Bronies.cz
Tým na tvorbu pc her - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Ostatní (https://bronies.cz/Forum-Ostatni)
+--- Téma: Tým na tvorbu pc her (/Vlakno-Tym-na-tvorbu-pc-her)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Tým na tvorbu pc her - Sójový lecitin - 19.05.2013

(03.01.2013, 19:21)ROBOJESTER_CZ Napsal(a): - ROBOJESTER_CZ Game Maker
- PonyMaster scratch, Game Maker
- OtaTheNoobCZ Game Maker

ehm... chlapci nechci vás nějako urazit, ale vážně si myslíte, ze GameMaker je správná cesta?

IMHO takhle. V dnešní době je to s programováním her celkem těžký.
Hromada lidí se teď snaží dělat hry v Javě. Já jsem jeden z nich, protože LWJGL mi poskytuje celkem slušný komfort na vytváření her. Java má hned několik výhod, ale asi největší je, že vytvoříte jeden jar a spustíte ho všude. Avšak největší nevýhodou Javy je její monstrózní náročnost. Ano monstrózní. V praxi je to u malých her zanedbatelné, ale když se rozhodnete dělat něco většího, tak na 90% zkolabujete na optimalizaci, která ve výsledku zabere nemalou část času vývoje. Ještě je tu taky špatná pověst Javy z posledních dvou let, ale to není vina Javy, ale Oracle.
Naproti tomu, je tu spousta dalších jazyků, ve kterých lze obstojně naprgat nějakou dobrou hru. Pokud by to mělo být epický projekt, hodný EA studií, tak by to chtělo něco léty prověřeného. Tím je právě C++. Spousta lidí na něj nedá dopustit, ale já jsem asi moc čistotný a rád ho nemám.
No a v neposlední řade by nebylo od věci poohlídnout se po nějakym skriptovacím jazyce. Nabízí rychlý vývoj a nenáročnost na HW. Navíc jsou snadno modifikovatelné a rychle se v nich hledají chyby. Takovým pěkným jazykem je třeba Lua, Python nebo Ruby. Poslední dva jsou si navíc dost podobné a oba za sebou mají celkem dobrou historii v drobné enterprise sféře.

Ale abych tu nevypadal jen jako remcal, což už určitě vypadám. Takže v první řadě by to chtělo ten nápad. Pak by to chtělo někoho, kdo by navrhnul nejlepší jazyk, ve kterém by se to mělo psát. No a zbytek je už jenom realizace. A nezapomeňte, že nejdůležitější je přístup. Rainbowlaugh Pokud tu hru ve výsledku budete chtít někomu prodat, já doufám že ne, tak mu budete muset vnutit, jak je ta hra úžasná, a že si nedokážete představit, jak by se ta firma bez vaší hry udržela nad vodou. Názorná ukázka níže, která zároveň slouží jako přihláška k vám do týmu Rainbowlaugh

Takže já vám hned řeknu proč bych byl perfektním členem do vašeho týmu. V první řadě se mi líbí Dexíkův zadek na židli, jako další bych chtěl odkázat na nějakou svojí dosavadní tvorbu, konkrétně zde na fóru v sekci Hry (UTFG). Většinou jsou to takové na rychlo ubastlené výtvory za jedno odpoledne, které jsem vytvořil jen abych nějak zabil čas. Jsou plné chyb... vlastně nejsou, psal jsem je přece já. Za další bych chtěl říct, jak úžasně ovládám Javu SEčkovou, i když si myslím, že by měla pomalu umřít, a taky bych chtěl všem do obličeje vmést to, jak impozantně vypadám, když programuju. Ženy při tom omdlévají!


RE: Tým na tvorbu pc her - OtaTheNoobCZ - 19.05.2013

A proč si myslš že to není správná cesta ? Dají se v něm programovat velmi obstojné hry, navíc podporuje dodatečné soubory (DLL) které přidají např. podporu multiplayeru, také na něj vyšel port enginu Ogre3D a také lze zakoupit moduly pro porting na Android, iOS, Windows Phone, Linux a Mac OSX Twilightsmile


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 19.05.2013

Já ho naprosto chápu. Tvoření v Gamemakeru (ač v současnosti dost propracované a schopné), má k "programování" ještě kousek cesty...


RE: Tým na tvorbu pc her - ROBOJESTER_CZ - 20.05.2013

hlavní je že se v tom daji vytvářet hry ... Twilightsmile na začátek to stačí sice v tom nevyrobíš nic světobornýho ani pořádný 3D ale dělat nějáký menší hry se v tom dá
P.S. mažu Ponymastera


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 20.05.2013

Takže:
Chceme vytvořit hru?


BTW Do toho seznamu na začátku bych doplnil Storyboard Artists (děj, příběh, dialogy...).


RE: Tým na tvorbu pc her - Melgarh - 20.05.2013

Co je potreba:


Skype converzaci kde se vsichni sejdou nekdy navecir, udelate brainstorm ohledne scopu a cile ceho chcete docilit. Je zbytecny vymyslet cokoliv dokud nevite co bude ultimatni cil.

Pravidlo projektoveho managementu c.1 : Ultimatni cil se nesmi nikdy, nijak zmenit. Jakekoliv napady dalsi se pisou vedle a budou pouzity pro pripadny Hotfix/Update. Jinak upadnete do magickeho kruhu z ktereho se nikdy nedostanete a jen vyhodite svuj cas na nic.

Po prvnim meetingu uvidite, kdo je dedikovany pro tento napad a s kym se da pocitat.


Tohle se neda ridit na foru ale musi primo v pravidelnych meetingach, je to opravdu o tom si na prvnim meetingu take urcit, co bude hlavni tema toho nasledujiciho aby si vsichni pripravili tematiku a informace.

Potom je dobre samozrejme urcit jak a kdo bude co programovat, mit art-team ktery zacne delat koncept arty, uplne zakladni, nic detailniho, na to neni cas. Je dulezite mit hromadu koncept artu nez par detailnich.

atd.. atd.. standartni projekt management. Jo je to opravdu fuska ale kdyz se vydari neco dokoncit, tak to stoji za to! =)


RE: Tým na tvorbu pc her - ROBOJESTER_CZ - 20.05.2013

pořád jdete moc napřed Twilightblush
hra se žádná nevyrábí
jen sem psal o tý soutěží a že něco zkusim vyrobit a budu potřebovat pomoc sotva 2 dalších lidí
když se vyrábí něco takovýho menšího tak je lepší když jeden grafik jeden zvukař a jeden programátor aby se vzájemně nepletly do práce

jestli máte nějákej svuj nápad na hru kterej chcete realizovat doporučuju vám jit na 1. stránku tohohle tématu a tam si ze seznamu vybrat někoho skym se můžete dohodnout na výpomoci


RE: Tým na tvorbu pc her - Atakke - 21.05.2013

Hmm... Já nevím. Co takhle tu hru nenapsat v Sourcu. Ano, vím že je to od Valve a že se v tom programují hlavně střílečky (counter strike, half-live, portal, garrys mod, apod.), ale mohlo by to být dost zajímavé...


RE: Tým na tvorbu pc her - Dex - 21.05.2013

Nejedeme napřed. Připravujeme se Rainbowlaugh
A myslím si, že bychom mohli začít na něčem větším (neboli něčem co zapojí všechny) pracovat...


RE: Tým na tvorbu pc her - ROBOJESTER_CZ - 21.05.2013

tak klidně začni projekt ale vést to budeš ty Rainbowkiss a taky by sis na to moch vyrobit nový téma Ajsmug