Bronies.cz
Red Dwarf / Červený trpaslík - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Red Dwarf / Červený trpaslík (/Vlakno-Red-Dwarf-Cerveny-trpaslik)

Stran: 1 2 3 4 5


Red Dwarf / Červený trpaslík - niemand - 28.12.2012

Ahoj, docela mě překvapilo, že tu není téma o seriálu Červený trpaslík. To se musí napravit Rainbowkiss

[Obrázek: red-dwarf2.jpg]

Znáte? Sledujete? Budete sledovat? Za sebe můžu určitě doporučit.

Kousíček z wiki:
Citace:Červený trpaslík (anglický název Red Dwarf) je sitcom britské společnosti BBC, který byl natočen mezi lety 1988 až 2012 a který je řazen do žánru sci-fi coby parodie. Téměř celý děj tohoto se seriálu se odehrává ve vesmíru více než tři milióny let v budoucnosti. Červený trpaslík se stal kultovním dílem a získal si diváky po celém světě.

Bylo natočeno 61 dílů v desíti sériích, poslední 10. série byla ve Spojeném království odvysílána v říjnu a listopadu 2012 stanici Dave.

Ve zkratce (když to řeknu hodně krátce) je seriál o tom, jak Lister (jedna ze 4 hlavních postav [+ pátá je počítač]) přežije nehodu na lodi, protože v tu dobu byl ve stázi (hibernace). Lodní počítač "Holly" (nejdřív on, později ona Rainbowlaugh ) ho ze stáze vypustí až po 3 milionech let (prostě v době, kdy to je bezpečné). Protože je jediný kdo přežil, hledá Holly způsob, jak mu to zpříjemnit a protože může v paměti udržet jeden hologram, zpřístupní Listerovi jeho bývalého "přítele" (v uvozovkách to je schválně, jen se na to podívejte) Rimmera, který bude na lodi jen jako hologram. Jejich cíl - vrátit se na Zem. Protože byli mimo 3 miliony let a zapoměli na lodi kočku, bezpečně ukrytou ve skladišti, ze které se vyvine něco jako člověk - říkají mu Kocour. Cestou na Zem narazí ještě na androida (ne ten systém do mobilů) Krytona a jejich cesta naplno začíná...

Seriál měl původně 8 sérií, kdy poslední díl má takový otevřený konec. Nedávno vyšla 9 série, která měla pouze 3 díly, tu jsem ještě viděl, ale nějak mi to nesedlo, popravdě jsem viděl jen jeden a půl Twilightoops

Nyní už je na světě 10 série. Přiznám se, že jsem ji ještě neviděl, protože jsem neměl čas se k tomu dostat, ale podle ohlasů by měla být dobrá, někdo by řekl i skvělá. Až si najdu čas, určitě na to kouknu.


Co k tomu říct více, kdo viděl se určitě bavil (aspoň doufám), kdo neviděl by to měl ihned napravit, kdo viděl a nelíbilo se mu si může trhnout nohou Rainbowlaugh

Na konec přidám moji nejoblíběnější hlášku, která v seriálu padne:
"Hospoda, ano! Veřejný podnik, kde se lidé snaží dosáhnout pokročilého stavu mentální inkompetence opakovanou konzumací fermentovaných rostlinných nápojů."
Tuhle hlášku si pamatuju a dokážu ji vyklopit kdykoli a kdekoli. Někdy na mě koukají lidi jak na vola, když to někde plácnu Rainbowlaugh


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - Mr.Desolator - 28.12.2012

Samozřejmě znám, perfektní záležitost Pinkiesmile. I ten CZ dabing považuju za velmi povedený Twilightsmile


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - Shadow Star - 28.12.2012

hned po MLP je to best serial ever teda podle mě Pinkiecrazy


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - niemand - 28.12.2012

Mr.Desolator: já to teda anglicky nikdy neviděl, takže nemůžu porovnat, jen jsem na YT koukal na nějaké záběry, které nakonec v seriálu nebyly, ale v češtině mi to přišlo OK Pinkiesmile


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - tom8811 - 28.12.2012

parádní seriál a ta 10. serie se opravdu vydařila


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - Mr.Desolator - 29.12.2012

(28.12.2012, 23:50)niemand Napsal(a): Mr.Desolator: já to teda anglicky nikdy neviděl, takže nemůžu porovnat, jen jsem na YT koukal na nějaké záběry, které nakonec v seriálu nebyly, ale v češtině mi to přišlo OK Pinkiesmile

Já na to od začátku čučel v češtině Pinkiesmile. Pak jsem jednoho dne ze zvědavosti zkouknul na YT origo verzi a nějak už to nebylo ono. Rychle jsem se vrátil k CZ dabingu, což je u mě není častý jev Pinkiesmile


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - DrakeDamage - 29.12.2012

Jeden z nejlepších seriálu, který kdy byl vysílán Ajsmug
Jsem velký fanoušek, dokonce znám každou hlášku Pinkiecrazy Rainbowlaugh


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - Miky - 29.12.2012

Perfektní seriál. Dabing taky velice povedený. Jediný co jsem neviděl byli díly Back to the earth nebo jak se to jmenovalo.Z X série jsem viděl pár dílů a bavil jsem se velice dobře. Prostě jak starej dobrej Trpoš. Twilightsmile


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - DrakeDamage - 29.12.2012

Kdo něco neviděl http://eserial.cz/cerveny-trpaslik/uvod <- tu to je Ajsmug


RE: Red Dwarf / Červený trpaslík - Xeelee - 29.12.2012

Jedinej seriál, kterej sem si koupil na DVD! S výborným českým dabingem šly sehnat jen příšerný ripy z ČT2, takže sem tý pro mě obrovský částky rozhodně nelitoval.