Bronies.cz
Anketa - zaměstnání členů - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Anketa - zaměstnání členů (/Vlakno-Anketa-zamestnani-clenu)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Anketa - zaměstnání členů - Dreit - 05.09.2012

klusik:
spam) Na futuramania fóru jsme si udělali vlákno "Kantýna", přispívali jsme tam asi tři-čtyři a za pár dní jsme měli 300 stránek, než fórum padlo, tak jsme měli myslim něco kolem 500-700 Rainbowlaugh

peklostroj) Freelancer http://cs.wikipedia.org/wiki/Freelancer ? Pinkiehappy

štítek) Takže skoro jako já před lety, vzal jsem kolo a domů na něm přivez dvě CRT televize přimotaný ke kolu kabelem Rainbowlaugh


Darm:
Buď sis o pár vláken vedle našel, že používám Debian, nebo je to pravda....což by mě moc těšilo, aspoň něco Twilightsmile Ještě někoho vyhodit za ty datový schránky a bude zase na světě o trochu líp Rainbowwild


RE: Anketa - zaměstnání členů - klusik - 05.09.2012

Dr8:

spam) To je hezké Ajsmug Ajsmug Ale fórum je od toho, aby se komunikovalo Ajsmug Jenže tady už jsme fakt dost offtopic...

freelancer) :-D Loool :-D Neee, myslím tím, že jsme skupina nezávislých tvůrců webu, grafiků atd. Ve své podstatě jedeme každý na svůj ŽL, ale sdílíme zkušenosti, vzájemně si pomáháme, když je třeba, sdílíme testovací servery atd., prostě jsme nezávislí, ale sdílíme prostředky, aby to bylo jednodušší a levnější Ajsmug

štítek) No tyvolenakole... :-D

datové schránky) Jo, to by měli... A za další desítky projektů + by je měl zodpovědnej zaplatit.


RE: Anketa - zaměstnání členů - CrystalShine - 05.09.2012

(05.09.2012, 16:13)Dreit Napsal(a): Darm:
Buď sis o pár vláken vedle našel, že používám Debian, nebo je to pravda....což by mě moc těšilo, aspoň něco Twilightsmile Ještě někoho vyhodit za ty datový schránky a bude zase na světě o trochu líp Rainbowwild

My jsme tu obecně všechno co šlo řešili Linuxem. Napříklat kompletní námi na míru vyvinutý systém pro instalaci windows image na pracovní stanice, který fungoval jako Debian bootující přes PXE, který pak vybral vhodnou konfiguraci pro daný počítač a nakopíroval image přes dd (těch věcí to dělalo víc, ale to už je na delší dobu, jestli se potkáme někde na sraze, můžu to rozvést.) Mám tam pěkných pár řádků kódu Twilightsmile Od původního autora mám zelenou ve věci opensourcování celého projektu, problém je že se to vyvíjelo postupně a je to trošku příliš rozlezlý po systému. Jestli to někdy pustím ven, budu muset většinu přepsat.

Ještě nám tu chvíli běžel nějaký prastarý Red Hat (nevím kvůli čemu, nebyl mou starostí), ale kvůli jednoduchosti konfigurace, ceně a osobním preferencím vyhrál na celé čáře Debian Twilightsmile
Jinak nový aplikační server se jmenuje Lyra, poníci na úřadech Twilightblush


RE: Anketa - zaměstnání členů - klusik - 05.09.2012

Darm: Tak to je zajímavej systém instalace Twilightsmile Nebylo by jednodušší na pracovní stanice spíš použít tenký klienty?


RE: Anketa - zaměstnání členů - Dreit - 05.09.2012

klusik:
spam) Právě že tam byla naprosto volná diskuze převážně jen několika málo členů Pinkiehappy
freelancer) Takže skupina tvorů, kde "všechno patří všem" (třeba výkon CPU)? Twilightsmile
štítek) Tak to jsi trefil Rainbowlaugh
schránky) Zodpovědnost v Čechách? Tak to je špatnej vtip Pinkiesick

instalace) Ve škole dokázalo spuštění .NET programu ze serveru shodit komplet celou učebnu do BSOD (stačilo přejet myší nad ikonkou síťovýho disku) a nakonec spadnul celej server. Myslim že špatně napsaná aplikace by v případě tenkých klientů mohla zlikvidovat celodenní práci, protože pravidelný ukládání je leckde ještě tabu Ajsmug

Darm:
S dd jsem začal pár dní zpátky, je to hezká hračka Pinkiehappy


RE: Anketa - zaměstnání členů - klusik - 05.09.2012

Dreit)

spam) Rozumím Ajsmug

freelancer) :-D Tak strojový čas nesdílíme, ani nejsme Geth Ajsmug

schránky) Jsem naivní... ale optimista :-D

tenkej klient) Tak ono jde o to, jak se to udělá. Z praxe znám systémy, kde běží desítky tenkých klientů klidně roky a je to stabilní. Ale samozřejmě je to pořádnej server se zálohou, UPS atd. Na serveru běží Debian + virtualizovaný widle, při bootu klienta si můžeš vybrat, jestli nabootovat debian nebo widle (případně boot z disku, ale tam je jen memtest :-D). Jako pokud se tam začne přihlašovat 50 lidí naráz, trošku to drhne, ale jen při přihlášení. Pokud by aplikace měla shodit celej server, pak je špatně i server. Aplikace, byť sebeblbější, by neměla ohrozit zbytek systému. Takže buď brutálně virtualizovat anebo systém nastavit tak, aby to prostě neslítlo Ajsmug


RE: Anketa - zaměstnání členů - Dreit - 05.09.2012

Geth...what? Mě napadá jen slovo getr Pinkiehappy Když se ti líbí tencí klienti, tak proč neudělat společnej server pro členy grupy a připojovat se na něj? Rainbowdetermined2

Čim víc o PC víš, tim víc se musíš děsit co najdeš. Nejradši bych napsal že jsem z toho vypelichal, ale v realitě za to může mononukleóza, takže smůla Rainbowlaugh

Aplikace běžící na serveru by samotnej server shodit neměla (repozitář Debian stable), ale náhoda je blbec. Hlavně se hodí skript v cronu, co kontroluje jestli všechno běží a když něco ne, tak to nahodí. A samozřejmě záložní server vedle s heartbeat taky není na škodu Ajsmug


RE: Anketa - zaměstnání členů - klusik - 05.09.2012

Geth) We are Geth. We build consensus.

klient) Nic není nemožné, žejo Ajsmug

čím víc...) Mě spíš děsí, když si přečtu nějaký "odborný" článek třeba v novinách, jakej je to amatérismus a kolik je v tom nepřesností a chyb (faktických). A pak si to extrapoluju na všechno, co se tam dočtu a zděsím se, když si dosadím stejnou míru přesnosti a validity do těchto ostatních témat... no, TV nemám, noviny téměř nečtu (české), snad jsem uchráněn Ajsmug

aplikace) Tak neměla by, od toho máme chráněnej režim Ajsmug Ale když je to napsaný prasecky (a i linux má v sobě dost špíny, přijde mi...), pak je to o náhodě, kterej program zrovna najde slabost systému Ajsmug

skript) Tak jasně, no Ajsmug (si pamatuju, že jsem jednou kamarádovi hlídal server, když jel na dovolenou, do cronu jsem si dal svůj email atd. No, ale nějak jsem se přepsal a místo gmail.com jsem napsal gamil.com :-D No a šéfovi firmy chodilo co 15 minut MAILER DAEMON... :-D :-D, celou noc :-D)


RE: Anketa - zaměstnání členů - Dreit - 05.09.2012

Geth) To mi nic neříká
klient) Všechno jde, když se chce Twilightsmile
čim víc...) TV nemám už několik let, koukám jen občas na seriály na PC a jinak čtu články na novinkách a podobně...jen pro inspiraci, občas tam najdu odpověď na něco, co už dlouho řešim. Náhodně v půlce věty vyplivne mozek a znám řešení.
aplikace) Všechno rozjet v QEMU a je klid Pinkiehappy
skript) LOL, to zamrzí Rainbowlaugh


RE: Anketa - zaměstnání členů - klusik - 05.09.2012

Geth) We are each a nation... (teď podvádím, tohle přímo se netýká Geth, ale tak trošku to jen souvisí) Ajsmug

klient) Jasně Twilightsmile

čím víc) No, však jo Ajsmug Ajsmug Jako taky se na idnes podívám, ale fakt tak jednou za týden vyloženě otevřu nějaký článek Ajsmug

aplikace) Tak jasně, virtualizace je nejlepší řešení Ajsmug Ale pak mi zase přijde zbytečný to míchat s tenkým klientem, když může rovnou běžet vzdáelnej virtualizovanej stroj Ajsmug Ajsmug

Zamrzí) Tak hlavně jeho asi Ajsmug Ajsmug