Bronies.cz
Harry Potter - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Harry Potter (/Vlakno-Harry-Potter)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Harry Potter - Azuliana - 02.01.2013

"I solemnly swear that I’m up to no good!"

Jsem Potterhead a hrdě se k tomu přiznám! Tak kdo z Vás se ke mě připojí?

Pro ty co náhodou neví, "HP je série sedmi knih britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Romány zachycují dobrodružství mladého čaroděje, Harryho Pottera, a jeho přátel, Ronalda Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří všichni studují na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Hlavním tématem příběhu je Harryho souboj s černokněžníkem Lordem Voldemortem, jehož cílem je dosažení vlastní nesmrtelnosti, dobytí čarodějnického světa, podmanění nekouzelníků a zničení všech, kdo mu stojí v cestě, zejména pak samotného Harryho Pottera. Romány jsou směsicí žánrů fantasy a tzv. vývojového románu s prvky mystery, thrilleru, dobrodružného románu a romantického románu. Přestože bývají řazeny mezi dětskou literaturu, zabývají se velmi vážnými tématy. Podle Rowlingové je dokonce jedním z hlavních témat smrt.

Všech sedm dílů bylo i zfilmováno. Na režisérské stoličce se postupně vystřídali Chris Columbus, Alfonzo Cuaron, Mike Newell a David Yates"

Kouzelníkům i mudlům je vstup do tohoto tématu povolen.

"Mischief managed."




RE: Harry Potter - Tuxik - 02.01.2013

Četl jsem 1., 2. a 4. díl a od 5. jsem to přestal uznávat, přišlo mi, že to pak ztratilo celé kouzlo - jako vážně? Zabít Harrymu kmotra? Twilightangry2


RE: Harry Potter - DrakeDamage - 02.01.2013

Já jsem jel teda jen filmovou serii a vlastně jsem vyrůstal skoro úměrně k Harrymu Rainbowlaugh


RE: Harry Potter - Intrix - 02.01.2013

Já jsem několikrát viděl filmovou sérii, dokonce i jako maraton, hned v den kdy vyšela poslední část posledního dílu na blu-ray, aby mi náhodou něco v předchozích dílech neuniklo (zvláštních 18 hodin). Přečetl jsem plno FF [spoiler: bohužel jsem byl po pár povídkách přinucen číst slash], ale k přečtení knížek jsem se nedostal.


RE: Harry Potter - Azuliana - 02.01.2013

Jo, holt 10 let s fandomem je deset let. Já první knihu četla v roce 2001, tehdy už byly 4 díly venku, viděla film a poslední film jsem viděla v roce 2011 Pinkiesmile. Ano, s tímhle fandomem jsem doslova vyrostla.

Jinak krásná sbírka obrázků http://lolchamp.com/for-harry-potter-fans
(02.01.2013, 21:40)8B3CE273 Napsal(a): Přečetl jsem plno FF [spoiler: bohužel jsem byl po pár povídkách přinucen číst slash], ale k přečtení knížek jsem se nedostal.

Ano, ten je mezi tvůrci ff HP velmi, velmi, velmi oblíbený...


RE: Harry Potter - Discordian - 02.01.2013

Konec se mi nelíbil, přišlo mi pitomé stavět to na tom, že pravidla které tomu světu celých těch šest knih dávala v té sedmé už neplatí nebo jsou na hlavu postavené. Tuším jsem si pak dělal i nějaké tabulky kdo by kdy zařval, protože "jeho hůlka už nebyla jeho" a dospěl jsem k závěru že většina postav by se nedožila ani čtvrtého dílu Rainbowlaugh


RE: Harry Potter - Intrix - 02.01.2013

(02.01.2013, 21:44)Azuliana Napsal(a): Ano, ten je mezi tvůrci ff HP velmi, velmi, velmi oblíbený...

u některých, na můj vkus, až příliš a když si ze mě jedna autorka udělala beta readera, tak už jsem se tomu vůbec nemoh vyhnout Pinkiesmile


RE: Harry Potter - Ferraripony - 02.01.2013

HP jsem viděl i četl všechny díly (teda neviděl jsem ještě 7 part2 a ani se mi do ní moc nechce) a abych pravdu řekl od 5 dílu mi to přišlo jako čím dál větší blbost, kde hlavní účel bylo zabít co nejvíc hlavních postav (celkem se divím, že nezabila nikoho z hlavní trojce)


RE: Harry Potter - Discordian - 02.01.2013

Navíc mi přišlo, že do určitého bodu v knížce jela na pohádkový konec kde by mělo zlo dostat "kouzlem" na frak a většina "pojmenovaných" postav to měla přežít. Aspoň mně to teda napadlo když na scénu před finální bitvou povolala Křiklana, který tam celou dobu machroval lektvarama štěstí a o dvě věty dál ho poslala do háje aby se tam už nikdy neobjevil.


RE: Harry Potter - LordMat - 02.01.2013

mne sa tiež HP páči, knihy som prečítal ale posledný film som nevidel ešte Twilightblush Pinkiecrazy