Bronies.cz
Azulčina červená knihovna - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Literatura (https://bronies.cz/Forum-Literatura)
+---- Fórum: Tvorba členů (literatura) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-literatura)
+---- Téma: Azulčina červená knihovna (/Vlakno-Azulcina-cervena-knihovna)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Azu grafoman - Zmok - 02.01.2013

No vidiš a já to military ani nečtu, protože jsem zmlsanej nejlepšíma světovejma autorama. Zato tohle je pro mě něco novýho, tak mi to přijde docela zajmavý :-)

Hele, ono je nějaký pravidlo, že kdo chce psát fanfikce o Harry Potterovy, musí nejdřív napsat shipping se Snapem, nebo čim to, že jich je tolik? :-)


RE: Azu grafoman - Azuliana - 02.01.2013

Jasně, že byl hodný. Jinak já jsem nadšený Potterhead, proto jsem si jako "začátek" své publikovatelné (a publikované tvorby vybrala právě HP fanfic, páč jsem o tom světě a postavách věděla první poslední. Když jsem se snažila vytvořit něco původního, tak z toho stejně vždycky vylezla vykrádačka něčeho, co jsem zrovna v té době žrala (takže LOTR, Belgariada a tak).


RE: Azu grafoman - Azuliana - 03.01.2013

(02.01.2013, 20:03)Zmok Napsal(a): Hele, ono je nějaký pravidlo, že kdo chce psát fanfikce o Harry Potterovy, musí nejdřív napsat shipping se Snapem, nebo čim to, že jich je tolik? Twilightsmile

Ne, spíš je to tím, že fanfikce HP píší v drtivé většině holky. A mezi Potterheadkami je Snape na prvním místě v oblíbenosti a hned za ním je Draco. Pak teprv následují takoví ti průměrní blbečci (ironie) jako Harry, Ron, Lupin, Sirius...

Taky je to možná tím, že Snape je jedna z nejrozvinutějších postav v knize, s protichůdnými tendencemi, zajímavě vykreslený charakter, takže ho můžeš napsat jako záporáka nebo jako klaďase a bude to sedět a nebude to OCC.

A hlavně. Ta rozpolcená povaha... neopětovaná láska k Lily... a že je vlastně hodný, i když dělá pravou ruku Voldemortovi. No prostě ideální romantický hrdina jak vystřižený z dívčího románu... prostě něco úžasného pro zjihlé srdce žen a dívek.


RE: Azu grafoman - Azuliana - 21.01.2013

Páč mi přišly docela kladné ohlasy na ty mé výplody a někteří se stále ptají, kdy bude pokračování, dám vám volbu.
Mám teď rozpracovánu jednu delší věc, je to Spike a OC pony (s možností Rarity jako třetího vrcholu milostného trojúhelníku).
Nebo chcete čistě Sparity?


RE: Azu grafoman - Mr.Desolator - 21.01.2013

Hlasuju pro Sparity Pinkiesmile


RE: Azu grafoman - Frolda - 22.01.2013

Osobně by mě docela zajímala ten milostný trojúhelník. (vzhledem k epizodě před měsícem bych tipoval AJ, tedy pokud by nebylo napsané, že je to OC Rainbowlaugh) Dialogy se na to doslova nabízejí a mohlo by to být zajímavé.

Na druhou stranu, čistě Spike a Rarity by mohla být také velice zajímavá. Tam by to podle mě bylo spíš o popisech těch pocitů atd.

Přečtu si všechno Rainbowlaugh. Je jedno, co se pošleš Ajsmug


RE: Azu grafoman - RadlanJay - 22.01.2013

Četl jsem obě tvé práce RarityxSpike
Je to slušné napsané, ale mám (samozřejmě) několik poznámek. Myslím si, že některé části, souvětí, jsou zbytečně složité, především, když probíhá dialog. Ale není to tak hrozné, spíše estetický problém.
Taky si myslím, že s druhou povídkou by se dalo lépe vyhrát po kompoziční stránce. Například já bych to napsal tak, že by to začínalo příchodem Spike do butiku, kde by našel plačící Rarity. Ta by se mu vrhla kolem krku a v slzách vyprávěla, co se jí stalo u Fancy Pantse. Možná by to bylo trochu zajímavější, a napínavější.

Na druhou stranu se mi líbí tvůj způsob vypravování, kdy je popis dějě veden jakoby z povzdálí, a vyhýbá se detailům. Šikovné.
Také vykreslení charakterů je dosti slušné, odpovídá canonu a dalo by se s tím dopředu pracovat.


RE: Azu grafoman - Azuliana - 22.01.2013

Díky za poznámky a rady. Přece jen to byla první pony povídka, Harry Potter se mi psal jinak, že. Tady ještě tápu Pinkiesmile

Jinak je pravda, že to je spíš takový fragment, než plnohodnotná povídka, proto to kompozičně kulhá a dalo by se to rozepsat, ale nějak se začít musí.

A je dobré si vyslechnout ohlasy na tomhle střípku a pak se jim vyhnout při psaní něčeho většího a delšího.
(22.01.2013, 21:18)RadlanJay Napsal(a): Myslím si, že některé části, souvětí, jsou zbytečně složité, především, když probíhá dialog. Ale není to tak hrozné, spíše estetický problém.

Jo, tak to je pozůstatek ze starého fanfic webu, kde bylo strašně hloupě udělané zalamování stránek a když se dodržovalo pravidlo každé nové přímé řeči na nový řádek, tak jednoduché věty rvaly oči a zabíraly místo... takže jsem psala dialogy tak, aby zabíraly trochu víc kompaktnějšího místa. Sorry, my bad Rainbowlaugh


RE: Azu grafoman - Azuliana - 11.03.2013

Páč se mé rozepsané povídky zasekly na kombinaci "nemám inspiraci/jsem zatracený prokrastinátor", nabízím vám na ukrácení času svou úplně první (non-pony) publikovanou povídku:

http://frydexnaex.blogspot.cz/2013/03/fialovy-serik_11.html


RE: Azu grafoman - KovisCZ666 - 11.03.2013

pěkné pěkné.. Twilightsmile