2016

Jamis, ja sám som im prispel nejakou stovkou pred rokom. Len ma mrzí, že čím ďalej, tým viac hra tlačí ľuďom reklamy. Viď tie popupy s reklamami na ich iné hry, gemy za videá... skrátka techniky využívané v hrách ako
-Angry Birds
-Cut the Rope ... apod.

Príde mi fér, keď si vývojár povie "prispejte mi ***$ a máte môj produkt", peniaze si zaslúži. Ale vnucovanie reklám a strategické ťahanie peňazí cez ten nový "VIP" systém trošku smrdí. Hlavne keď to robí magnát ako Gameloft, ktorý má pekné herné konto za sebou.
Pred rokom, keď som hru hral som sa dostal veľmi ďaleko aj bez cheatov, ale vždy bolo treba trpieť nejaký level reklám a to nepočítam straty progressu (kým nenastúpil Google cloud).

Tá "cieľovka" je prakticky identická s vyššie zmieňovanými hrami. Ľudia, ktorí sa len chcú zabaviť, kašlú na ady, hrajú dlhodobo a užívajú si tú hru Pinkiesmile
Každý si to môže užiť naplno bez úprav, ale niekomu (ako mne) ten dizajn prekáža. Ale máš pravdu, "money harvester" nie je fér označenie. Je to proste freemium hra a či už ju človek hrá kvôli pobaveniu vo voľnom čase alebo kvôli výzvam v kóde, pre bronies je to stále zlatá baňa.


RE: My little pony for iOS, Android a Windows phone - Azuliana - 28.09.2016

Update is live!
Hurá do Crystal Empire!