Bronies.cz
Universe of Stargate - SG-1, SGA - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Universe of Stargate - SG-1, SGA (/Vlakno-Universe-of-Stargate-SG-1-SGA)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8


Universe of Stargate - SG-1, SGA - turboviking - 06.12.2012

Jaffa kree ! kel mek.

Našel bych tady nějaké fany Stargate - hvězdné brány?
Já osobně jsem neskutečný fanoušek SG-1 a SGA, no přičemž SG-1 se už dnes dá považovat za kultovní záležitost pro skalní fanoušky. SG-1 jsem viděl od první do 10té (last) série 6x, Atlantis 2x.

Dokonce mám doma uniformu - BDU v barvě navy blue s nášivkou Atlantis expedition

[Obrázek: Atlantis_new.jpg]

SG-1 favourite characters - všichni Rainbowlaugh Jack, Dr. Jackson, Sam Carter, Teal'c + ještě Mistr Bra'tac a Selmak - Jacob Carter.

jinak favourite SG-1 záporáci (goauldi) tak určitě Baal Rainbowlaugh a Lord Yu huang shang ti



SGA - John Sheppard, Ronon, určitě Rodney Mckay + velký šéf Radek Zelenka.


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Tuxik - 06.12.2012

Zelenka je ve Stargate Atlantis naprosto perfektní postava. Když to člověk sleduje v originále a pak čas od času uslyší, ty české nadávky a jiné pěkné kletby, tak se u toho človíček české národnosti dost zasměje.

Obecně by mě zajímalo, jak autoři přišli na nápad, že Zelenka, jakožto český zástupce v Atlantis teamu, bude v seriálu hezky česky klít.

Pamatuji si jednu scénku, kde byla situace celkem delikátní a Zelenka, aby uvolnil nervové napětí zařval "No do p**ele!" a Sheppard na to " I think I am starting to understand this one."


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - DaveL - 06.12.2012

(06.12.2012, 13:16)Tuxik Napsal(a): Pamatuji si jednu scénku, kde byla situace celkem delikátní a Zelenka, aby uvolnil nervové napětí zařval "No do p**ele!" a Sheppard na to " I think I am starting to understand this one."

tyhle scény znám nazpaměť takže to napíšu přesně..:

Zelenka: "No doprdele koho to napadlo že budeme teď pod vodou tyvole.."
Sheppard: "I think my Czech is getting better because i know what you saying"


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Tuxik - 06.12.2012

Ale musíš uznat, že to je naprosto kouzelné Rainbowlaugh


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - turboviking - 06.12.2012

No viděl jsem nějaký video s Nyklem kde odpovídal na různý otázky ohledně své postavy v SGA no a říkal že ty jeho hlášky/nadávky v češtině původně vůbec nebyly ve scénaři, tuším že říkal že prý jednou prostě takhle česky zanadával, no nikdo tomu nerozuměl ale líbilo se jim to, tak ho nechali a takhle měl potom semtam improvizovat. Caldwell: Doctor zelenka ! Zelenka: I'am trying dop.d.le Rainbowlaugh
Můj asi nejoblíbenější funny episode - jak tam hrály tu hru, no mysleli si že se jedná o hru / strategii

víte co myslím ne

[Obrázek: thegame.jpg?w=460]


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Tuxik - 06.12.2012

Ano pamatuji, ty Rodneyho portréty jak všude vysely Pinkiehappy. Atlantis jsem viděl tak naposledy před 4 roky a teď jsem akorát dostal chuť se na to znova podívat - vidíš co jsi provedl Rainbowlaugh


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - turboviking - 06.12.2012

Rodney tam vyspělí stát a Sheppard pořád ve středověku a pořád jen rozšiřoval armádu Rainbowlaugh


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Azuliana - 06.12.2012

(06.12.2012, 13:25)turboviking Napsal(a): No viděl jsem nějaký video s Nyklem kde odpovídal na různý otázky ohledně své postavy v SGA no a říkal že ty jeho hlášky/nadávky v češtině původně vůbec nebyly ve scénaři, tuším že říkal že prý jednou prostě takhle česky zanadával, no nikdo tomu nerozuměl ale líbilo se jim to, tak ho nechali a takhle měl potom semtam improvizovat. Caldwell: Doctor zelenka ! Zelenka: I'am trying dop.d.le Rainbowlaugh

On měl původně podle scénáře hrát rusáka, ale pak si autoři řekli, že je to omleté klišé, tak mu chtěli dát jinou národnost (už nevím jakou), no a pak si párkrát zanadával a byl z něho Čech. Funny fact, dle autorů studoval doktor Zelenka na Masarykově univerzitě Pinkiehappy

Jinak SC žeru už nějakou dobu, jednou jsme si s bývalým udělali maraton všech sérií SG1 a Atlantis Pinkiehappy
Moje nejoblíbenější postava je jednoznačně Teal´c a Vala Mal Doran z SG1 a Ronon z Atlantis.

http://www.youtube.com/watch?v=XtPgr94VYA4 Teal´cova "indeed" včetně kouzelného rozhovoru s Rononem Pinkiehappy


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Melgarh - 06.12.2012

Haha jo Zelenka, taky jsem to videl v Originale a opravdu to stoji za to jak si tam pekne nekdy povida sam pro sebe Rainbowlaugh (Jedu decka, jedu jedu!)

Pekna barevna SG-1 DVDcka si jeste shranuju ve sve kolekci =)

Jinak taky Stargate Universe je sajimavy, takovy mix s Battlestar Galactica psychologii, me se to vcelku libilo a je velmi skoda ze nechali ty herce a celou scenu zamrazit... na druhou stranu, jeden z protagonistu skopil 93% veskerych kulis takze kdyby se to rozjelo znova, tak by to bylo s cim =)


RE: Universe of Stargate - SG-1, SGA - Azuliana - 06.12.2012

(06.12.2012, 14:05)Melgarh Napsal(a): Jinak taky Stargate Universe je sajimavy, takovy mix s Battlestar Galactica psychologii, me se to vcelku libilo a je velmi skoda ze nechali ty herce a celou scenu zamrazit... na druhou stranu, jeden z protagonistu skopil 93% veskerych kulis takze kdyby se to rozjelo znova, tak by to bylo s cim =)

Vidíš, a mě třeba Universe neoslovilo vůbec, přišlo mi, že to nemá ten švih... na Stargate mi tam chyběla ta určitá dávka "sillyness" a na samostatný sci-fi seriál mi to přišlo takové neslané nemastné... ale to je můj subjektivní dojem.