Bronies.cz
[Kritika] Oggynine tvorby - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+---- Fórum: Tvorba členů (obrázky) (https://bronies.cz/Forum-Tvorba-clenu-obrazky)
+---- Téma: [Kritika] Oggynine tvorby (/Vlakno-Kritika-Oggynine-tvorby)



RE: Oggynine tvorby - Minetex - 28.08.2015

@Day7: Levá přední nevypadá "3D" a oči jsou moc kulaté, jinak bomba Rainbowlaugh + Roh je asi moc nahoře a hříva trochu malá v poměru k tělu a hlavě, ale to jsou minor detaily Twilightsmile


RE: Oggynine tvorby - Eugene - 29.08.2015

Ahoj, líbí se mi, že se obrázkům dost věnuješ a je to taky vidět, jsou pěkné. Rád bych ti trochu poradil, aby byly ještě pěknější.

   

Abys mohla cokoliv věrohodně nakreslit, musíš znát formu - zde hlavu Rarity. Buď můžeš stáhnout nějaký 3D model a otáčet ho v programu a sledovat změny a úhly (kreslit si je podle potřeby) nebo konstruovat z jednoduchých objektů - koule v tomto případě.

Základem tří schémat hlavy, co jsem tu přidal, je právě koule. Na ni jsem přidal obvodové čáry , kde se protnou, tam je přední strana hlavy (čumák). Tady záleží hodně na stylu a proporcích (show-accurate, vlastní, upravené etc.), ale musíš mít určitou představu, podle které se budeš řídit. Jak se naučíš formu, budeš i vědět, jak je osvětlená a stínování bude hračka. :)

Čumák vyčuhuje z hlavy (koule) a zužuje se směrem dolů ke krku. Osobně poníkům přidávám tvářičky, vypadají tak podle mně lépe (vkus, styl a zvyk). Oči jsou ve stejné výšce i v 3/4 pohledu, mění se pouze úhel horizontálních linek (oční plocha se otáčí).

Kopyta si představuji na konci s trojúhelníky, občas to pomůže, osobně s nimi mám taky problémy v určitých polohách a směrech. Snaž se zjednodušovat, místo jedné křivky nakresli několik úseček určujících tvar křivky (něco jako velmi low-poly model poníka). To mi velmi pomohlo pochopit určité úhly/tvary. Pro ukázku je tam vpravo dole hlava Rarity (zjednodušeno právě jen úsečkami).
Důležité je o těch úsečkách nepřemýšlet jen v X,Y souřadnicích, ale zapojit tam i Z, aby to bylo trojrozměrné.

Poslední je kompozice (obrázek Rarity) - moc pláže, moře zbytečně useknuté a na okraji. Buď bych začal s mořem ve 2/3 výšky nebo v 1/3. Rarity je zakrytá slunečníkem, mělo by na ni dopadat méně světla.

No a tohle už jsi určitě slyšela, tablet, kreslíš ráda, tablet je fantastická věc a posune tě okamžitě o několik kroků dopředu, z myši dostaneš maximálně karpální tunel. Jako první tablet úplně stačí nějaký Trust/Genius/Wacom bamboo, nemusí být ani nový, hlavně aby měl přítlak a slušnou plochu. Zde záleží, jaký máš monitor (úhlopříčku), nedoporučuje se kreslit s malým tabletem na velkém monitoru, ruka dostává zabrat (více se musí zapojovat zápěstí atd.).

Kdyby byly nejasnosti, klidně se mě zeptej, rád odpovím. Hodně zdaru v kreslení! :)


RE: Oggynine tvorby - Oggy123 - 29.08.2015

Minetex: Díky za kritiku Pinkiesmile
Eugene: Wow. Díky za to, že si si dal tú námahu vôbec napísať takýto text. A díky za kritiku všeobecne + k obrázku. Čo sa týka koliečok, tak tie sa snažím robiť. No.. ja ich robím stále. lenže nie vždy mi to tak pekne vyjde. Často kreslím úplne inak než som si dala tie koliečka. A teraz sa snažím robiť aj čiare (kosti). Videla som to na nejakých pony obrázkoch, ako správne kresliť. No s tým som už úplne mimo Rainbowlaugh Musím skrátka viacej trénovať + ešte aj doladiť perspektívu.
Čo sa týka tabletu, tak som ho chcela už kedysi, ale nemohli sme ho nikde zohnať. No konkrétne ten, čo som chcela. A tak som sa na to potom vykašľala a ostala kresliť myšou. Teraz ale znova premýšľam nad tabletom.

BTW chcela som dať nový obrázok na DeviantArt a vypísalo mi to toto: No valid response received.
Je chyba u mňa alebo v DeviantArte?


RE: Oggynine tvorby - Eugene - 29.08.2015

Co jsem četl, tak šlo o problém ze strany DeviantArtu, už by to mělo fungovat.

Všechno se dá naučit, čím více se tomu budeš věnovat, tím spíše to zvládneš a postoupíš k složitějším věcem. Pinkiesmile
Jsem rád, že přemýšlíš nad tabletem - věř mi, nebudeš litovat, píšu z osobních zkušeností.


RE: Oggynine tvorby - Baterka - 29.08.2015

A hlavně wacom !


RE: Oggynine tvorby - Oggy123 - 04.09.2015

Eugene + Baterka: Ok. Pinkiesmile Uvidím kedy sa k tomu tabletu dostanem.
---
No nejako sa mi to tu nakopilo.. Tak pekne poporade.

Znova nejaký ten Sonic - super Sonic. Kreslené ešte pred ATG.
[Obrázek: super_sonic_time_by_oggynka-d98bkd8.png]

ATG Day 8 - Inšpiráciou bol jeden Rainbow Dash vector. Sranda je, že ako som dokreslila som našla podobný obrázok tomuto. Ale tak obrázkov s AJ opretú o strom je veľa.
[Obrázek: atg_2015_day_8___relaxation_by_oggynka-d97kljq.png]

ATG Day 9 - Nejaká tá inšpirácia z WoWka. Moja obľúbená lokácia the Barrens a samozrejme klasický Plainstrideri. Už je to dlhá doba, čo som hrala WoWko.
[Obrázek: atg_2015_day_9___hunting_by_oggynka-d97po4z.png]

ATG Day 10 - Starswirl the Bearded! Od doby, čo som si prečítala komix mi je celkom sympatický Rainbowlaugh
[Obrázek: atg_2015_day_10___starswirl_the_bearded_...97us2h.png]

A ešte pridám animáciu do školy. Nečakajte od toho nič extra a vtipné. Predsa len to bolo do školy.


A to je zatiaľ všetko. Mám toho veľa ale to pridám nabudúce.


RE: Oggynine tvorby - Raider - 04.09.2015

Na obrázky názor poznáš a na tej animácii mi nesedí len voice acting Rainbowlaugh . Inak good job Ajsmug


RE: Oggynine tvorby - Oggy123 - 11.09.2015

Raider: Jn voice acting.. Rainbowlaugh
---

Tak sem znova popridávam nejaké tie obrázky. Ešte z ATG.

Day 11:

Day 12:

Day 13:

Day 14:

Day 15:



RE: Oggynine tvorby - Oggy123 - 25.09.2015

Ok začnem niečim.. Nevzvyčajným. Tento obrázok nedopadol veľmi dobre. Mala som ho rozkreslený 3 mesiace, pretože sa mi do toho vôbec nechcelo. Teraz ako na to tak po mesiaci pozerám, tak tá postava mohla byť lepšie. A to jazero mi vôbec nesedí. Ale nevedela som ako ho nakresliť.

Obrázok pre jednu babu na dA.



RE: Oggynine tvorby - Frolda - 27.09.2015

Chudák Spike, tolik polibků Rainbowlaugh