Bronies.cz
Bronies a křesťanství - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: O Vás (https://bronies.cz/Forum-O-Vas)
+--- Fórum: My Little Pony a Vy (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony-a-Vy)
+--- Téma: Bronies a křesťanství (/Vlakno-Bronies-a-krestanstvi)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE: Bronies a křesťanství - Discordian - 24.02.2013

Spíše někteří nábožní lidi jsou ďáblovy nástroje Rainbowlaugh


RE: Bronies a křesťanství - Honzdir - 24.02.2013

Já osobně jsem zarytý ateista, ale mám obrovský zájem o jakákoliv náboženství a to nejen křesťanství, už jenom proto, že lidstvo jako takové a náboženství jsou úzce spjaté pojmy. Hlavně tedy s uměním (jako základním pilířem mých zájmů), už první umělecká díla byla spjatá s vírou. Když šaman uloveného, snězeného jelena namaluje v jeskyni, tak se jelen vrátí matce přírodě a znovu se zrodí. Pravěká hudba provozovaná celými kmeny fungující jako spojovací článek mezi božstvem a kmenem, kdy se po několika dnech tance a bubnování dostali do deliria a komunikovali s bohy. Pak sochy a malby bohů v Řecku, Římě, Egyptě, Mezopotámii; zikkuraty stavěné k obloze - blíže k bohům (popř. Babylonská věž); v gotice malby a reliéfy zobrazující světce a výjevy z Bible, výzdoba kostelů, ale i domovů běžného člověka, architektura založená na nejbližším kontaktu s Bohem (nejlépe viditelné na klášteře ze Jména Růže, nebo urbanismu středověkých měst); přes baroko, které bylo celé zaměřené na zobrazení božské krásy až do současnosti, kdy právě moderní umění (malby, plastiky, video-art) odkazují i kromě jiného ke křesťanství.

Jsem si tedy jist, že na MLP, které je z USA/Kanady, kde je každý druhý věřící, pracuje právě mnoho křesťanů a tak se do toho jistě dostaly nějaké ideje, nebo prvky, které mohou být i v křesťanské víře, stejně jako do ostatních sfér lidského života. Ať už chceme nebo ne, vlivy náboženství jsou všude, ať už je to křesťanství, judaismus, islám, buddhismus, hinduismus, víry přírodních národů, nebo polyteismus antiky, .... A takhle bych mohl pokračovat až do nekonečna Rainbowlaugh

Náboženství je nositelem hodnot, podle kterých by lidé v něj věřící měli žít, nositelem mytologie, příběhů a podobenství, která si lidé mohou vzít k srdci. (O náboženských organizacích a uskupeních (Církve, teokratické vlády a sekty) se raději nezmiňuji, to je něco úplně odlišného)
A FiM nabízí něco podobného a to bych označil jako hlavní spojitost mezi křesťanstvím a poníky.

(Snad je tahle kopa písmenek aspoň nějak srozumitelná Rainbowlaugh )


RE: Bronies a křesťanství - Vladivoj - 24.02.2013

(24.02.2013, 21:04)Hadasa Napsal(a):
(20.02.2013, 00:45)Geeshta Napsal(a): Bubny sou ďáblovy nástroje a Rolling Stones sou satanisti (fakt sem znal člověka, kterej tohle tvrdil Facehoof

To tvrděj převážně katolíci a sekta (já těch lidí znám opravdu hodně naneštěstí) Jenže bubny jsou pouze hudební nástroj, kterej dělá hudbu úplnou!!!! (mimochodem jsem taky křesťanka)

Meh, ještě jsem za svůj katolický život nepotkal katolíka, který by šmahem odsuzoval metal jako satanistický, zato protestantů (většinou letničníci) už pár jo. Ale asi jen znám málo katolíků. A pravdou jest, že když jsem se na Masters of Rock dopotácel v neděli ministrovat v triku Alestorm, tak některý babičky těkaly pohledem ke svěcenej vodě.


RE: Bronies a křesťanství - Geeshta - 24.02.2013

No nechci aby se to tu rozjelo v spor protestanti vs katolíci. Přehnaně konzervativní lidi jsou na obou stranách...


RE: Bronies a křesťanství - Azuliana - 24.02.2013

Přehnaně konzervativní jsou ve všech náboženstvích Pinkiehappy
Já třeba potkala jednou super týpka, černoch s Chicaga, chytrý, vtipný, milý, dobře se sním kecalo. Až na konci týdne, kdy odlétal domů z něj vypadlo, že je muslim.


RE: Bronies a křesťanství - Vladivoj - 24.02.2013

Doporučuju balkánskou (Albánie) sektu bektašía. Podle jména - ano, šíítští muslimové. Nicméně jejich výklad Koránu nezakazuje pití alkoholu, jsou to pohoda týpci z mé a kamarádovy zkušenosti. Trochu vyvracejí stereotyp muslim = fanatik, ručník na hlavě, Arab...ale to obecně vyvrací většina balkánských muslimů.


RE: Bronies a křesťanství - Hotsteppa - 25.02.2013

Ja som mal moslima ako spolubývajúceho na intráku (pár týždňov). Slušný, nekonfliktný, manželka Slovenka a jediná "vážna" vec bola, že nejedol mäso. Inak bol úplne v pohode, kamarátsky.

A považovať metal za nástroj satana je minimálne divné. Ja som katolík (inklinujúci k východným smerom) a mám rád Nightwish, Within Tempation, občas si pustím Manowar a aj Lordi sú fajn. To, že nejaký kňaz považuje metal za dielo satana je jeho problém a nie posvätná pravda.


RE: Bronies a křesťanství - harodd - 25.02.2013

(24.02.2013, 22:02)Honzdir Napsal(a): Já osobně jsem zarytý ateista, ...
... Náboženství je nositelem hodnot, podle kterých by lidé v něj věřící měli žít, nositelem mytologie, příběhů a podobenství, která si lidé mohou vzít k srdci. (O náboženských organizacích a uskupeních (Církve, teokratické vlády a sekty) se raději nezmiňuji, to je něco úplně odlišného)
A FiM nabízí něco podobného a to bych označil jako hlavní spojitost mezi křesťanstvím a poníky.

(Snad je tahle kopa písmenek aspoň nějak srozumitelná Rainbowlaugh )

... avšak příběhy, mytologie a podobenství světa poníků jsou v seriálu zobrazena jenom v omezené míře. Někteří křetanští odpůrci MLP poukazují na údajné vlivy pohanství a okultismu zprostředkované seriálem ... : )


RE: Bronies a křesťanství - Geeshta - 25.02.2013

Jedna holka od nás z kostela si vzala muslima a ten je hrozně v poho Twilightsmile Dokud bydlí tady, ale kdyby s nim odjela do Pákistánu nebo odkud je tak by se její postavení asi silně změnilo Applejackunsure


RE: Bronies a křesťanství - LikiOne - 25.02.2013

se podívej na film. "Bez dcerky neodejdu".