Bronies.cz
Feels - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Friendship is Magic (https://bronies.cz/Forum-Friendship-is-Magic)
+--- Téma: Feels (/Vlakno-Feels)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Feels - Gris - 18.02.2013

Orion: Proč? Vždyť na tom není nic tak smutného...


RE: Feels - Geeshta - 18.02.2013

No Twilight tam dost smutně kouká a hlavně podle mě to naráží na to, že v 'murice sou všechny chytrý děti na základce a střední dost hnusnym způsobem šikanovaný, mnohem víc než u nás. Fakt, jakmile je někdo chytrej na vědy a nejde mu tělák, tak mu tam ty parchanti dělaj ze života peklo...fuj nějak se rozjíždim...


RE: Feels - Jamis - 19.02.2013

Derpy a naděje...

http://redhascabin.deviantart.com/art/I-am-Derpy-Always-will-be-313804868


RE: Feels - Gris - 19.02.2013

Geeshta: No nevím, ve filmech to tak sice vypadá, ale pochybuju, že skutečná situace je až tak zlá.


RE: Feels - Geeshta - 19.02.2013

Taková že si tu tady v Evropě ani nechceme přiznat, proože si rádi stěžujeme. Ptal sem se na to několika Američanů i sem čet pár knížek který byly vpodstatě osobní zpověď takhle šikanovanejch lidí. Je to tam a nejhorší je že to všichni dospělí ignorujou..., meh to bych se zas musel rozčilovat.


RE: Feels - Orion - 19.02.2013

(18.02.2013, 03:14)Gris Napsal(a): Orion: Proč? Vždyť na tom není nic tak smutného...

Já nevím... je v tom cosi hlubokého. Jasně, oukej, je to jenom obrázek. Ale při projíždění tohodle všeho na mě nic jiného tolik nezapůsobilo, jako tohle. Já jsem už tak dost měkkota, tudíž leckdy si na mě lidi ukazují jak na debila a na rozmazlence, kterej pořád bulí, a ptají se mě proč. Ale oni někdy prostě nejdou vysvětlit onny pocity, kterých je tak hodně a do hlavy se skoro nevejdou, a dají na sebe naráz upozornit třeba při pohledu na jedne obrázek.

Nějak jsem se prostě v jednom okamžiku "vcítila" do role malé Twilight na obrázku, mající na krajíčku a svírající svojí milovanou panenku, která je jí jedinou kamarádkou. Myslí i na svoje rodiče, na svojí maminku, která jí panenku pracně ušila, ikdyž vypadá trochu uboze... nechce se rozbrečet, protože by se jí pak smáli ještě víc a utahovali si z ní. Zároveň ji taky napadá, jestli by radši domů neměla jít oklikou, aby ji náhodou nechytli a nevysypali všechny učebnice a sešity, které jsou v jejím baťůžku tak hezky poskládané. Taky se bojí to říct komukoliv z dospělých poníků. Bylo by to pak ještě horší. Jediný, komu se může svěřit, je ta panenka s knoflíkovýma očima, kterou brzy nejspíše také seberou..

Zkus si třeba pustit nějakou trochu smutnou hudbu, dívat se na obrázek dvě minuty a zamyslet se nad tím vším. Nad tím, co se ve světě děje a nikdo proti tomu nci nedělá. Dobře, mám pocit, že jsem se nechala trochu unést. Je to trochu trapné. Ale ... nejde to vysvětlit. Promiň.. jsem prostě divná, brečím kvůli jednomu obrázku. Vykašli se na mě Facehoof


RE: Feels - Honzdir - 19.02.2013

Při dnešní jízdě autem mi najednou naskočila tahle písnička, od Vánoc jsem na ní docela zapomněl, ale když jsem se zaposlouchal do textu, tak mě to znova dostalo :')

[Obrázek: 4106147563-1.jpg]

(stačí kliknout na obrázek)


RE: Feels - Jamis - 20.02.2013

(19.02.2013, 20:48)Orion Napsal(a):
(18.02.2013, 03:14)Gris Napsal(a): Orion: Proč? Vždyť na tom není nic tak smutného...

Já nevím... je v tom cosi hlubokého. Jasně, oukej, je to jenom obrázek. Ale při projíždění tohodle všeho na mě nic jiného tolik nezapůsobilo, jako tohle. Já jsem už tak dost měkkota, tudíž leckdy si na mě lidi ukazují jak na debila a na rozmazlence, kterej pořád bulí, a ptají se mě proč. Ale oni někdy prostě nejdou vysvětlit onny pocity, kterých je tak hodně a do hlavy se skoro nevejdou, a dají na sebe naráz upozornit třeba při pohledu na jedne obrázek.

Nějak jsem se prostě v jednom okamžiku "vcítila" do role malé Twilight na obrázku, mající na krajíčku a svírající svojí milovanou panenku, která je jí jedinou kamarádkou. Myslí i na svoje rodiče, na svojí maminku, která jí panenku pracně ušila, ikdyž vypadá trochu uboze... nechce se rozbrečet, protože by se jí pak smáli ještě víc a utahovali si z ní. Zároveň ji taky napadá, jestli by radši domů neměla jít oklikou, aby ji náhodou nechytli a nevysypali všechny učebnice a sešity, které jsou v jejím baťůžku tak hezky poskládané. Taky se bojí to říct komukoliv z dospělých poníků. Bylo by to pak ještě horší. Jediný, komu se může svěřit, je ta panenka s knoflíkovýma očima, kterou brzy nejspíše také seberou..

Zkus si třeba pustit nějakou trochu smutnou hudbu, dívat se na obrázek dvě minuty a zamyslet se nad tím vším. Nad tím, co se ve světě děje a nikdo proti tomu nci nedělá. Dobře, mám pocit, že jsem se nechala trochu unést. Je to trochu trapné. Ale ... nejde to vysvětlit. Promiň.. jsem prostě divná, brečím kvůli jednomu obrázku. Vykašli se na mě Facehoof

Moc dobře tě chápu - u mě to funguje úplně stejně. Není to trapné, nebo divné a ani to není známka slabosti. Podle toho, co píšeš, budeš pravděpodobně HSP, tak jako já - všechno vnímáme intenzivněji a mnohem více do hloubky, máme živou představivost, schopnost empatie a emoce nás snadno pohltí, protože jejich intenzita je řádově někde jinde, než u ostatních lidí. Když se tuhle schopnost naučíš ovládat, bude ti v životě hodně ku prospěchu (kdybych tohle věděl před 10 lety, život by byl mnohem snadnější...).

Přiznám se, že jsem už před delší dobou vzdal pokusy vysvětlit to těm, kteří to tímhle způsobem neprožívají, protože prostě nemají šanci pochopit, co hudba/obrázek/věta ve mě může způsobit - nic ve zlém proti nikomu, ale taková je moje dlouholetá zkušenost. Když se někomu od narození zcela barvoslepému budete snažit vysvětlit, jak jsou ty barevné kombinace úžasné, taky bude jen nechápavě kroutit hlavou.

Mimochodem... tenhle thread je úžasný Pinkiesmile vynásobte intenzitu toho, co ve vás tady uvedený obsah vyvolává (jak v pozitivním tak negativním směru) dvakrát, až třikrát a máte v základu to, co to vyvolává ve mě.


RE: Feels - KovisCZ666 - 20.02.2013

made me cry.all of this. Fluttercry


RE: Feels - Gris - 20.02.2013

Orion: Moc pěkný popis, díky. Je fakt, že já se při svých toulkách nepříjemnými myšlenkami soustředím hlavně na větší měřítko (jako je minulost/budoucnost Equestrie, důsledky dlouhověkosti či nesmrtelnosti některých postav apod.), takže mi tahle individuální témata dost unikají. Každopádně jsem ten obrázek trochu modifikoval, aby na mě fungoval víc.
[Obrázek: alonen.png]

(20.02.2013, 00:29)Jamis Napsal(a): Když se tuhle schopnost naučíš ovládat, bude ti v životě hodně ku prospěchu (kdybych tohle věděl před 10 lety, život by byl mnohem snadnější...).

Mohl bys tohle prosím rozvést? Jakým mechanismem se to dá ovládat? Já sice asi HSP nejsem, minimálně ne vrozeně, ale mám takové tušení, že za posledních cca 10 let se mi dost změnilo myšlení a přináší to s sebou některé nepříjemné vedlejší efekty, připomínající v lecčem symptomy HSP. Vím, že amatérská brony psychoporadna je vedle Twilightsmile, nicméně tohle téma mi nepřipadá v tomto vlákně jako OT a mohlo by to být užitečné pro typ lidí, kteří se zde vyskytují.